Ми звикли користуватися електричною енергією. Більшість приладів, які ми використовуємо, працюють завдяки їй. Деякі з них оснащені батарейками (мобільні телефони, ліхтарики). Пральні машини, холодильники, телевізори ми під’єднуємо до мережі, до якої струм надходить з електричної станції , де його вироб ляють генератори. ЩО ТАКЕ ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ.
Батарейки, акумулятори, генератори — це джерела струму. Усі вони мають два полюси, які позначаються «+» та «–». Кажуть, що між полюсами існує електрична напруга. На одному полюсі нагромаджуються позитивні заряди, на іншому — негативні. Якщо полюси з’єднати провідником, електричні заряди будуть переміщатися від одного полюса до іншого – виникне електричний струм. ЩО ТАКЕ ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ.
Найпростіше електричне коло складається із джерела струму та споживача енергії (наприклад, лампочки), з’єднаних провідниками. Часто в колі є вимикач, яким замикають або розмикають коло. Складаючи електричне коло, треба підібрати джерело живлення (наприклад, батарейку), відповідне до споживача (наприклад, лампочки). На батарейці вказана інформація про напругу. Одиницею вимірювання напруги є вольт (V або В).ІЗ ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЕЛЕКТРИЧНЕ КОЛО.
Одиницею вимірювання напруги є вольт (V або В). Споживачі електричного струму в наших будинках — пральна машина, фен, холодильник, телевізор — працюють від напруги 220 В. Автомобільні акумулятори дають напругу 12 В, а батарейки в ліхтариках, фотоапаратах, комп’ютерній мишці — декілька вольт.ІЗ ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЕЛЕКТРИЧНЕ КОЛО.
Електричний струм — це впорядкований рух зарядженихчастинок. Джерелом електричного струму є генератори на електростанціях, акумулятори, батарейки. Електричне коло складається із джерела енергії, споживачів, з’єднувальних провідників, вимикача. Щоб у колі був струм, воно має бути замкненим. Споживачів електричної енергії треба під’єднувати до джерелструму з відповідною напругою. КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ
Вправа «Незакінчене речення.»Впорядкований рух заряджених частинок називається …Батарейки, акумулятори, генератори – це … Найпростіше електричне коло складається із … та … . При складанні електричного кола потрібно підбирати … … відповідно до … . Одиницею вимірювання напруги є … . В наших будинках напруга в електромережі складає … . Автомобілі працюють від акумуляторів, які дають напругу … вольт. Батарейки мають два полюси, які позначаються «…» та «…», між полюсами існує … … . Замість батарейок можна використовувати свіжі фрукти та овочі, наприклад, …, …, … .