5 жовтня о 18:00Вебінар: Використання дитячого фольклору на уроках іноземної мови

Презентація ,,Загадка як вид усної народної творчості. Розгляд змісту й форми загадок''

Про матеріал
Про матеріал Мета: розкрити барвистий світ народних загадок, особливості цього оригінального виду фольклору; сформувати в учнів уявлення про народну загадку, метафору як художній засіб; ознайомити з різними видами загадок; розвивати логічне й абстрактне мислення, пам'ять, уяву школярів; виховувати допитливість, зацікавлення фольклором, зокрема народними загадками.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вірш-настанова До успіху Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно й плідно працювати.

Номер слайду 2

Інформаційне гроно ,,Жанри фольклору’’

Номер слайду 3

Тема уроку Загадка як вид усної народної творчості

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Загадка – невеликий твір, у якому в прихованій формі описано задуманий предмет, що його слід назвати. Особливості загадок: прихований зміст; вираження громадського й побутового досвіду людей; стисліть і влучність вислову; яскравість і поетичність; малий обсяг.

Номер слайду 6

Види загадок Форма Приклад 1.З підказувальною На вгороді в себе вдома- римою Тітка в плащику рудому. Зверху коси, знизу гуля, Звати тітоньку ….. 2. Принцип Без дров, без вогню, Протиставлення А гріє і світить щодня. 3. Називання ознак, У наших дідів характеристик Сім кожухів: Хто їх роздягає, Сльози проливає.

Номер слайду 7

Форма Приклад 4. Шаради, Хоч білий, вата не така крутоголовки Мене ти зробиш з молока. А прочитавши навпаки, Ти приготуєш голубці. 5. Загадки – Одпочинь, коли сідаєш. акровірші Хоч-не-хоч мене згадаєш. 6. У вигляді Що то за гість, що тепло запитань їсть? 7. Загадки – Ой за лісом, за пралісом метафори Золота діжа горить.

Номер слайду 8

Стоїть собі літечком на городі тіточка, світлокоса, білочуба, а на ній зелена шуба.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Словничок Метафора – перенесення рис одного предмета на інший на основі подібності. Наприклад: крапля надії, земля стогне. Цей художній засіб робить нашу мову образною, поетичною.

Номер слайду 11

Метафорична хвилинка (робота в парах) Підібрати метафори до слів: 1 пара: Сонце - … Місяць - … Ніч - … 2 пара: Веселка - … Зорі - … Хмари - …

Номер слайду 12

Творча робота

Номер слайду 13

Тематика загадок Про явища і предмети природи Про людину, її працю і побут Про тварин і рослин Про знаряддя праці

Номер слайду 14

Подорож у світ загадок

Номер слайду 15

У зеленім картузі На одній стоїть нозі. Коло вуха китиця Щирим злотом світиться, Звичка в нього є ота: Він головку поверта В бік, де сонце котиться – Родичем доводиться.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

А що то за коні В гаю на припоні: Довгасті, голчасті, зеленої масті, Нікого не возять, лише солі просять.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Словничок Мезовірш – вірш, усередині якого сховано потрібне слово або слова.

Номер слайду 20

С. Павленко Незвичайний город Там, де город збіга в долину, Гарбуз, під сонцем гріє спину. І кабачок у нього вдався: Під сонцем теж собі уклався. Хоч скоро полудень, в куточку сплять молоденькі огірочки. А помідор, сеньйор жвавенький, із хроном точить побрехеньки.

Номер слайду 21

- Пора до праці, гей, лінивці! – Хитає колосом пшениця. Картопля щось їм теж воркоче, Вони і слухати не хочуть! Ані грозьбою, ні любов'ю Не зрушить їхнього спокою. Коли ж якась їм буде кара?! Сьогодні! Вже он суне хмара! Накликала дощу капуста – Враз на городі стало пусто! Всі повтікали із городу І поховались у кущі! ,,То що, покара у дощі? Чи де вона?” Пірнула в воду!

Номер слайду 22

Загадки - малюнки Порахуйте, скільки тварин зображено на малюнках.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Підсумок уроку

ppt
Додано
14 лютого
Переглядів
361
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку