Геометричні перетворення в орнаменті української писанки
Номер слайду 2
Писанки – майстерно розписані великодні яйця. Вони вражають багатством візерунків на маленькій площині, динамічністю орнаментів, ритмом ліній і кольору. З давніх давен писанки розповідають нескінчену історію Всесвіту і людини.
Номер слайду 3
Паралельне перенесення Точки фігури переміщуються по паралельних прямих на однакову відстань в обраному напрямку“ безконечник або кривулька”
Номер слайду 4
Поворот. Точки фігури переміщуються навколо обраного центра на певний кут по дугам за або проти стрілки годинника “ламаний хрест”
Номер слайду 5
Симетрія відносно точки(центральна симетрія)Точка та її образ знаходяться на одній прямій на однаковій відстані від центру“кучер”
Номер слайду 6
Симетрія відносно прямої(осьова симетрія)Точка та її образ знаходяться на прямій, перпендикулярній обраній, на однаковій відстані від неї “дерево життя”
Номер слайду 7
Завдання За допомогою яких перетворень можна отримати наступні елементи розпису?
Номер слайду 8
Завдання
Номер слайду 9
Як об’єкт творчості писанка поєднує геометричну довершеність з натхненням і фантазією майстра, народжуючи один з найкращих витворів українського народного мистецтва.
Номер слайду 10
Презентація створена за матеріалами книжки Віри Манько “Українська народна писанка”вчителем математики ЗОШ № 2 м. Краматорська. Хуторною А. Ю.