На межі між дитинством і юністю«Хто я?», «Що для мене є головним у житті?»,«Що я вмію, можу й чого мені потрібно навчитися?»,«Що я хочу від себе, близьких людей, від усього світу?»
Номер слайду 3
Висловіть свою думку: Грецький філософ ксенократ писав:«Народитися мало – потрібно ще реалізуватися»
Номер слайду 4
Підлітковий вік — це період, коли людина може й повинна пройти шлях від непослідовного у вчинках підлітка до впевненої в собі людини, готової до дорослого життя. Юнацький вік — етап формування самосвідомості й власного світогляду, прийняття відповідальних рішень і завершальний етап формування особистості.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Поняття самореалізаціїСамореалізація — це максимальне розкриття своїх творчих здібностей і талантів, відчуття повноти й осмисленості життя. Самореалізація — це виявлення й розвиток своїх здібностей в усіх сферах діяльності.
Номер слайду 7
Умови самореалізації • Можливість легко задовольняти свої потреби, необхідні для підтримання фізичного існування. (Пригадайте потреби людини). • Наявність вільного часу.• Визнання за кожною людиною певних прав і свобод і їхнє забезпечення. • Адекватна оцінка людиною своїх здібностей і того, як вона може або повинна розвиватися та їх реалізовувати.
Номер слайду 8
Складові самореалізаціїсамореалізація відбувається в таких сферах: у побутовому житті, у соціальних взаємозв’язках і стосунках, у процесі саморозвитку. Складовими самореалізації і життєвого самовизначення є: професійна самореалізація; соціальна самореалізація;творча самореалізація.
Номер слайду 9
Самопізнання і формування особистості
Номер слайду 10
Життєві навички сприяють формуванню гармонійно розвиненої особистості, її соціальній адаптації, інтелектуальному й емоційному благополуччю, позитивній і здоровій поведінці. Навички: ефективного спілкування: уміти слухати співрозмовника; чітко висловлювати свої думки; відкрито висловлювати свої почуття, без тривоги та звинувачень; співпереживання: уміння розуміти почуття, потреби та проблеми інших людей; зважати на почуття інших людей; надавати допомогу й підтримку; розв’язування конфліктів: уміння розв’язувати конфлікти поглядів на основі толерантності, а конфлікти інтересів — за допомогою конструктивних переговорів;
Номер слайду 11
упевненої поведінки в умовах тиску, погроз і дискримінації: уміння відстоювати свою позицію та відмовлятися від небажаних пропозицій, уникати небезпечних ситуацій і дія ти в разі загрози насилля; спільної діяльності й співробітництва: уміння бути «членом команди», реально оцінювати свої здібності та свій внесок у спільну діяльність; визначення життєвих цілей і програм: уміння визначати життєві цілі з урахуванням своїх потреб, схильностей, здібностей; планувати власну діяльність, аналізуючи можливості й обставини; визначати пріоритети й раціонально використовувати час; самоконтролю: уміння правильно виражати свої почуття; контролювати прояви гніву; переживати невдачі; раціонально планувати свій час; мотивації успіху та тренування волі: віра в те, що ви є господарем свого життя; установка на успіх; уміння концентруватися й досягати мети; розвиток наполегливості й працьовитості.
Номер слайду 12
готовність до самореалізаціїСтавлення до природи. Захоплення й особисті інтереси. Значення майбутньої професії. Життя для інших. Наполегливість і сила волі. Роль культури та мистецтва. Важливість навчання.