Зміни природи материка людиною. Сучасні екологічні проблеми Північної Америки
Номер слайду 2
Природа Північної Америки змінена в результаті господарської діяльності людини, особливо на території США. Там, де розташовані великі міста, первісна природа зникла назавжди. У містах, де багато автомобілів і промислових підприємств, утворюється смог, що згубно позначається на рослинному і тваринному світі материка та спричиняє погіршення здоров’я людей.
Номер слайду 3
Надзвичайно змінено природу в районах видобутку корисних копалин. Найбільш згубні наслідки для стану природних комплексів виникають у результаті видобування корисних копалин. Великі родовища знайдені на півночі материка — у тундрі й лісотундрі, тайзі. Видобувна промисловість із її кар’єрами і шахтами, під’їзними коліями і сучасною технікою стає руйнівною силою, яка загрожує істотно змінити природний вигляд тундри та північної тайги.
Номер слайду 4
За роки освоєння материка людина суттєво вплинула на органічний світ континенту. Деякі види рослин та тварин через це перебувають на межі зникнення. Розорювання земель фактично стало причиною знищення природних комплексів прерій і широколистих лісів. У районах інтенсивного землеробства стоки з полів, які містять хімікати, призвели до забруднення водойм, підземних вод
Номер слайду 5
Під впливом людини природа Північної Америки значно змінилася. Господарська діяльність торкнулася всіх компонентів географічної оболонки — атмосфери, гідросфери, ґрунтів, органічного світу, і оскільки всі вони взаємозалежні, руйнування або зміна природних компонентів набувають повсюдного характеру.
Номер слайду 6
Унаслідок господарської діяльності людини природа Північної Америки зазнала великих змін. Найбільші екологічні проблеми материка – це забруднення промисловими відходами повітря і води, ерозія ґрунтів, вирубування лісів, зпустелення. Аби зберегти природні комплекси у її первісному вигляді, створено багато заповідників і національних парків. Майже 100 природних і культурних об’єктів материка включено до Списку природної спадщини ЮНЕСКО. Лідерами за їх кількістю є Мексика (34 об’єкти) і США (21 об’єкт).