10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Юридична відповідальність"

Про матеріал
Цікаві задачі підібрані згідно програмних вимог,коментарі,схеми,юридична термінологія.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

«НЕЗНАННЯ ЗАКОНІВ НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ»(Ст.68 КУ).

Номер слайду 3

Юридична відповідальність – це обов’язок правопорушника перетерпіти певні негативні наслідки (санкції) за скоєне правопорушення, які визначаються у встановленому законом порядку. Притягнення до юридичної відповідальності відбувається за умови порушення норми права. Санкції має право накласти лише державний орган. Можливий арешт, обмеження чи позбавлення волі, матеріальні обмеження – конфіскація майна, щтраф тощо.

Номер слайду 4

Кримінальна – скоєння діяня, що передбачене Кримінальним кодексом України. Адміністративна – скоєне діяння, яке настає за вчинення адміністративного проступку і тягне за собою накладання адміністративного стягнення. Цивільно – правова – скоєне діяння, що настає у разі завдання матеріальної чи моральної шкоди як сторонній особі, так і особі, з якою винуватець перебуває у певних договірних відносинах.

Номер слайду 5

кримінальна дисциплінарна Цивільно-правова матеріальна конституційна Адміністративна

Номер слайду 6

Дисциплінарна – скоєне діяння, що настає у разі порушення трудової дисципліни, невиконання обов’язків за трудовим договором. Матеріальна – скоєне діяння, що настає у завданні підприємству матеріальної шкоди. Конституційна – скоєне діяння, що характерне для окремих посадовців, окремих об’єднань громадян, державних органів, у разі порушення норма законодавства.

Номер слайду 7

Кримінальне: вбивство, насильство, крадіжка Адміністративне: порушники правил пожежної безпеки, правил поведінки у лісі, вчасно не вклеєне фото у паспорт із настанням 16, 25,45 років Цивільно – правове: розбити вікно, пошкодити автомобіль (розбити скло) Дисциплінарне: невиконання трудових обов’язків Матеріальне: пошкоджено транспорт, зіпсовано якусь деталь Конституційне: незаконні дії, невиконання передбачених законом обов’язків

Номер слайду 8

Вид відповідальності Вік, з якого можливе притягання до відповідальності Кримінальна За всі злочини – з 16 років, за найтяжчі злочини – з 14 років Адміністративна З 16 років Цивільно – правова З 14 до 18 років – несе самостійно, у разі нестачі коштів – відповідають батьки, з 18 років – несе самостійно Дисциплінарна З часу вступу на роботу Матеріальна З часу вступу на роботу

Номер слайду 9

1. Управління автомобілем у нетверезому стані. 2. Неявка працівника на роботу без поважної причини. 3. Крадіжка товару із супермаркету. 4. Пошкодження учнем підручника, отриманого в бібліотеці. 5. Хлопець переліз через паркан сусіда й розтоптав рідкісні квіти.. 6. Хибне повідомлення неповнолітнім в міліцію про замінування школи. 7.Скоєння ДТП водієм, який перебував у нетверезому стані.

Номер слайду 10

  це вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам з метою усунення загрожуючої небезпеки, якщо вона в даній обстановці не могла бути усунена іншими засобами і якщо заподіяна шкода є рівнозначною або менш значною, ніж шкода відвернена.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

  це вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам з метою усунення загрожуючої небезпеки, якщо вона в даній обстановці не могла бути усунена іншими засобами і якщо заподіяна шкода є рівнозначною або менш значною, ніж шкода відвернена.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Власник човна відмовився надати його для допомоги потопаючому. Тоді юнаки силою відібрали човна й врятували потопаючого, після чого повернули човен власнику. До будинку дідуся вдерлися двоє нетверезих юнаків, які, погрожуючи ножем, вимагали віддати їм гроші. Той зробив кілька пострілів з належної йому мисливської рушниці, завдавши нападникам поранення

Номер слайду 16

Що таке юридична відповідальність? Назвіть види юридичної відповідальності Що таке необхідна оборона? Що таке крайня необхідність? Назвати вік, з якого особа може бути притягнення до кримінальної, адміністративної, цивільно – правової, дисциплінарної, матеріальної відповідальностей. Назвати приклади правопорушень, наслідками яких є юридична відповідальність. Розподілити їх за видами.

Номер слайду 17

ppt
До підручника
Основи правознавства 9 клас (Святокум О.Є., Святокум І.О.)
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
1074
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку