Презентація у вигляді опороного конспекту лекції. Розроблено з метою покращити візуальне сприйняття учнівством навчального матеріалу. Допоможе вчительству при підговці до лекційних занять з відповідної теми.
Практично будь-яка речовина залежно від фізичних умов може перебуватив трьох агрегатних станах: твердому, рідкому, газоподібному.плазма — частково або повністю іонізований газ, тобто газ, який складається з величезної кількості заряджених частинок (іонів і електронів) та нейтральних атомів і молекул.
Номер слайду 3
Тверді тіла зберігають об’єм і форму
Номер слайду 4
Більшість речовин у твердому стані є кристалічними
Номер слайду 5
5Існує група твердих речовин (скло, віск, смола, бурштин тощо), частинки яких не утворюють кристалічні ґратки і в ціломурозташовані безладно. Такі речовини називають аморфними. Кожна кристалічна речовина плавиться за певної температури. На відміну від кристалічних,аморфні речовини не мають певної температури плавлення — вони переходять у рідкий стан, поступово розм’якшуючись.
Номер слайду 6
6 Рідина змінює форму, набуваючи форми тієї посудини, в якій міститься, зберігає об’єм і є практично нестисливою
Номер слайду 7
7 Частинки газу розташовані на відстанях, які в десятки та сотні разів перевищують розміри самих частинок. На таких відстанях частинки практично не взаємодіють одна з одною, тому вони розлітаються й газ займає весь наданий об’єм і легко стискається.
Номер слайду 8
8
Номер слайду 9
9
Номер слайду 10
наноматеріали— це предмети, речовини, сировина, які штучно створені з використанням нанооб’єктів і призначені для виготовлення різноманітних виробів.
Номер слайду 11
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯЧи можна стверджувати, що ртуть — завжди рідина, а повітря — завжди газ? Чи відрізняються одна від одної молекули водяної пари та льоду? У якому стані перебуває речовина в надрах зір?Чому тверді тіла зберігають об’єм і форму? У чому подібність і в чому відмінність кристалічних й аморфних речовин? Як рухаються і як розташовані молекули в рідинах? Чому гази займають весь наданий об’єм?Наведіть приклади нанооб’єктів. Які властивості наноматеріалів можуть забезпечити їх широке використання?