Мета і завдання. Ознайомити учнів з особливостями статевого розмноження людини, з будовою гамет; онтогенезом людини;Дати знання про правила збереження здоров’я вагітної жінки; Розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати, визначати особливості будови органів в зв'язку з їх функціями; Формувати в учнів потребу в здоровому способі життя;Здійснювати статеве виховання, що базується на почуттях кохання та відповідальності та виховувати шановливе ставлення до жінки-матері. Розмноження і розвиток людини.
Номер слайду 3
Гамети людини. Яйцеклітина формується в яєчниках жінки. Сперматозоїди утворюються в сім'яниках чоловіка. Розмноження і розвиток людини. Статеві клітини.
Номер слайду 4
Будова сперматозоїда. Сперматозоїд – чоловіча рухлива статева клітина. Розмноження і розвиток людини. Статеві клітини.
Номер слайду 5
Будова яйцеклітини. Яйцеклітина – нерухома жіноча гамета кулястої форми Розмноження і розвиток людини. Статеві клітини.
Номер слайду 6
Овуляція. Овуляція – процес руйнування фолікула і виходу із нього яйцеклітини Розмноження і розвиток людини. Статеві клітини.
Номер слайду 7
Запліднення – процес злиття чоловічої та жіночої гамет. Зближення сперматозоїдів і яйцеклітини. Проникнення одного сперматозоїда в яйцеклітину. Злиття ядер сперматозоїда та яйцеклітини. Етапи запліднення Розмноження і розвиток людини. Запліднення.
Номер слайду 8
Запліднена яйцеклітина називається зиготою. Із зиготи розпочинається ембріональний період розвитку людини, який триває до її народження (приблизно 9 місяців). Зигота Розмноження і розвиток людини. Запліднення.
Номер слайду 9
Розвиток зародка. Перші вісім тижнів ембріонального розвитку майбутню дитину називають зародком Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 10
1 доба.2 доба.3 доба.5 доба. На сьому-восьму добу відбувається вростання зародка в слизову оболонку матки. Розвиток зародка9 доба. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 11
Розвиток зародка4 тижні: Сформована голова, Формуються серце, ручки і ніжки, кровообіг, мозок та хребет.6 тижнів: Серце має 4 камери, Формуються пальчики на руках і ногах, легені, шлунок и печінка,Помітні вуха, очі, щелепа.8 тижнів: Присутні всі важливі органи тіла, хоча ще не повністю сформовані,Формуються м'язи та скелет,Нервова система все більш вдосконалюється. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 12
Розвиток плоду. З 9 тижня майбутню дитину називають плодом10 тижнів: Пальці вже мають нігтики, Плід починає здійснювати несвідомі рухи,При дослідження можна почути серцебиття. 14 тижнів: Шкіра виглядає прозорою,Починає рости волосся на голові.12 тижнів: Дитина починає ковтати, нирки виробляють сечу, всередині кісток утворюється кров,Сформовані мязи дозволяють повноцінно рухатись,Можна визначити стать дитини,З'являються повіки. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 13
Розвиток плоду16 тижнів: Шкіра рожева, добре помітні вушка і обличчя,Дитина кліпає і відкриває ротик.18 тижнів: Дитина активно росте,Шкіра покривається захисною змазкою,З'являються дихальні рухи, але їх не достатньо для нормального функціонування легень. Мати починає відчувати рухи дитини.20 тижнів: Дитина смокче палець, активно рухається,Швидко розвивається головний мозок. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 14
Розвиток плоду22 тижні: Відбувається окостеніння слухових кісточок і дитина може чути дихання, серце та голос матері,Формуються жирові відкладення.24 тижні: Починає реагувати на зовнішні звуки,Спостерігається чергування активності і сну,Шкіра червонувата, зморшкувата, вкрита тонкими волосками.26 тижнів: Очі напіввідкриті, здатні сприймати світло,Девять із десяти народжених у цьому віці виживають. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 15
Розвиток плоду28 тижнів: Легені здатні дихати звичайним повітрям,Дитина відкриває і закриває очі, смокче пальчик, плаче і відповідає на зовнішні звуки,Дихання і температура тіла контролюється головним мозком.30 тижнів: Шкіра потовщується, набуває рожевого кольору,Упорядковується робота головного мозку,Дитина швидко набирає вагу.32 тижні: Вушка набувають звичної форми,Очі закриті лише під час сну. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 16
Розвиток плоду34 тижні: Волосся на голові стає шовковистим,Зростає тонус м'язів і дитина здатна повертати і піднімати голову.36 тижнів: Легені повністю розвинуті,Розвивається хапальний рефлекс,Дитина реагує на джерела світла.38 тижнів: Зріст дитини від голови до сідничок складає до 30 см, а повний – до 50 см, вага – від 2,5 кг до 5 кг,Розвинуто більше 70 різноманітних рефлекторних рухів, необхідних для життя. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.
Номер слайду 17
Пологи. Пологи – складний фізіологічний процес, під час якого народжується дитина.а, б – голівка дитини опускається в порожнину таза, в – шийка матки розкривається, плідні оболонки розриваються, виділяються навколоплідні води,г – через 5-30 хв. після народження з порожнини матки виходить плацента. Розмноження і розвиток людини. Ембріональний розвиток.