Мета: ознайомити учнів із заповідними територіями та охороною природи в Україні; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати екологічну свідомість, дбайливе ставлення до природи, бажання брати участь у посильній природоохоронній роботі.
ЗАПОВІДНІ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ КАРПАТ І КРИМСЬКИХ ГІР Презентацію підготувала вчитель початкових класів КЗ «НСЗШ № 6» м. Нікополя Міщенко Тетяна Сергіївна
Номер слайду 2
Про яку частину України кажуть «легені України»? Яку частину України називають «житницею України»? Що називають «краєм туристів»? Назвіть найбільшу річку України. Назвіть найвищу гору. У якій природній зоні знахо- диться наше місто?
Номер слайду 3
Природні заповідники - це ділянки землі та водного простору, де рослини і тварини перебувають під охороною держави. У заповідниках проводять наукову роботу з вивчення явищ природи, розробляють заходи охорони довкілля.
Номер слайду 4
Поліський заповідник Мішані ліси
Номер слайду 5
Основну площу Поліського заповідника займають соснові та березові ліси. У заповіднику налічується понад 600 видів рослин, у тому числі 40 рідкісних. Мешкає 40 видів тварин, з них 14 видів занесено до Червоної книги України. Це ссавці - борсук, горностай, рись європейська, видра річкова, заєць-біляк. Серед птахів - лелека чорний, журавель сірий, змієїд.
Номер слайду 6
Канівський заповідник Лісостеп
Номер слайду 7
Канівський заповідник - один з найстаріших в Україні. Тут зростають рослини, характерні для зони лісостепу. У заповіднику охороняють 83 види тварин, занесених до Червоної книги України. Це комахи: жук-олень, вусач великий дубовий, джміль моховий, бражник мертва голова, махаон. Трапляються також лелека чорний, змієїд, сокіл балабан.
Номер слайду 8
Заповідник Асканія-Нова Степ
Номер слайду 9
На Херсонщині розміщено найстаріший в Україні біосферний заповідник Асканія-Нова. На території заповідника зростає 482 види рослин. типчак люцерна півники
Номер слайду 10
Тут налічують понад 800 видів тварин. У заповідник завезено майже 50 видів звірів з різних частин світу. Це коні Пржевальського, бізони, зебри, лами, зебу, антилопи гну і канни, муфлони, страуси, фламінго, журавлі вінценосні, фазани, павичі.
Номер слайду 11
Карпатський заповідник
Номер слайду 12
Тут зростає 64 види рослин, занесених до Червоної книги України. Найбільшу площу займають букові, дубові, смерекові та ялицеві ліси. У Карпатському біосферному заповіднику мешкає 72 види тварин, занесених до Червоної книги України. Це горностай, видра, пугач, лелека чорний, тритон карпатський та ін.
Номер слайду 13
Кримський заповідник
Номер слайду 14
Площа Кримського природного заповідника охоплює гірську частину Криму, а також частину степу. У заповіднику охороняють найцінніші в Криму дубові, букові, соснові ліси, унікальні зарості тиса ягідного, ялівцю високого. Там зростає 100 видів рослин і грибів, занесених до Червоної книги України смілка яйлинська шафран сон кримський