Презентація "Як навчаються діти в різних країнах"

Про матеріал
В деяких країнах існують такі шкільні правила та звичаї, які здаються нам незвичними, дивними, а іноді і геть неправильними. Але при тому, діти в тих країнах із задоволенням вчаться та здобувають гарну освіту. В презентації зібрані цікавинки з різних шкіл світу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Як навчаються діти в різних країнах

Номер слайду 2

Настане той день, коли школи знову відкриють двері мільйонам учнів, і ми давно звикли, що відбувається це саме у перший день осені. Проте, День знань у країнах світу відзначають по різному, та й шкільні традиції відрізняються одна від одної. Пропоную вашій увазі добірку цікавих фактів про початок навчання у різних країнах.

Номер слайду 3

Україна. Україна: 1 вересня – День знань В Україні день 1 вересня з давніх-давен – не просто початок осені. Для мільйонів школярів і викладачів це справжнє свято – День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни. І хоча 1 вересня не є вихідним, традиційно він супроводжується урочистими заходами – шкільними «лінійками», на яких присутні всі учні та викладачі. У цей святковий день першокласники знайомляться зі школою та своїм першим учителем. Старші за них школярі після тривалих літніх канікул переходять у наступний клас. Традиціями цього свята, що передаються від покоління до покоління школярами, стали купа квітів для педагогів, пишні банки першокласників, гучний звук першого шкільного дзвоника й, звісно ж, найперший урок у навчальному році, зазвичай про Україну.

Номер слайду 4

Франція. Франція: кожного року у новий клас. У Франції шкільний процес починається з логічного понеділка (без прив’язки до конкретної дати). Немає ані квітів, ані бантів, ані лінійок. Діти приходять до школи у шортах і футболках і найбільш переймаються тим, хто цьогоріч буде з ними вчитися в одному класі. Адже щороку учнів перемішують між собою, також у новосформованому класі завжди змінюється і вчителька. 1 вересня у Франції батьки з дітьми приходять завчасно і шукають своє прізвище в списку класів, де на них чекає вчителька або вчитель. Тоді відбувається коротке знайомство з батьками і дітьми та обговорення організаційних питань. Це і є, власне, вся урочиста лінійка на День знань. Телефони, планшети та інші гаджети у школах Франції заборонені.

Номер слайду 5

Нідерланди. Нідерланди: дітям - морозиво, вчителям – квіти. В Нідерландах навчальний рік починається в понеділок, можливо і в середині серпня. Всіх дітей збирають разом, директор робить промову. Квіти прийнято дарувати не в перший день навчального року, а в останній. Святкують початок навчання при цьому у п’ятницю. Проводять конкурс листівок. Всі діти під час канікул надсилають в школу листівки, саморобні, оригінальні. Переможців нагороджують чимось цікавим і обов’язково - морозиво за рахунок школи.

Номер слайду 6

Японія. Японські першокласники йдуть в школу в шість років на початку квітня, коли починає цвісти сакура. Тут вважають, що весна – це початок нового життя, тому – саме час починати вчитися. Святкова лінійка в актовому залі проводиться тільки для першокласників. Їх вітають вчителя, вирішують організаційні питання з батьками, і в першій половині дня діти йдуть додому. Потім у першокласників і батьків є тиждень на підготовку до школи. І вже через тиждень в школу йдуть всі школярі.

Номер слайду 7

Фінляндія. Навчальний рік у Фінляндії починається  з 15 серпня. Навчальний процес у них демократичний. Дітям дається багато свободи – вважається, що важливо не змушувати вчитися, а мотивувати до отримання знань. Щоденників тут немає, лист з успіхами батьки отримують раз на місяць. На заняттях можна паралельно з навчанням займатися своїми справами. Наприклад, якщо школяр не хоче дивитися навчальний фільм, йому дозволяють почитати книгу. При цьому, незважаючи на безліч послаблень, учні фінських шкіл показують дуже високий рівень знань.

Номер слайду 8

У Великобританії більшість дітей ідуть в державні початкові школи у віці 5 років. Навчальний рік може початися і 3 вересня, і 4-го, і не обов’язково в понеділок. Перший шкільний день проходить як звичайний урок. Форму купують в спеціалізованих магазинах, де знають дизайн форми кожного навчального закладу в Лондоні, але для державної школи досить придбати светр з логотипом і портфель. Британія

Номер слайду 9

ІспаніяІспанські діти йдуть у школу в кінці вересня - початку жовтня, коли завершуються основні роботи по збору урожаю. День початку навчання не вважається святом і проводиться як звичайний. А ще у іспанських школярів немає щоденників і оцінок в зошитах, і якщо батьки не вважають за потрібне дізнатися про те, як навчається їх дитина, про успіхи або проблеми їм ніхто повідомляти не буде.

Номер слайду 10

СШАВ один з перших днів вересня п’ятирічна дитина йде в підготовчу групу на зразок дитячого садка, але в будівлі початкової школи. Ніяких лінійок, ніякого параду, ніяких пісень і святкових шат. Все дуже буденно і про початок навчання нагадує тільки скорочений навчальний день. У перші тижні діти не отримують завдань. У першому класі один учитель викладає всі предмети, крім образотворчого мистецтва, музики і фізкультури, уроки яких проходять раз або два в тиждень. Через два тижні в школі захід  – back to school night, це свято із закусками і розвагами для дітей і батьків, який проходить на території школи. Організовує це батьківський комітет – parents teachers association. По п’ятницях в школах проводять щось на зразок лінійки: дітей збирають біля американського прапора, хтось говорить коротку промову, співають гімн або розучують танець.

Номер слайду 11

Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. А навчання стартує на наступний день – в перший вівторок вересня. Лінійок немає. У перший вівторок вересня всіх учнів зберуть в спортзалі, директор каже невелику промову, потім всіх відводять в класні кімнати і починається навчання. У другі вихідні вересня влаштовується Family Fun Day (сімейний розважальний день). На подвір’ї школи ставлять батути і різні атракціони, влаштовують частування. У канадців особливе ставлення до прав дитини. Учитель тут не тільки не має права кричати на учня, але і не сміє вичитувати його перед усім класом. Канада

Номер слайду 12

В Ізраїлі перший день навчання – 1 вересня. Але у ізраїльських школярів початок вересня іноді наповнене вихідними через єврейський новий рік та інші свята, в такому випадку, початок навчання переноситься пізніше 1 вересня. Діти приходять в школу на перший урок о 8:15, знайомляться, спілкуються зі своїми однокласниками. Святкова лінійка проходить під час другого уроку – школярі пишуть на повітряних кульках бажання і запускають їх в небо.Ізраїль

Номер слайду 13

Австрія. В Австрії першокласники також відправляються в школу з Schultüte – пакетом школяра. Ця традиція тягнеться ще з XIX століття. Раніше великий яскравий пакет батьки і родичі наповнювали солодощами для малюка. Зараз туди кладуть канцелярське приладдя, іграшки, книги. Звичайно, є там і солодкий сюрприз. Адміністрація школи влаштовує святкування у великому залі школи або, наприклад, в ратуші. Старші учні готують концерт, потім дітям видають їх Schultüte і іноді – маленькі букетики квітів. Під час переходу в старшу школу діти також дивляться концерт, потім отримують книги в подарунок і йдуть на екскурсію по школі.

Номер слайду 14

Навчальний рік починається в кінці квітня і без урочистостей. У перший клас діти йдуть в шість років. Особливістю норвезьких шкіл є те, що в них немає столових і організованого харчування. Наймолодшим видають йогурти і сік, а всі інші беруть їжу і напої з дому. Традиційно це бутерброди, фрукти і сік. Норвегія

Номер слайду 15

У Польщі квіти не є обов’язковим атрибутом початку навчального року, урочистості також не проводяться. Квіти дарують вчителям на День Вчителя – 14 жовтня, і на випускний. Польща

Номер слайду 16

У Чехії також немає ніякої лінійки, але і навчання в перший день не проводиться. Для першокласників влаштовують концерт з клоунами. При цьому від першокласників, які йдуть в школу у віці 6 років, не вимагають вміння читати і писати. Обов’язковою є бесіда з психологом, в процесі якої робиться висновок про емоційну готовність дитини до шкільних навантажень. Чехія

Номер слайду 17

У Китаї 12-річна школа. Молодша — з 1-го по 6-й клас, середня — з 7-го по 9-й і старша — з 10-го по 12-й. У дитячих садах є нульовий клас. Після його закінчення діти здають іспити і за їх результатами надходять у школу. 1-го вересня на урочисту лінійку не пускають батьків. Згідно із законом, у школу можуть заходити тільки учні, вчителі та технічні працівники. Шкільна форма у всіх однакова, а навчання платне. Китай

Номер слайду 18

Країни Африки. В африканських країнах починають шкільне навчання в дуже ранньому віці. Як правило, в 4 роки діти вже йдуть у перший клас! Але перш, ніж стати повноправним школярем, дитина проходить співбесіду, на якому оцінюється рівень його знань і підготовленості. Якщо ж малюк не знає літер, то в школу його не беруть. Щоб підвищити шанси дитини на вступ до школи, його заздалегідь віддають в підготовчу студію. Там проводяться заняття в ігровій формі для дітей від трьох років. На жаль, далеко не всі діти отримують освіту, так як в африканських країнах воно не є обов'язковим.

Номер слайду 19

Естонія. Діти, досягнувши семирічного віку, записуються у школу за  вибором батьків. Однак, вони мають право розпочинати навчання на один рік пізніше або раніше  Кількість учнів у класі: мінімум — 8; максимум — 30. Школярі мають право вибирати навчальні програми, які пропонують школи. Зміст будь-якої програми середньої освіти передбачає 8 обов’язко -вих предметів  і 3 на вибір.

Номер слайду 20

Болгарія У Болгарії навчання розпочинається на два тижні пізніше, а саме -15 вересня. У почптковій школі навчання закінчується 31 травня. Тривалість уроків – 35 хв у початковій школі і 45 – у старшій. У країні прийнята шестибальна система оцінювання знань. Допускається використання дробових оцінок, 3,5 або 5,75.

Номер слайду 21

Індія Навчальний рік починається у квітні, а в перший клас йдуть в чотири роки. Урочистостей в перший навчальний день немає. З ранніх років школярам прищеплюють любов до праці і рукоділля - в індійських школах є спеціальні майстерні з ткацькими верстатами, і кожен школяр повинен здати свою норму власноруч витканого полотна. Гроші від продажу тканини йдуть на потреби школи. Найбільш шанованим предметом вважається математика, напевно, тому країна славиться програмістами. Викладають у школах Індії тільки чоловіки.

Номер слайду 22

Корея Навчальний рік починається 1 березня, канікули 2 рази на рік (літні - з кінця липня до кінця серпня, зимові - з середини лютого до 1 березня). 6 років - початкова школа (з 6 років); Домашнє завдання майже відсутнє, але діти багато часу приділяють саморозвитку. Оцінки відсутні, існує бальна система від 0 до 100 балів. Учні обов’язково носять шкільну форму. Мобільні телефони учні вимикають на порозі школи і користуються ними лише після уроків.  Дітей привчають до відповідальності, зобов’язуючи частково прибирати на території школи.

Номер слайду 23

Німеччина. Навчальний рік починається наприкінці серпня або на початку вересня. Певної дати для початку навчального року не існує. Та замість букетів з квітами діти несуть до школи кульки.

Номер слайду 24

Туреччина. Більшість шкіл в Туреччині починають працювати з 15 вересня, та на першому тижні навчання здебільшого проходять урочисті заходи. Школярі читають багато віршів про школу та вчителів, а ще більш популярними є доповіді про Ататюрка та Історію Туреччини.

Номер слайду 25

Дякую за увагу

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Презентації
Додано
22 травня 2023
Переглядів
948
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку