Презентація з географії 8 клас "Болота, підземні води. Водні ресурси України".

Про матеріал
Мета: сформувати в учнів знання про основні артезіанські басейни України, найбільш заболочені регіони України та причини заболочення, типи боліт та закономірності їх поширення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Болота та. Підземні води

Номер слайду 2

Болото – надмірно зволожена ділянка суходолу з шаром торфу не менш як 30 см.

Номер слайду 3

утворюються на вододілах річок, живляться атмосферними опадами.утворюються в долинах річок, на берегах озер. Живляться підземними водами. Живляться як підземними водами, так і атмосферними опадами. Класифікація боліт

Номер слайду 4

Значення боліт. Болота підтримують водний баланс нашої планети. Вони живлять малі річки, на болотах мешкає багато рідкісних видів тварин і рослин Болота мають величезну роль накопичувача та фільтра води у природі. Тому від тотального осушення боліт людина переходить до охорони їх унікальних комплексів.

Номер слайду 5

5 В Україні болота найбільш поширені в Поліссі, в заплавах Дніпра і Прип'яті. По окремих географічних зонах болота розподілені таким чином:у зонах тундри й лісотундри вони займають близько 70%, у зоні лісів – до 30%, у зоні мішаних лісів – 10%, у лісостеповій – 4%, а в степовій – лише 2% території.

Номер слайду 6

6 Найбільші болота України. Бондарівське болото — знаходиться в Козелецькому районі Чернігівської області, на північний захід від села Морівськ. Простягається з північного заходу на південний схід на 13 км.

Номер слайду 7

7 Замглайська болотна система — простягається з північного заходу на південний схід на 25 км. Загальна площа близько 10 тисяч гектар, у тому числі з торфовим покладом — 8,3 тис. га (одна за найбільших в Україні болотних систем).

Номер слайду 8

8Ірдинське болото — розташоване на території Черкаської обл. Протяжність болота Ірдинь — 44 км, площа 7375 га. Середня глибина торф’яних відкладень 3,6 м, максимальна — 6,5 м.

Номер слайду 9

9 Прип’ятські болота́ (інші назви — Поліські болота, Пінські болота) — болота в заплаві і першої надзаплавної тераси річки Прип’яті. Площа боліт близько 98 419,5 квадратних км.

Номер слайду 10

10 В Україні проводилась велика робота з осушення боліт, внаслідок чого багато видів рослин, в тому числі й цінних лікарських (Вовче тіло болотне, Латаття біле, Лепеха звичайна) та інші, були занесені до Червоної книги. Болота відіграють роль фільтра, який очищує воду річок. Тому потрібно охороняти болота, їх рослинність, тваринний світ від непродуманої меліорації. В Україні болота охороняються у заповідниках і заказниках. Значення й охорона боліт

Номер слайду 11

Утворення підземних вод Води , що містяться в порожнинах, тріщинах, порах гірських порід верхніх шарів земної кори, називають підземними. Вони утворюються від просочування атмосферних опадів. Водопроникнігірські породи. Легко пропускають воду: пісок, гравій, галька. Водонепроникнігірські породи Затримують воду: глина, пісковик, глинистий сланець, граніт

Номер слайду 12

Водопроникні гірські породи(пісок, гравій, галька)водоносний шар. Водонепроникнігірські породи. Водонепроникнігірські породи(глина, пісковик,глинистий сланець, Граніт)(Водотривкий шар)Водотривкий шар. Міжпластові водиҐрунтові води Верховодка Земна кора складається з: Утворення підземних вод

Номер слайду 13

Верховодка – сезонна вода, що залягають на невеликій глибині. Вона немає течії, каламутна, в посушливий період року випаровується. Ґрунтові води лежать суцільним шаром,що залягає на першому від поверхні шарі водонепроникних порід. Їх рівень міняється залежно від кількості опадів. Міжпластові води лежать у водоносних шарах між двома водотривкими шарами, їх рівень постійний вода чиста, перебуває в русі. Види підземних вод

Номер слайду 14

Міжпластові води,що залягають у ввігнутих шарах порід під постійним тиском, називаються артезіанськими

Номер слайду 15

У випадку, коли водоносний шар має нахил, вода може текти вниз по схилу, утворюючи в місцях виходу на земну поверхню джерела.

Номер слайду 16

У річкових долинах, ярах, балках підземні води можуть виходити на поверхню, утворюючи джерела

Номер слайду 17

За складом підземні води поділяють на прісні та мінеральні. На великих глибинах підземні води часто містять у собі розчинені солі та гази. Такі води називають мінеральними, їх використовують з лікувальною метою. Підземні води з температурою понад +200 С називають термальними. Вони перебувають на великих глибинах або в районах вулканічної діяльності.

Номер слайду 18

18 Найбільші артезіанські басейни в УкраїніАртезіанськи басейн – сукупність водоносних горизонтів, що залягають у прогинах і западинах, у яких рух підземних вод відбувається під напором. В Україні найбільшу площу мають три артезіан. Басейни, в яких водоносні шари залягають на глибині 175-800 м: Дніпровсько- Донецький, Волино-Подільський та Причорноморський.

Номер слайду 19

19

Номер слайду 20

Водосховища - штучне водоймище, утворене для накопичення і зберігання води в цілях її використання в народному господарстві. В Україні створено 1157 водосховищ (з них 200 великих)Київське водосховище. Канівське водосховище. Найбільші водосховища: Київське. Канівське. Кременчуцьке Дніпродзержинське Дніпровське. Каховське. Кременчуцьке водосховище. Дніпродзержинське водосховище. Дніпровське водосховище. Каховське водосховище

Номер слайду 21

Канали – штучні річки створюються для рівномірного розподілу внутрішніх вод по території країни. Найбільші канали України: Північнокримський. Каховський. Дніпро-Донбас. Північнокримський канал. Протяжність - 400км. Каховський канал. Протяжність -130км. Канал Дніпро-Донбас. Протяжність - 260км.

pptx
Додано
28 січня
Переглядів
604
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку