Підготувала: учитель початкових класів Скориківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Павлюк О.В. Вживання дієслів в прямому і переносному значеннях. Утворення словосполучень дієслів з іменниками.
Номер слайду 2
СТРІЛЯТИ
Номер слайду 3
Біжить біжить
Номер слайду 4
Сміятися
Номер слайду 5
Асоціативний кущ ВЕСНА
Номер слайду 6
Хвилинка каліграфії Б Бу ла бу уб ба ула Була весна весела, щедра, гарна, мила, промінням грала, сипала квітки.
Номер слайду 7
Мозковий штурм Що ми знаємо про дієслово? На що вказує дієслово? На які питання відповідає? З якою частиною мови зв’язане в реченні? Яку роль виконує дієслово в реченні. Як називаються дієслова протилежні за значенням?
Номер слайду 8
Робота над текстом вправи 310. Прочитайте уривок із твору Тараса Шевченка. Вивчіть напам'ять. Доведіть, що підкреслені дієслова вжиті в переносному значенні.
Номер слайду 9
Робота над текстом вправи 311 Прочитайте текст. Доберіть заголовок. Знайдіть дієслова вжиті в переносному значенні.
Робота в групах. Щоб свою мову збагатити – вчись фразеологізми розуміти! Записані дієслова поєднайте з синонімом –фразеологізмом.
Номер слайду 12
Робота в парах. Вправа 312. Утворити словосполучення дієслів з іменниками.
Номер слайду 13
Перевір написане Знайти вихід, зорати ниву, виконати завдання, брати участь,виблискуть іскрами,приїхати трамваєм, наводити приклад, перекладати твір, ремонтують трактор.
Номер слайду 14
Підсумок уроку Інтерактивна вправа незакінчене речення Дієслово сміється відповідає на запитання… Синонімом до дієслова говорити є… Словосполучення біжить струмок вжите у …. значенні. Словосполучення Оля усміхнулася вжите у … значенні. Дієслова в реченнях виконують роль….
Номер слайду 15
Домашнє завдання Вправа 313. Прочитати розкриваючи дужки, спочатку списати словосполучення вжиті в прямому значенні, а потім в переносному.