19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація "Взаємні права та обов'язки батьків і дітей"

Про матеріал
Презентація є доповненням до уроку правознавства "Сім'я. Шлюб. Взаємні права батьків і дітей"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Взаємні права та обов'язки батьків і дітей

Номер слайду 2

Ст.51 Конституції України. Батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Номер слайду 3

Ст.160 Сімейного Кодексу України. Право батьків на визначення місця проживання дитини: Місце проживання дитини, яка не досягла 10 років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла 10 років, визначається за згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається нею самою.

Номер слайду 4

Обов'язки батьків. Виховувати дитину у дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до свого народу, до родини, до Батьківщини. Піклуватися про здоров'я дитини, фізичний, духовний, моральний розвиток. Забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти, готувати її до самостійного життя. Поважати дитину. Забороняється її експлуатація, фізичні покарання, інші покарання, що принижують гідність.

Номер слайду 5

ДИТИНА має право. Звернутися за захистом своїх прав до органів опіки та піклування;до інших органів державної влади;до органів місцевого самоврядування;до громадських організацій;до суду, якщо виповнилося 14 років.

Номер слайду 6

Майнові права. Власність батьків – майно, що є у спільній власності. Власність дитини – придбане для розвитку, навчання та виховання. Спільна власність – майно, набуте спільно батьками і дітьми. Батьки управляють майном дитини, але їм заборонено: Укладати від імені дитини письмові зобов'язання. Укладати договори, що підлягають нотаріальному посвідченню про обмін, продаж житла. Відмовлятися від правових прав дитини.

Номер слайду 7

Право на утримання. Утримання дитини одним з батьків, який проживає окремо – аліменти не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму. Якщо дитина навчається, батьки її утримують до 23-річного віку. Діти утримують непрацездатних батьків, що потребують матеріальної допомоги. Якщо батьки були позбавлені батьківських прав, такого обов'язку не виникає у дітей.

Номер слайду 8

Притча про каву... Приходить до батька донечка і говорить: – Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил … Що мені робити? Проте замість відповіді батько поставив на вогонь три однакових каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву, яйце і налив у чашку каву.- Що змінилося? – Запитав він свою дочку.- Яйце і морква зварились, а зерна кави розчинилися у воді, – відповіла вона. - Ні, доню моя, це лише на перший погляд так…. 

Номер слайду 9

Подивися – тверда морква, побувавши в кип‘ятку, стала м‘якою і вразливою. Рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих умов – кип’ятку. Так і люди – сильні зовні можуть розклеїтись і стати слабкими там, де крихкі й ніжні лише тверднуть і міцніють. А кава? Це найцікавіше. Зерна кави повністюрозчинилися в новому ворожому оточенні і змінили його – перетворили окріп в чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання в даній ситуації…

Номер слайду 10

Всього найкращого Вам!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. кучерук светлана
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Більченко Олена
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
26 лютого 2020
Переглядів
4146
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку