презентація "Органи дихання" використовується як допоміжний матеріал на уроках у 8 класі (біологія, основи здоров’я, медико-санітарна підготовка). Рекомендовано для учителів загальноосвітніх шкіл
Дихання - це сукупність фізіологічних процесів, що забезпечують між організмом і навколишнім середовищем складний ланцюг біохімічних реакцій за участю кисню.
Номер слайду 3
Функції органів дихання Забезпечують газообмін
Номер слайду 4
Функції органів дихання Беруть участь у голосо-створенні. Беруть участь в теплорегуляції.
Номер слайду 5
Етапи процесу дихання Зовнішнє дихання Транспорт газів кров'ю Внутрішнє дихання (тканинне)
Номер слайду 6
Зовнішнє дихання Це газообмін між атмосферним повітрям і кров'ю, завдяки якому венозна кров перетворюється на артеріальну кров, багату киснем. Включає вентиляцію в легенях, легеневе дихання (газообмін у легенях)
Номер слайду 7
Транспорт газів кров’ю Перенесення кисню від легенів до тканин і вуглекислого газу з тканин до легень. Включає газообмін між альвеолярним повітрям і кров'ю легеневих капілярів; рух по органам кровообігу; перехід газів з кровоносних капілярів органу в клітини.
Номер слайду 8
Дихальна система Легені Дихальні (повітроносні) шляху Носова порожнина Носоглотка Глотка Гортань Трахея Бронхи
Номер слайду 9
Дыхательные пути Верхні Нижні
Номер слайду 10
Носова порожнина Утворена лицьовими кістками, хрящами і розділена на дві симетричні половини. У порожнину носа відкривається носослізний канал, по якому виводиться надлишок слізної рідини.
Номер слайду 11
Носова порожнина У кожній половині є три носові раковини (верхня, середня і нижня), які утворюють три носових ходу. Слизова порожнину носа вистелена миготливим епітелієм, містить секрет слизових клітин, велика кількість кровоносних судин, що забезпечують зігрівання повітря.
Номер слайду 12
Гортань Функції Забезпечує проходження повітря. Голосовий апарат. Приймає участь в акті ковтання.
Створення звуку У середній частині гортані на бічних стінках є 2 пари складок, утворені верхніми (помилковими) і нижніми (істинними) голосовими зв'язками, натягнутими між щитовидними і черпаловидними хрящами. Простір між зв'язками називається голосовою щілиною.
Номер слайду 15
Створення звуку Повітря під час видиху проходить через голосову щілину і викликає коливання голосових зв'язок, внаслідок чого виникає звук. Чим коротше голосові зв'язки, тим вище їх звук. Частота коливання зв'язок від 80 до 10000 Гц.
Номер слайду 16
Трахея і бронхи Трахея - трубка (10-15 см), що складається їх хрящових півкілець. Трахея ділиться на два головних бронхи - лівий і правий, які мають хрящові кільця.