10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Вступ. Від середньовіччя до Нового часу"

Про матеріал
Дана презентація допоможе прослідкувати зміни, що відбулися у Європі в період Нового часу
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентацію підготувала Берестова Оксана Миколаївна, вчитель історії Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області

Номер слайду 2

Поняття Нового часу. Зміни політичної карти світу. Криза традиційного суспільства. Нова людина та нове суспільство.

Номер слайду 3

Навчальні завдання: Період, який вивчатиметься у цьому році носить назву Нового часу. Період який йому передував називався Середньовіччям. Подумайте, чому ці терміни мають такі назви?

Номер слайду 4

Вивчення історії з позиції науки почалось в кінці XVI – на початку XVII ст. «Перші» європейські історики назвали свою епоху Новим часом, а період між ним та Античністю - Середніми віками.

Номер слайду 5

Навчальні завдання: прочитайте матеріал підручника та дайте відповідь на запитання: Які історичні події прийнято вважати початком Нового часу? Свою думку обґрунтуйте.(ст. 8, підручник Гісем О.В. “Всесвітня історія” 8 клас) Періоди Нового часу: Ранній Новий час – XVI – XVIII ст. (8 клас) Пізній Новий час – XIX ст.(9 клас)

Номер слайду 6

Завдання: За фрагментами карт та ілюстрацією складіть коротку розповідь про нові держави виникли в Середньовіччі.

Номер слайду 7

Навчальне завдання: Подумайте, що могло відрізняти два історичні періоди – Середньовіччя та Новий час

Номер слайду 8

На основі тексту підручника (“Вступ”, стор. 4-6, підручник Гісем О.В. “Всесвітня історія”, 8 клас)та матеріалів презентації укладіть таблицю «Зміни в житті суспільства в Новий час» Сільське господарство Ремесло Суспільний устрій Було Стало Було Стало Було Стало

Номер слайду 9

Згадайте, який вид господарювання панував в «традиційному суспільстві» періоду середньовіччя? Натуральне господарство Ручне ремесло Середньовічний замок Середньовічна майстерня

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Натуральне селянське господарство Більша вигода від продажу товарів на ринку Перехід до виробництва товарів на продаж Головною цінністю стали гроші, а не земля. Подумайте, до яких наслідків для середньовічного суспільства призвів розвиток товарно-грошових відносин?

Номер слайду 12

Навчальне завдання: пригадайте, які стени існували у середньовічному суспільстві. Чи можливим був перехід із одного стану до іншого?

Номер слайду 13

Лихвар за роботою Зміна життєвих орієнтирів Можливість вплинути на своє становище у суспільстві Поява класів – великих груп людей, які розрізняються за їхнім місцем в системі суспільного виробництва. Навчальне завдання: на основі тексту підручника (“Вступ”, стор. 4-6, підручник Гісем О.В. “Всесвітня історія”, 8 клас) перелічіть зміни, що відбулися у свідомості людей і свідчили про появу людини Нового часу.

Номер слайду 14

Запитання: 1. До якого стану середньовічного суспільства відносилися пращури банкірів Фуггерів? 2. Як змінилося становище цієї родини в суспільстві епохи раннього Нового часу? Чи мали вони економічну могутність, політичну владу? “… Пан Фуггер запросив одного разу в гості його княжу милість ... Не скоро я дочекаюся подібного банкету. Сам римський імператор не міг би краще пригостити. Притому пишність була надзвичайна. Обід був приготований в залі, серед прикрас якої насамперед впадало в очі золото. Пол був з мармуру і такий слизький, що по ньому доводилося йти, як по льоду. Через весь зал тягнувся стіл з напоями, заставлений золоченими судинами і великими прекрасними венеціанськими склянками, які, як кажуть, коштують набагато більше тонни золота ... Між іншим, пан Фуггер привів його княжу милість в одну башточку. Там він показав його милості скарби, що складаються з ланцюгів, регалій, благородних каменів...” Уривок з щоденника Ганса фон Швейніхена, який в ХVI ст. відвідав будинок банкіра Фуггера

Номер слайду 15

На основі тексту підручника (“Вступ”, стор. 4-6, підручник Гісем О.В. “Всесвітня історія”, 8 клас) та матеріалів презентації укладіть таблицю «Зміни в житті суспільства в Новий час» Сільське господарство Ремесло Суспільний устрій Було Стало Було Стало Було Стало Натуральне Товарне Ручне Машинне Станове Класове

Номер слайду 16

1. Визначте, які нові явища в суспільстві дозволили людям у XVI столітті заявити про початок Нового часу. Чи погоджуєтесь ви з такою точкою зору? 2. Які особисті якості людини XV - XVI ст., дозволяють зробити висновок про народження нової особистості - людини Нового часу.

Номер слайду 17

1. Опрацюйте параграф підручника (“Вступ”. Гісем О.В. Всесвітня історія. Підручник для 8-го класу). 2. Виконайте усно завдання № 1-3 на стор. 6 (“Вступ”. Гісем О.В. Всесвітня історія. Підручник для 8-го класу). 3. За додатковими джерелами складіть розповідь про професії лихваря, фабриканта, купця від імен людей тієї епохи.

Номер слайду 18

ppt
Додано
27 жовтня 2019
Переглядів
1708
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку