Неїстівні гриби не вживають в їжу через малі розміри та тверді плодові тіла, гіркий смак.Їстівні гриби за поживністю та смаковими властивостями поділяються на категорії.
Номер слайду 3
Гриби 1-ї категорії - смачні, легко засвоюються організмом, не потребують термічної обробки. Можна їсти сирими. Мають яскраві особливості, через, які їх важко сплутати. Гриби 2-ї категорії – мають високі смакові властивості. Портебують термічної обробки. Входять два види грибів, які штучно вирощують в Україні. Вони гарантовано є їстівними та не містять речовин, що можуть спричинити вторинні отруєння. Гриби 3-ї категорії – є смачними та поживними. Такі гриби попередньо відварюють або вимочують, засолюють. Гриби 4-ї категорії мають низьку харчову цінність.
Номер слайду 4
1 категорія. Білий гриб, рижики, груздь, мухомор Цезаря.
Номер слайду 5
2 категорія. Підберезник, підосичник, маслюк, польський гриб.
Номер слайду 6
3 категорія. Чорний груздь, гриб зморшок, опеньок осінній, вовнянка.
Деякі занесені до Червоної книги (як їстівні , так і неїстівні)
Номер слайду 9
Цікаві факти. Якщо прикинути в загальних цифрах, то 50% відомих науці грибів неїстівні, але нешкідливі, 25% їстівні, але не смачні, 20% їх видів викликають у людини погане самопочуття, 4% мають приємний смак, а 1% може вас вбити.Європейський білий трюфель – найдорожчий гриб в світі. Його ціна може перевищувати 2000 євро за 1 фунт (0,45 кілограма). Вченим відомо більше трьох десятків видів біолюмінесцентних грибів, що світяться в темний час доби. У Стародавньому Єгипті простим людям було заборонено вживати гриби в їжу, це могли робити тільки члени сім’ї фараона.