Дана презентація містить матеріали для вивчення теми «Огляд будови скелата. З'єднання кісток.» Вони призначені для вчителів, які працюють у 8 класі за підручником: «Біологія: підруч. Для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл./ Н. Ю.Матяш (та ін.) – Київ: Генеза, 2016.» та відповідають навчальній програмі «Біологія, 6 – 9 класи» для загальноосвітніх навчальних закладів ( зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 29.05.2015 №585) та учнів для формування, засвоєння, поглиблення знань з даної теми.
Матеріал сприятиме підвищенню майстерності вчителя, його професійності в організації та проведенні уроків біології в 8 класі на основі досягнень сучасної науки.
Даний матеріал буде корисним під час роботи на уроках біології, а також для підготовки до контрольних робіт та тематичного оцінювання.
Огляд будови скелета. З’єднання кісток Скелет людини складається більш як із 200 різних кісток. Вони відрізняються за формою, розміром та функціями. Види кісток: 1 – довга трубчаста ; 2 – короткі трубчасті (а – фаланга пальців); 3 – плоска губчаста; 4 – змішані, або неправильні кістки хребців.
Огляд будови скелета. З’єднання кісток Хребет – це основа всього скелету. Він об’єднує в єдине ціле всі його складові частини. Хребет має 4 вигини, тому вигляд збоку нагадує латинську літеру S. Вигини хребта сприяють збереженню рівноваги та пом’якшенню поштовхів. Вигини хребта Шийний Грудний Поперековий Крижовий
Огляд будови скелета. З’єднання кісток Складається з 12 пар ребер, грудної кістки – груднини та 12 грудних хребців. 1- 6 пари ребер прикріплюються до груднини, 7-10 пари з’єднані разом і утворюють реберну дугу, а 11 та 12 пари недорозвинені і закінчуються вільно. Донизу грудна клітка розширена. Грудна клітка12345 Будова грудної клітки:1 – грудина;2 – ребра; 3 – хрящові частини ребер;4 – хребці; 5 – реберна дуга.
Огляд будови скелета. З’єднання кісток Відповіді:а) Череп людини має більший мозковий відділ, лицьова частина не виступає вперед так, як у людиноподібних мавп.б) Згладжена лицьова частина черепа людини зумовлена менш розвиненими порівняно з людиноподібними мавпами щелепами.в) Верхні кінцівки людини дещо вкорочені порівняно з мавпами. Всі кістки руки людини та їх з’єднання із зап’ястком дуже рухливі, а великий палець протистоїть усім іншим пальцям кисті.
Огляд будови скелета. З’єднання кісток Відповіді:г) Хребет людини не прямий, як у мавп, а має чотири плавні вигини. У людини грудна клітка розширена вбоки, а у мавп вона видовжена в спинночеревному напрямку.д) Таз людини ширший і є опорою для внутрішніх органів.е) У людини досить масивні кістки нижніх кінцівок.ж) Потовщений перший палець ноги людини не протиставлений іншим, як у мавп. Склепінчаста форма стопи людини пом’якшує поштовхи під час бігу та стрибків.
Список використаних джерел: Література: Інтернет – ресурси: Біологія: підруч. Для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл./ Н. Ю. Матяш [та ін.]. – Київ: Генеза, 2016. – 288 с. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів: Біологія. 6 – 9 класи. – К.: Видавничий дім “Освіта”, 2013. – 64 с. Неттер Ф. Атлас анатомії людини / Під ред. Проф. Ю. Б. Чайковського / Наук. пер. з англ. к.м.н. Цегельського А. А. – Львів: Наутілус, 2004. – 592 с. Сорочинська І. В. Будова скелета людини // Біологія. – 2007. - № 30 http://teachua/com http://uk.wikipedia.org/wiki http://www.google.com.ua/searchhttp://school.xvatit.com