Основні групи організмів: бактерії, археї, еукаріоти.
Номер слайду 2
система трьох доменів 1990 року Карл Воуз, спираючись на аналіз послідовності нуклеотидів р. РНК та деякі інші молекулярні характеристики, запропонував новий варіант систематики живих організмів. Згідно з ним, організмиподілялися на великі систематичні групи — домени. Домен — це таксон найвищого рангу, який включає кілька царств живих організмів. Клітинні форми життя поділили на три домени — Бактерії, Архебактерії та Еукаріоти. Віруси виділили як окремий таксон Vira, який об’єднує неклітинні форми життя й за рангом відповідає домену. Така класифікація найбільш точно відбиває сучасні уявлення про виникнення й еволюцію основних груп живих організмів.
Номер слайду 3
Філогенія (історичний процес розвитку) живих організмів
Номер слайду 4
Схема класифікації живих істот на рівні царств
Номер слайду 5
Принцип роботи найпростішого визначника 1. СУХА ШКІРА? 2. НАЯВНІСТЬ ВОЛОССЯ?3. ПРОТИСТАВЛЕНИЙ ВЕЛИКИЙ ПАЛЕЦЬ?4. ПРЯМОХОДІННЯ?
Номер слайду 6
Еволюційне дерево, що показує три домени живого 1. Домен Бактерії (Bacteria).2. Домен Археї (Archaea).3. Домен Еукаріоти (Eukarya).
Номер слайду 7
Особливості основних груп живих організмів Для порівняння основних груп живих організмів використовують такі характеристики:наявність клітинної будови, особливості організації генетичного матеріалу, наявність ядра, наявність мембранних органел у клітині, розвиток цитоскелета.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Порівняльна характеристика основних груп живих організмів
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Схематичне відображення еволюційних зв’язків між основними групами організмів
Номер слайду 15
Це цікаво. Крім системи трьох доменів, інколи використовуються інші системи, хоча їх вважають застарілими. Це система двох імперій, яка поділяє організми на імперії (надцарства) Прокаріоти та Еукаріоти, і система п’яти царств — виділяє царства Прокаріоти, Протисти, Гриби, Рослини і Тварини.