Презентація на тему "Бактерії - найменші одноклітинні організми" містить зображення різних груп бактерій, цікаві факти про них, будову бактеріальноїт клітини, кросворд та узагальнення вивченого протягом уроку.
Тема: Бактерії — найменші одноклітинні організми. Мета: навчальна – розширити знання учнів про різноманітність представників живої природи; сформувати поняття про бактерії як прокаріотичні організми; ознайомити з будовою бактерій, особливостями їх життєдіяльності, розмноження. розвивальна – розвивати уміння порівнювати біологічні об’єкти між собою, аналізувати та робити відповідні висновки та узагальнення; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, сприяти формуванню в учнів гігієнічних норм і правил здорового способу життя; виховна – виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища та розуміння єдності всіх живих організмів, сприяти формуванню екологічного мислення та позитивної мотивації навчання з біології.
Бактерії – найдрібніші з організмів, що мають клітинну будову. Їхні разміри складають від 0,1 до 10 мкм. На одній типографській крапочці можна размістити сотні тисяч бактерій середнього разміру. Побачити бактерії можна тільки в мікроскоп, тому їх називають мікроорганізмами. «За мікроскопічність»
Важко знайти місце на Землі, де б не було бактерій. Вони зустрічаються в таких місцях: - в атмосфері, - на дні океанів, - у вічній мерзлоті; - в парному молоці; - в ядерних реакторах; - в кратерах вулканів; - в швидкоплинних річках; - в живих організмах, але найбільше їх в грунті. «За виносливість»
При несприятливих умовах бактерія вкривається щільною оболонкою, утворюючи спору, її вміст стає більш густим, життєдіяльність майже припиняється. В такому стані вони можуть годинами знаходитись в глибокому вакуумі і, навіть, переносити температуру від –240 °С до +100 °С. «За виносливість»
Бактерії размножуються шляхом поділу навпіл, приблизно кожні 20 хв. у сприятливих умовах. Якщо клітина подвоюється кожні півгодини, то за добу вона здатна дати 281 474 976 710 656 нащадків, і заполонити всю Земну кулю. Розмноженню перешкоджають сонячні промені та продукти власної життєдіяльності бактерій. Багато з них реагують на зміни температури або зміни освітленності.
Бактерії найпоширеніша група організмів. Бактерії…. Бактерії…. Бактерії …. Бактерії… Бактерії … Бактерії … В клітині бактерій відсутні … Хромосоми розміщуються у цитоплазмі у вигляді…. Несприятливі умови бактерії переживають …. Органи руху ….. Розмножуються бактерії….. Підсумки уроку