Презентація "Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу"

Про матеріал
Визначаємо, як українці з давніх часів і до сьогодні турбувалися про своє здоров'я.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Оздоровчі системиздоровий спосіб життя в традиціях українського народу. Підготувала вчителька Бабинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №13 Лілія Охріменко

Номер слайду 2

Повторення. Практичні методики сприяння здоров’ю називають оздоровчими системами. Оздоровчі системи поділяються на: Традиційні (народні) – йога, аюрведа, цигун, рейкі тощо;Сучасні (наукові), що базуються на холістичному підході – фітотерапія, аромотерапія, кольоротерапія, дельфінотерапія, загартовування тощо. Холістичний підхід – підхід до лікування хворого, при якому враховуються фізичні, психічні та соціальні фактори, що впливають на пацієнта більше, ніж проста діагностика наявного захворювання.

Номер слайду 3

Здоровий спосіб життя в традиціях українців. Традиції та звичаї українського народу охоплюють усі компоненти здорового способу життя: Харчування. Рухова активність. Гігієна. Загартовування. Дотримання режиму праці і відпочинку.

Номер слайду 4

Основні продукти харчування. Овочі(капуста, морква, цибуля, буряк, картопля,гарбуз, часник)Крупи (пшоно, жито, гречка)Бобові (горох, квасоля)Молочні продукти (сир, масло, сметана)М’ясо, риба. Гриби, ягоди

Номер слайду 5

Традиційне харчування українців Основними засадами харчування завжди були збалансованість, різноманітність, висока біологічна цінність, простота приготування.- Борщ. У 2022 році занесено до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Куліш – рідка каша із пшона. Галушки – страва з вареного тіста без начинки, із маслом чи засмажкою. Вареники – вироби з тіста з різними начинками. Холодець – зимова страва із наваристого бульйону. Бануш – кукурудзяна каша на молоці, з бринзою та шкварками. Напої - узвар, квас. Десерти: кисіль, млинці, пироги.

Номер слайду 6

Рухова активність. Дбаючи про фізичний розвиток дитини, наші предки заохочували її до рухової активності. Діти грали у різноманітні рухливі ігри: гуси-лебеді, піжмурки, квач, кіт та миші, панас тощо. Також виконували посильну домашню роботу. Дорослі навіть під час відпочинку та свят не були пасивними. Вони водили хороводи, стрибали через вогнище, танцювали. Наприклад, бойовий гопак поєднує в собі елементи козацького бою і боротьби.

Номер слайду 7

ГІГІЄНА- Особиста гігієна завжди була важливою для українців. З дитинства виховували в дітей елементарні гігієнічні навички.- Немовля купали вже через декілька днів після народження. В купіль клали різні трави: любисток, череду, ромашку, щоб дитинка росла здоровою та щасливою.- Існували також традиції: накривати їжу та воду на ніч, не їсти чужою ложкою, не витиратись чужим рушником.

Номер слайду 8

ЗАГАРТОВУВАННЯУкраїнці використовували цілющі промені сонця і прохолодної води для загартовування. В теплу пору року спали на свіжому повітрі та ходили босоніж. Купалися в річці не тільки влітку. Традиція купання в ополонці на Водохреща тому підтвердження.

Номер слайду 9

РЕЖИМ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУНаші предки прокидались і засинали разом із сонцем. Багато працювали фізично. У темну пору року займались рукоділлям, ремеслами. У неділю завжди відпочивали. Раціональний розподіл праці та відпочинку позитивно впливає на здоров’я людей.

Номер слайду 10

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯСтворити проект на тему: Національна кухня (страва) будь-якої країни. Проект оформити у вигляді презентації, текстового документу, малюнку, або повідомлення в зошиті.

pptx
До підручника
Основи здоров`я 8 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
26 листопада
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку