Загадка Біленька, пухнастенька,Літає, як муха,Залітає за кожуха.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
сніжинки Раніше думали, що сніжинки – це замерзлі краплинки води. Нині учені розгадали таємницю народження сніжинок. Водяна пара піднімається дуже високо над землею, де панує сильний холод, і тут з неї утворюються крихітні крижинки – кристалики. Вони поступово ростуть і перетворюються на дивовижні шестикутні зірочки – сніжинки.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Вважається, що в природі немає двох однакових сніжинок. Малюнок сніжинок не хаотичний, а закономірний. Сьогодні відомо 135 типів сніжинок.
Номер слайду 10
При падінні у воду сніжинка створює вкрай високий звук, практично нечутний для людини, але неприємний для риб
Номер слайду 11
Cніг рипить під ногами, бо під важкістю наших кроків у сніжинок ламаються промінчики
Номер слайду 12
Жителі північно-західній частини Канади спостерігали незвичне явище. Зелене північне сяйво замалювало в яскравий зелений колір сніг, що падав на їх будинки і на голу землю. Хто ж сперечатиметься з тим, що сніг білий?! Звичайно, білий ... звичайно. Та історія знає випадки, коли сніг випадав ще й інших кольорів. У природі буває він і червоним, і зеленим, і навіть – чорним. Такий відтінок їм додають організми, що знаходяться між кристалами (водоростями, наприклад). Чорний снігопад шокував жителів Швеції в 1969 році. Каліфорнійський кавуновий сніг має не лише структуру і запах, але і колір, і навіть смак кавуна! Цих властивостей надають йому водорості «хламідомонади сніжної»