Які сувеніри привозять із різних країн?«Я досліджую світ», 3 клас. Урок «Ти і світ людей»
Номер слайду 2
Канада – це кленовий сироп, хокей та індійські талісмани.
Номер слайду 3
Австрія. Моцарткугельн – трюфелі з шоколадним покриттям, наповнені марципаном та нугою, приправленими фісташками. Вперше вони були створені у Зальцбурзі в 1890 році Паулем Фюрстом, який вирішив назвати своє творіння на честь відомого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.
Номер слайду 4
Японія. Ляльок - кокеші вручають на знак кохання, симпатії та щирої дружби. Вважається, що такий презент приносить благоденство, удачу у справах та гармонію у душі. Дзвіночок Фурін, чий мелодійний дзвін покликаний захищати будинки та їх мешканців від негативної енергетики та злих духів.
Номер слайду 5
Греція. Найкращі подарунки – це косметика на основі оливкової олії, а також шуби та шкіряні речі, сир Фета.
Номер слайду 6
Греція Зле око (маті) – це яскраво-блакитний символ, який ви знайдете на декоративних та ювелірних прикрасах по всій країні. Це столітній пам'ятник грецької історії. Греки переконані, що такі обереги допомагають відвернути нещастя.
Номер слайду 7
Чехія. Богемський кришталь – скло, зроблене у Сілезії та Богемії. Звідси і його назва. Вироби витиснені та вирізьблені вручну. Що також забезпечує їх вищу якість і довговічність. Кртек – герой чеського мульфільма.
Номер слайду 8
Швеція. Яскраво забарвлені статуетки коней вважаються неофіційним символом країни, і, хоча вони популярні як сувеніри, багато місцевих жителів також прикрашають ними свої оселі. Червоний кінь є найбільш традиційним.
Номер слайду 9
Польща. Бурштин – відоме золото Балтики. У польському портовому місті Гданськ ви знайдете безліч бутиків, які продають унікальні ювелірні вироби, виготовлені з цього матеріалу. У місті навіть проводиться міжнародний ярмарок. Болеславська кераміка – в оздобленні переважає рослинний малюнок та горошок.
Номер слайду 10
Іспанія. Жінки цієї країни радо користуються кольоровими віялами, які зазвичай розписані вручну. Купіть такий і собі. Навіть якщо ви не збираєтеся використовувати його за призначенням, він стане прекрасним елементом декору. Хамон (в’ялене м’ясо) – найсмачніший сувенір з Іспанії.
Номер слайду 11
Нідерланди. Delftware – синьо-біла кераміка, названа на честь міста, де вона виготовляється – Делфт. Кломпи -унікальна річ — майже непридатні для носіння, але яскраво розфарбовані дерев’яні сабо.
Номер слайду 12
Хорватія. У будь-якому куточку цієї країни можна купити "лицарське серце". Це просте тістечко, яке формується спеціальними формами, а потім запікається та фарбується у яскраві кольори – найчастіше червоні. Ці "серця" існували з часів середньовіччя. Вони можуть бути чудовими ялинковими прикрасами.
Номер слайду 13
Турція. Більшість туристів привозять як подарунки східні солодощі, турецьку каву та ароматичні олії, спеції.
Номер слайду 14
Єгипет. Ну який мандрівник, що поважає себе, не привезе з Єгипту пірамідку і жука-скарабея? Ще в Єгипті чудовий каркаде, папірус і талісмани.