10 липня о 18:00Вебінар: Мультфільм за 5 хвилин: онлайн-сервіси для створення анімації та монтажу

Презентація "Загадки священних книг народів світу"

Про матеріал
Презентація "Загадки священних книг народів світу" створена учнем 8 класу як авторський проект
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Загадки священних книг народів світу Підготував Буханець Едуард 8-Б

Номер слайду 2

Веди – священні книги індуїзму Слово «веда» означає «відати», «знати», «вінець знання», «достовірні знання». Час створення: бл. XVI ст. до н. е. – V ст. до н. е. Мова: ведичний санскрит.

Номер слайду 3

За віруваннями індуїстів створення Вед приписується богу Брахмі, який вшановується як творча сила і творець всесвіту. У Ведах згадуються 1999 богів і міститься 1028 гімнів.

Номер слайду 4

Веди складаються з 4-х збірників: Рігведа – збірник гімнів Самаведа – збірник пісень Яджурведа – збірник жертовних формул Атхарваведа – збірник заклинань Кожна Веда має основну частину (Самхіту) та коментарі до неї: Брахмани, Араньяки й Упанішади.

Номер слайду 5

Біблія – священна книга Християнства Складається з двох частин: Старий Заповіт і Новий Заповіт. Старий Заповіт є священним також і для прихильників Юдаїзму. Усього до складу Біблії входять 66 книг (за Православним каноном), створених різними авторами. Окрім канонічних книг, існують і неканонічні книги – апокрифи.

Номер слайду 6

Старий Заповіт налічує 39 книг. У них розповідається про створення світу, гріхопадіння, взаємини Бога з вибраним ним народом Ізраїлю. Структура Старого Заповіту: - доісторичні книги - історичні книги - навчальні (поетичні) книги - пророчі книги Час створення: бл. ХІІІ ст. до н. е. – І ст. до н. е. Мова: давньоєврейська та арамейська.

Номер слайду 7

Новий Заповіт складається з 27 книг: чотири Євангелія, діяння Апостолів, 21 послання Апостолів та книга Об’явлення Івана Богослова (Апокаліпсис). У цих книгах розповідається про життя та вчення Ісуса Христа, виникнення та існування перших християнських общин, про кінець світу, друге пришестя Христа та тисячолітнє царство Боже після Страшного Суду. Час створення: І ст. н. е. Мова: давньогрецька (койне).

Номер слайду 8

Біблія в Україні Вперше біблійні твори з’явилися в Україні у Х столітті (церковнослов’янською мовою). Першою друкованою книгою в Україні став «Апостол» Івана Федорова (Львів, 1574 р.), який містив традиційний церковнослов’янський переклад «Діянь і послань апостольських». Першим повним друкованим виданням усіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою була «Острозька Біблія» Івана Федорова (1581 р.)

Номер слайду 9

Коран – священна книга мусульман Коран – це запис проповідей, що виголошені пророком Мухаммедом в формі пророчих одкровень переважно в Мецці та Медіні між 610 і 632 рр. Згідно з Ісламом, Коран не створений, а існує передвічно, він є словом Аллаха і містить його остаточну і повну волю. Оригінал Корану зберігається на небі, звідки його було послано в світ від Аллаха через ангела Джабраїла, який передавав його Мухаммеду частинами протягом 22 років. Коран був записаний зі слів Мухаммеда його сподвижниками.

Номер слайду 10

Структура Корану Коран складається зі 114 сур, які поділяються на аяти (вірші). Сури розташовані так: найдовші – на початку, найкоротші – в кінці. Згідно традиції, сури розподіляються на «мекканські» (послані Мухаммеду до переселення у Медіну або на шляху у це місто) та «медінські» (послані після переселення у Медіну).

Номер слайду 11

ppt
Додано
25 травня
Переглядів
76
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку