КОЛИ, ХТО І ДЕ ЗАСНУВАВ МІСТО ЛЬВІВ Виконав: учень 7-Б класу Ватаманюк Михайло
Номер слайду 2
КОЛИ ЗАСНОВАНО ЛЬВІВ?
Номер слайду 3
1256 р. – перша згадка про місто у Галицько-Волинському літописі: “ …Зайнявся Холм…і полум’я було таке , що з усієї землі було видно заграву, також і зі Львова по Белзьких полях, бо сильним було полум’я пожежі…”
Номер слайду 4
У 2010 р. львівський історик Іван Паславський виявив стародрук французького історика XVII-XVIII ст. Мішеля Лє Кієна, у якому згадувалось про те, що Львів було засновано у 1240 р. Мечислав Орлович вказував, що заснування міста у 1240 р. певне було пов’язане із жорстоким зруйнуванням княжого Галича.
Номер слайду 5
Записи російського мандрівника Федора Глінки, який у 1805 р. побував у Львівській університетській бібліотеці, свідчать про 1245 рік заснування міста
Номер слайду 6
Існує гіпотеза про заснування Львова у 1247 р. з нагоди одруження Лева Даниловича з угорською принцесою Констанцією, дочкою короля Бели IV.
Номер слайду 7
Отже, дату першої літописної згадки про Львів за 1256 р. ніяким чином не можна вважати датою заснування міста.
Номер слайду 8
ХТО ЗАСНУВАВ МІСТО ЛЬВІВ?
Номер слайду 9
Засновником міста традиційно вважають галицького князя Данила Романовича
Номер слайду 10
Львівський історик Леонтій Войтович на основі білорусько-литовських літописів доводить, що Львів заснував Лев Данилович: за свідченнями анонімного каталонського географа XIV ст. “…з Польщею межує короліство Лева, столицею його є місто Лева.” Ф. Глінка у своїх нотатках згадував, що Львів було засновано князем Левом. На Галицькій брамі був напис: “Князь Лев поклав мені підвалини, нащадки дали ім’я Леонтополіс.” У XIII ст. місто знаходилось на межі Перемишльського та Белзького князівств, які належали Леву.
Номер слайду 11
Я. Ісаєвич припускає, що Данило Романович здійснював загальне керівництво будівництвом Львова, а Лев Данилович керував роботами безпосередньо на місці.
Номер слайду 12
ДЕ БУЛО ЗАСНОВАНО МІСТО ЛЬВІВ?
Номер слайду 13
Руський Львів складався з дитинця (Високого замку), королівської резиденції (Низького замку) та укріпленого подолу в районі сучасної площі Старий Ринок
Номер слайду 14
Львівський історик 19 ст. Ісидор Шараневич стверджував, що середньовічний Львів був заснований зовсім не там, де перебував в подальшому.
Номер слайду 15
Найімовірніше місце, звідки львів’яни могли спостерігати пожежу Холма, були Чортові (Чотові) скелі неподалік від сучасних сіл Винники і Лисиничі. Первинне місто з оборонних міркувань могло організуватись навколо такого чотового місця (сторожових застав).
Номер слайду 16
Львівська обласна археологічна експедиція Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України у 1973 р. виявила у районі Чортових скель рештки матеріальної культури часів короля Данила та його сина Лева. Це може свідчити на користь гіпотези І. Шараневича