Презентація "Завжди поруч. Психологічна кав'ярня"

Про матеріал
П'ята зутріч в рамках проєкту "Завжди поруч" . Тема «ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ. ПОТУРБУЙСЯ ПРО СЕБЕ» Мета: усвідомлення власних ресурсів та їх використання для психоемоційної стабілізації в ситуації стресу
Зміст слайдів
Номер слайду 1

     Тема «ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ. ПОТУРБУЙСЯ ПРО СЕБЕ»Мета: усвідомлення власних ресурсів та їх використання для психоемоційної стабілізації в ситуації стресу. Завжди поруч. Зустріч 5.

Номер слайду 2

Правила роботи 1. Включена камера2. Активність учасників3. Повага до думки іншого4. Тут і зараз. Говоримо по темі5. Правило піднятої руки6. Зворотній зв’язок7. Конфіденційність8. Правило «Стоп» політика, релігія9. Доброзичливість

Номер слайду 3

Етап 1. Потурбуйся про себе. Уявіть собі таку картину: зимовий ранок, затишне кафе, неголосна музика, м'яке світло, божественний аромат свіжозвареної кави... Ви сидите за своїм улюбленим столиком і дивитеся на сніжинки, що кружляють за вікном. У вас попереду стільки справ, що голова йде обертом, та ви заслуговуєте на спокійний і приємний початок дня. На жаль, це триває недовго — приблизно стільки, скільки ковтків кави поміститься у вашому горнятку, а далі ви знову поринете в щоденну суєту. Але поки... Поки відсуньте всі проблеми на бік й отримуйте задоволення!

Номер слайду 4

Прошу кожного з вас назвати свій улюблений ранковий напій.

Номер слайду 5

. Вправа «Ранковий напій»

Номер слайду 6

- Скажіть, чим він для вас цінний?- Що він дарує вам?- Що він змінює на початку дня?- Через опис напою передайте його енергію.- Як ваш улюблений ранковий напій співвідноститься з вами, з вашою особистістю?- Який напій був улюбленим до початку війни? - Чи є у вас ранковий ритуал?

Номер слайду 7

Тест «Скажи, яку каву ти п’єш, і я скажу хто ти». Знаєте вислів: «Скажи мені, хто твій друг і я скажу, хто ти»? А що ви скажете щодо: «Скажи мені, яку каву ти любиш і я скажу, хто ти»? Кава, напій, який дуже багато людей вживає щодня, може сказати про нас більше, ніж ми думаємо. Отже…

Номер слайду 8

Еспресо. Ті, хто п’є еспресо, як правило, відрізняються вишуканим смаком і широким кругозором. Серед любителів еспресо багато завзятих мандрівників. Чорна кава – це кава активних людей, для яких рух у житті – це все. Вони повні ідей і завжди готові їх реалізовувати. Лате. Лате та інші види кави з великою кількістю молока або вершків подобаються тим, хто відкритий новому, часто допомагає іншим, любить комфорт і прагне вільно розпоряджатися своїм часом. Така людина прагне усувати всіма способами неприємні моменти. Переважно така людина екстраверт. Капучино. Любителі капучино вкрай вимогливі, більше інших піклуються про своє здоров’я і намагаються все тримати під контролем. Кава з сиропом або кавові коктейлі. Пробувати холодні кавові коктейлі або кави з різними смаковими добавками, наприклад, з карамельним або кокосовим сиропом, – подобається любителям гострих відчуттів, які не бояться ризикувати. Солодощі додають життю настрою. Тому люди, які вживають цукор до кави, переважно задоволені і собою і своїм життям.

Номер слайду 9

Кава без кофеїну. Люди, які п’ють каву без кофеїну, зазвичай обережні і ретельно дбають про своє здоров’я. Їм подобається повністю контролювати власне життя, а несподівані й ризиковані ситуації їх лякають. Іноді вони здаються оточуючим егоїстами. Розчинна кава. Людина цінує свій час і використовує його максимально ефективно. Мелена кава. Людина, яка надає перевагу цій каві, знає як отримати від життя найкраще. Такі люди не бояться відповідальності і дуже відповідальні. Якщо людина п’є каву з великого горнятка, то це свідчить про те, що вона дуже комунікабельна та щедра. Каву з пластикової чи паперової тари переважно вживають люди, які вважають себе надто зайнятими для тривалого кавування. Гарячу каву люблять люди, які постійно в русі і які живуть сьогоднішній днем. Холодна кава – це кава людей, які не терплять, щоб на них тиснули і ними керували. Ці люди чітко знають, чого хочуть. З повагою відносяться до уподобань інших.

Номер слайду 10

Чай. Для тих, хто обрав цей варіант відповіді, є чудові новини: ви неймовірно допитлива та кмітлива людина. Для вас дуже важливо постійно отримувати нові знання, інформацію та намагатись зробити світ трішки кращим. Ваша самовпевненість притягує людей навколо, через що вони часто ідеалізують поціновувачів чаю. Через це у вас може й не бути десятків друзів, але кілька близьких людей завжди готові кинутись з вами у нові пригоди. Какао або гарячий шоколад. Поціновувачі цих напоїв навряд чи можуть сміливо назвати себе дуже допитливими, адже вам більше подобається спокій та стабільність. Інколи ви можете прагнути чогось новенького та досліджувати це, але у житті саме впевнені рухи дають вам найбільше позитиву. Хоч ви й неймовірно доброзичлива людина, але полюбляєте проводити час на самоті. Хоча буває і так, що вранці хочеться кави з молоком, в обід – капучино, а ввечері – американо. Або раптом змінити свої уподобання і випити чашку гарячого чаю чи шоколаду

Номер слайду 11

2 етап – Інформування та оволодіння техніками. Хто з нас може, не покривиши душею, відповісти на запитання: «Як ви розслабляєтеся» - фразою з відомого анекдоту: «А я не напружуюся»? Таких людей небагато було і в мирний час. А сьогодні більшість з нас знаходяться в постійному напруженні. Давайте ми сьогодні трохи поговоримо про те, хто або що вводить нас у цей стан, чи вміємо ми перемикатися, чи маємо власні ресурси, які?Турбота про себе – головний принцип допомоги іншим

Номер слайду 12

РЕСУРСИ – це все те, що людина використовує, щоб задовільнити вимоги середовища (психологічні і соціальні ресурси). Успішність подолання негативних життєвих подій безпосередньо залежить від різноманітності, характеру і міри використання наявних і доступних ресурсів.

Номер слайду 13

РЕЗЕРВИ організму – це його здатність посилювати свою діяльність порівняно зі станом відносного спокою. Розмір резервів окремої функції — це різниця між максимально можливим рівнем і рівнем в стані відносного фізіологічного спокою.

Номер слайду 14

ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯЦе виснаження емоційних, розумових і енергетичних ресурсів людини, яке розвивається на тлі сильного хронічного стресу в роботі. Виявляється повною втратою інтересу до професійної діяльності і відчуттям безглуздості подальшого розвитку, відсутністю сил і бажання займатися діяльністю, яка нещодавно була по-справжньому цікавою.

Номер слайду 15

Симптоми професійного вигоряння ( 5 ключових груп) 1. Фізичні (втома, зміна ваги, виснаження, поганий сон, зміна стану здоров'я) 2. Емоційні (нестача емоцій, песимізм, цинізм, черствість у роботі та особистому житті, психологічна втома, байдужість, безнадійність, агресивність, роздратованість. тривога, почуття провини та занепокоєння, втрата ідеалів, надії або перспектив). 3. Поведінкові (бажання відпочити під час робота, байдужість до їжі, виправдання вживання ПАР, уникнення фізичного навантаження, нещасні випадки, імпульсивна поведінка, постійні запізнення, пропуски роботи). 4. Інтелектуальні (формальне виконання роботи, робота по шаблону, відсутність творчості, зниження інтересу до нового, порушення пам'яті, уваги, відсутність інтересу до розвитку ). 5. Соціальні (Низька соціальна активність, зниження інтересу до відпочинку, хобі, до соціальних контактів, збіднення стосунків на роботі і вдома, відчуття ізольованості, відчуття нехватки підтримки

Номер слайду 16

Причини професійного вигоряння:

Номер слайду 17

Для повноцінної роботи, для того, щоби робота приносила задоволення, треба уміти допомогти собі. Якщо ви спустошені зсередини, то ви нічого не зможете зробити доброго ані для інших, ані для себе. Хід вправи: Пропоную вам заповнити свою внутрішню чашу цінностями життя. Подумайте, що для вас важливе, ціне сьогодні, запишіть назву цінностей і «покладіть» в чашу(прикріпіть стіки). *Проаналізувати перелік цінностей. Власна чаша душі

Номер слайду 18

Вправа 4 стихіїПоділіть аркуш паперу на 4 частинки. В кожну частинку намалюйте образ-символ (як ви собі уявляє) 4 стихій: Вода, Повітря, Вогонь, Земля. (у когось це може бути озеро, у когось склянка з водою, у когось свічка). Під кожним малюнком пропишіть 2-3 ресурси, які людина сьогодні може узяти собі від цієї стихії (прогулянка до водойми, романтична вечеря при свічках і тд.)

Номер слайду 19

Учасникам пропонується прописати щось неприємне що з ним сталося за останній місяць (але беремо, щось незначне – за шкалою тривожності до 5 із 10). Потім пропонується одягнути на сабе галоші щастя (як у казці) та продовжити своє речення словом «ЗАТЕ». Наприклад: Я дуже втомлююся від роботи, «ЗАТЕ» в мене є робота в цей нелегкий час…Вправа «Галоші щастя»

Номер слайду 20

- Скласти список приємних справ для себе.– Скласти список ресурсних художніх фільмів, для перегляду. ТВОРЧЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Номер слайду 21

Рефлексія: Візьму з собою цею філіжаночку, бо…

Номер слайду 22

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лубенець Олена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
26 грудня 2022
Переглядів
1670
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку