Презентація з хімії на тему " Сахароза " для 10 класу за новою програмою. Дана презентація допоможе вчителя швидко підготуватися до уроку та якісно викладати матеріал на уроці.
Сахароза входить до складу цукрового буряка(16 -20%) та в цукровій тростині (14 -16 %). В невеликій кількості вона міститься разом із глюкозою в плодах та листях багатьох зелених рослин.
Номер слайду 4
Чиста сахароза – безбарвна кристалічна речовина солодка на смак, добре розчинна у воді Сахарозу використовують як продукт харчування в кондитерській промисловості. Добувають штучний мед.
Номер слайду 5
Сахароза піддається гідролізу при підвищенні температури та в присутності мінеральних кислот C12 H22 O11 С6 H12O6 + С6 H12O6 глюкоза фруктоза
Номер слайду 6
Із 100 кг цукрового буряка, що містить 19% сахарози отримують в середньому 16.5 кг цукру та 2.2 кг патоки, до якої входить 50% сахарози. Якщо на шматочок цукру насипати трішки попілу від цигарки та піднести цукор до полум’я, він загориться і буде горіти синювато-жовтим полум’ям з потріскуванням. Наразі попіл слугує каталізатором. До 1855 р. тросникового цукру виготовлялося більше. Потім виробництво тросникового та бурякового цукру зрівнялося, а з 1890 р. бурякового цукру добувалося уже більше, ніж тросникового.
Номер слайду 7
Шоколад – це один із джерел вуглеводів для організму. Сахароза, розкладаючись, дає глюкозу та фруктозу, а при їх подальшому перетворенні виділяється енергія. Низький рівень вуглеводів викликає дефіцит енергії.
Номер слайду 8
Візьмемо два шматочки цукру , та для того,щоб їм не було занадто спекотно , змочимо їх декількома краплями води так, щоб цукор став вологим. Потім покладемо ці шматочки у фарфорову чашку та поставимо над полум’ям спиртівки. Через декілька хвилин цукор розплавиться та трішки пожовкне. Неможна довго тримати його на вогні, адже він пригорить.
Номер слайду 9
Відомо, що вода – найважливіший напій. Якщо у воді розчинити шматочок цукру , тоді вона стане смачнішою. Але на вигляд від цього не зміниться. Якщо невелику кількість рідкого цукру, що залишився в чашці від попереднього досліду, ми потримаємо ще на вогні, поки він не стане коричневим , а потім дольємо в чашку води, все перетвориться в коричневу рідину. Трішки цієї рідини треба налити до підсоложеної води, та отримаємо напій, схожий за кольром на кока-колу.