Презентація з прирдознавства

Про матеріал

Презентація до уроку природознавства "Чим живляться тварини. Ланцюги живлення"

Мета. Формувати поняття «Рослиноїдна, хижа, всеїда тварина»; розвивати вміння розрізняти тварин за способом живлення; ввести поняття «Ланцюг живлення у природі»; закріпити вміння складати найпростіші ланцюги живлення, формувати вміння аналізувати об'єкти природи, встановлювати взаємозв'язки між ними; виховувати бережливе ставлення до тварин на основі осмислення взаємозв'язків між ними.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Це тварини, які живляться рослинною їжею. Зуби у рослиноїдних тварин присто-совані до зривання та перетирання цупких стебел рослин. Рослинна їжа малопоживна, тому тваринам доводиться споживати її щодня у великій кількості. 

Номер слайду 4

Травоїдні населяють всю нашу планету. Вони зустрічаються у воді, повітрі, на землі і під землею. У морі травоїдні харчуються водоростями, а на суші травою, листям та гіл-ками дерев. Їх можна зустріти в дуже жаркій пустелі, де мало росли-нності і в тундрі, де ро-слинність можна відко-пати лише під снігом.

Номер слайду 5

Найвідоміші травоїдні - це копитні тварини і гризуни. До них відносяться корови, коні, олені, козулі, вівці, кози, бізони і багато інших. До найпоширеніших травоїдних гризунів відносять кроликів, бобрів та інших. Цих тварин об'єднує одне. Всі вони харчуються виключно рослинною їжею: травою, пагонами дерев, фруктами і овочами.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Найбільша травоїдна тварина - це слон. Слони поїдають велику кількість трави і листя дерев. За один день слон може з’їсти від 150 до 300 кг рослинної їжі. Крім трави і листя дерев слони їдять кору.

Номер слайду 14

Найменшим травоїдним вважається карликова антилопа, її висота в холці всього 30 сантиметрів, а розміром вона з кролика. Важить ця невелика травоїдна тварина 3-5 кілограм.

Номер слайду 15

Травоїдні є основною здобиччю для хижа-ків. Однак хижакам не так-то просто їх злови-ти. Це пов'язано з тим, що травоїдні захищені рогами і копитами. Наприклад, якщо тигр на-паде на бізона, то останній може захиститися, відбиваючись рогами. Однак у деяких траво-їдних роги мають екзотичну форму і не годя-ться для самозахисту. У баранів, наприклад, кінчики рогів сильно закручені, тому вони не можуть ними вдарити ворога. При зустрічі з хижаками таких тварин можуть врятувати тільки їх ноги. Тому найчастіше травоїдні не вступають в бій з хижаком, а рятуються втечею.

Номер слайду 16

Хижаки або м'ясоїдні - це тварини, які живляться іншими тваринами, тобто їх м'ясом. До хижаків відносяться птахи, ссавці, риби, молюски, змії, крокодили і деякі сумчасті. Хижаки полюють на свою здобич. Вони мають для цього спеціальні при-стосування: гострі ікла, кігті, зовніш-ність, яка дозволяє їм залишатися не-поміченими.

Номер слайду 17

Найпоширеніші хижаки на Землі - кішки. До них можна віднести левів, тигрів, леопардів, гепардів, рисей, домашніх кішок і інших. Їх можна зустріти в тайзі, лісостепу, степу, в тропіках і джунглях. Кішки - це природжені мисливці.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Це птахи, які полюють в польоті. Вони володіють гарним зором, великими кігтями і дзьобом, пристосо-ваними для захоп-лення або умертвін-ня жертви.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Найагресивніший хижак на Землі - це лев. Коли він голодний, то нападає на здобич, що знаходиться поряд. Однак, якщо лев ситий, тварини, на яких він полює, можуть гуляти поруч з ним, не хвилюючись за своє життя. Так, олені можуть підходити до спокійно сплячого лева зовсім близько.

Номер слайду 26

Найменший хижак - це ласка. Довжина її тіла в середньому від 13 до 26 см. Вага ласки від 40 до 250 грамів. Ласка дуже швидко бігає, вміє відмінно лазити і плавати.

Номер слайду 27

Це кит, який може з'їдати величезну кількість їжі кожен день. У рік всі кити з’їдають 440 мільйонів тонн риби. Люди видобувають на рік 90 мільйонів тонн риби, тобто все людство з'їдає в п'ять разів менше риби, ніж всі кити.

Номер слайду 28

Це тварини, що вживають і рослинну, і тваринну їжу. У цю групу входять абсолютно несхожі одна на одну тварини. До них віднося-ться, наприклад, бурий ведмідь, свиня, їжак, борсук, єнотовидний собака, біл-ка, кабан, сірий пацюк, миша, щур, сіра ворона і багато інших.

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Ланцюг живлення

Номер слайду 42

Складіть ланцюг живлення

Номер слайду 43

Складіть ланцюг живлення

Номер слайду 44

Складіть ланцюг живлення

Номер слайду 45

Номер слайду 46

Джерело матеріалу http://dok.znaimo.com.ua/docs/index-30216.html

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Неклеса Ірина Володимирівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Бідношея Світлана Анатоліївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
23 лютого 2018
Переглядів
13925
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку