Презентація з біології для 8 класу на тему: "Розвиток опорно-рухової системи людини з віком

Про матеріал

Дана презентація містить матеріали для вивчення теми «Розвиток опорно-рухової системи людини з віком» . Вони призначені для вчителів, які працюють у 8 класі за підручником: «Біологія: підруч. Для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл./ Н. Ю.Матяш (та ін.) – Київ: Генеза, 2016.» та відповідають навчальній програмі «Біологія, 6 – 9 класи» для загальноосвітніх навчальних закладів ( зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 29.05.2015 №585 та учнів для формування, засвоєння, поглиблення знань з даної теми.

Матеріал сприятиме підвищенню майстерності вчителя, його професійності в організації та проведенні уроків біології в 8 класі на основі досягнень сучасної науки.

Даний матеріал буде корисним під час роботи на уроках біології, а також для підготовки до контрольних робіт та тематичного оцінювання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Опора та рух. Тема уроку: Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Шутко Наталія Вікторівнавчитель біологіїМонастирищенського закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю – школи-інтернату І-ІІІ ступенів “Обдарованість”

Номер слайду 2

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Пригадайте: Особливості будови опорно – рухової системи людини. Яке значення для нормального функціонування організму людини мають вигини хребта?- Що таке статична та динамічна робота м'язів?

Номер слайду 3

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком У процесі росту і розвитку людини відбуваються значні зміни опорно-рухової системи. У неї поступово формуються чотири вигини хребта. Формування вигинів хребта в індивідуальному розвитку людини

Номер слайду 4

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Вигини формуються до 12-14 років. В новонароджених хребет випрямлений і не має фізіологічних вигинів. Міжхребцеві диски товсті і займають майже половину довжини хребта. У 2-місячному віці появляється шийний лордоз (дитина може тримати голову). Вигини хребта

Номер слайду 5

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком У 6 місяців —формується грудний кіфоз (дитина може сидіти). До 1 року виникає поперековий лордоз ( після того, як дитина навчиться ходити ). В 3-4 р. — вигини хребта майже як в дорослої людини, однак шийний вигин закінчує формуватися до 7 р., поперековий — до 12 р. Вигини хребта

Номер слайду 6

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Ріст кісток Періоди найінтенсивнішогоросту: І – у перші два роки життя;ІІ – у 7 – 8 років;ІІІ – у дівчат – в 12 – 13 років,а в хлопців – 13 – 14 років. У віці 22 – 24 роки ріст кісток у довжину припиняється.

Номер слайду 7

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Кістки новонародженої дитини відрізняються великим вмістом осеїна, що дозволяє їм бути більш пружними і еластичними, а у людей старшого покоління цієї речовини значно менше, а переважають неорганічні сполуки, і тому кістки стають ламкими, крихкими і довше зростаються.  Наслідком цього є різні хвороби, що з’являються в певному віці.

Номер слайду 8

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Маса м'язів до 13 – 14 років збільшується повільно, вона значно зростає у віці від 14 до 16 років. Цей період найкращий для початку занять силовими видами спорту.

Номер слайду 9

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Еластичність м’язів у дітей значно більша, ніж у дорослих

Номер слайду 10

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком У дитячому та підлітковому віці формується постава – звичне положення тіла у стані спокою та під час руху.

Номер слайду 11

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Ознаки правильної постави: плавні вигини хребта; симетрично розміщені й розгорнуті плечі й лопатки; ноги прямі з нормальним склепінням стоп; добре розвинуті м’язи тіла; красива хода.

Номер слайду 12

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Порушення постави. Нормальна стопа. Плоскостопість

Номер слайду 13

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Щоб запобігти порушенням постави. Сиди правильно

Номер слайду 14

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Дуже м’ягко Дуже твердо. Здоровий сон. Спи на твердому ліжку,на різних боках Подушка має бути не високою

Номер слайду 15

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Постійно тренуй своє тіло, роби ранкову зарядку ,грай в рухливі ігри, плавай в річці чи басейні

Номер слайду 16

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Гіподинамія – обмеження рухової активності,спричинене особливостями способу життя,професійної діяльності, тривалим постільним режимом.

Номер слайду 17

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Наслідки гіподинамії Зниження розумової активностіПорушення роботи серця. Ожиріння Призводить до змін опорно – рухового апарату, зниження працездатності

Номер слайду 18

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Рух – потреба організму людини.

Номер слайду 19

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Гарне здоров’я – це не тільки подарунок природи, а й результат тренування людиною свого організму.

Номер слайду 20

Розвиток опорно – рухової системи людини з віком Рухайся більше – проживеш . . . . Праця додає здоров’я, а лінь - . . . . Дай роботу тілу - відпочине . . . . Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши - . . . Найбільше багатство - . . . . Доповніть прислів’я:

Номер слайду 21

Список використаних джерел: Література: Інтернет – ресурси: Біологія: підруч. Для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл./ Н. Ю. Матяш [та ін.]. – Київ: Генеза, 2016. – 288 с. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів: Біологія. 6 – 9 класи. – К.: Видавничий дім “Освіта”, 2013. – 64 с. Неттер Ф. Атлас анатомії людини / Під ред. Проф. Ю. Б. Чайковського / Наук. пер. з англ. к.м.н. Цегельського А. А. – Львів: Наутілус, 2004. – 592 с. Сорочинська І. В. Будова скелета людини // Біологія. – 2007. - № 30 http://teachua/com http://uk.wikipedia.org/wiki http://school.xvatit.com http://www.google.com.ua/search

pptx
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
28 листопада 2018
Переглядів
984
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку