Франко і український модернізм. Новела «Сойчине крило» - жіноча доля в новітній інтерпретації
Номер слайду 2
Франко і український модернізм. Новела «Сойчине крило» - жіноча доля в новітній інтерпретаціїМета: формування предметних та ключових компетентностей; усвідомлення неминучості перемоги добра над злом; вміння шукати інформацію, використовуючи різні джерела.
Номер слайду 3
«Що таке чоловік для чоловіка? І кат, і Бог! З ним живеш – мучишся, а без– ще гірше! Жорстока. Безвихідна загадка!» І. Франко.
Номер слайду 4
Нове́ла (італ. novella, від лат. novellus — новітній) — невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, сконденсованою та яскраво вимальованою дією.
Номер слайду 5
Тема новели «Сойчине крило»: історія кохання Хоми й Марії, розповідь про життєві пригоди дівчини після її зникнення.
Номер слайду 6
Проблемне питання : Чому ж Іван Франко ввів образ саме цієї пташки?
Образи-символи. Сойчине крило – це символ вірності, кохання й уміння прощати, друга половинка душі. Червона з білими цятками сукня -. символ вірності кохання (Одягнувши яку Марія дає зрозуміти, що тривала розлука не змінила ї почуттів.) Сльози героя – внутрішній конфлікт - боротьба «живого чоловіка» з розчарованим скептиком. Дзвінок – тривога, очікування чогось, символ повернення любові.
Номер слайду 10
Головна ідея новели : утвердження думки про цілющу силу кохання, про повернення людини до своєї сутності, неминучість перемоги добра над злом.