Про матеріал
Презентація до уроку "Я досліджую світ" 3 клас, тема "Здорове харчування"
2,3 слайд.Організм людини весь час працює (серце, легені, м’язи). Ми виконуємо різну фізичну та розумову роботу, займаємося спортом. І для цих дій нам потрібна енергія. А джерелом енергії є їжа. Без їжі людина може прожити менше місяця.
4,5 слайд. Але жоден із продуктів не дає нам всіх поживних речовин, які потрібні для підтримки здорового організму. Тому основною умовою правильного харчування є різноманітність продуктів. Одні продукти дають організму енергію, щоб рухатися, добре думати, не утомлюватися (мед, гречка, ізюм, масло), другі допомагають будувати організм і зробити його більш сильнішим (сир, риба, м’ясо, яйця, горіхи). А треті – фрукти і овочі, які містять багато вітамінів та мінеральних речовин, які допомагають організму розвиватися. Не всі продукти, якими живиться людина, є корисними для здоров’я. Правильне харчування – умова здоров’я, неправильне приводить до хвороби.
6-9 слайди. А які ж поживні речовини ми отримуємо разом з корисною їжею.
Вітаміни – корисні для людини.
Слово "вітаміни” походить від латинського слова "віта” – життя. Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму. В організм вітаміни потрапляють з їжею. Отже, потрібно знати, в яких продуктах є необхідні вітаміни.
Вітамін А дуже важливий для зору, а також для росту. Він міститься в моркві, абрикосі, гарбузу, салаті.
Вітамін В сприяє хорошій роботі серця, нервів. Він міститься в чорному хлібі, помідорах, м’ясі.
Вітамін С зміцнює організм, робить людину більш здоровою, яка не піддається застуді.
Жири – це джерело енергії. Вони ніби зігрівають організм. Білки є будівельним матеріалом. Завдяки їм людина росте. Вуглеводи постачають енергію, що необхідна для роботи серця, м’язів, дихання. Відшукай та назви продукти, які повторюються на картинах більше одного разу.
Мінерали беруть участь в обміні речовин та у важливих процесах організму людини.
10-15 слайди. Щоб харчування сприяло збереженню та зміцненню нашого здоров’я, необхідно додержуватися правил та правильно складати меню, щоб воно складалося з корисних продуктів.
Вчені встановили, що якщо їсти в певні часи кожного дня, то тільки в цей час з’являється апетит, починає виділятися шлунковий сік, їжа переварюється швидше, краще. А це користь всьому організму.
16 слайд. Найбільш поширеними стравами в Україні були ті, що готувалися з продуктів рослинного походження. Найбільш улюбленими овочевими стравами були борщ, капусняк, печений гарбуз, огірки, часник, цибуля, перець хрін. Різноманітні страви готували наші предки з картоплі.
Більшу частину їжі становили каші. Вони готувалися з гречки, ячменю, вівса, кукурудзи, проса, пшона. Споживали також у помірній кількості сало. Частіше їли молочні продукти.