Презентаціядля учнів 7 класу з всесвітньої історії на тему: «Практична робота. Замок. Рицарські традиції. Життя селян»

Про матеріал
Презентаціядля учнів 7 класу з всесвітньої історії на тему: «Практична робота. Замок. Рицарські традиції. Життя селян». Містить 17 слайдів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична робота. Замок. Рицарські традиції. Життя селян

Номер слайду 2

ЗАМОК У центрі маєтку стояв замок феодала. Він був його житлом і фортецею для захисту від завойовників і повсталих селян. Спочатку замки будували з дерева, а пізніше — з ка4 3 меню. Замок часто зводили на пагорбі або на високій горі. Його оточували широким ровом, наповненим водою. Іноді замок будували на острові посеред річки або озера. Через рів перекидали звідний міст, у разі нападу ворога його піднімали за допомогою ланцюгів

Номер слайду 3

З башти над брамою варта постійно оглядала місцевість. А коли помічала вдалині ворога, подавала сигнал тривоги. Тоді воїни поспішали зайняти свої позиції на мурах і вежах

Номер слайду 4

Щоб потрапити в помешкання феодала, необхідно було подолати чимало перешкод. Вороги повинні були подолати рів і по відкритій місцевості наблизитися до мурів, потім вилізти на них по приставних штурмових драбинах або розбити тараном дубову, оковану залізом браму. Даліворогам доводилося штурмувати другий, ще вищий мур.

Номер слайду 5

Над усіма будівлями замку височіла головна вежа — Донжон. У ній феодал зі своїми воїнами і слугами міг витримати облогу, навіть якщо інші укріплення були захоплені. Усередині вежі одне над одним розташовувалися приміщення, у яких жив феодал зі своєю родиною

Номер слайду 6

Єдині залізні двері, що вели до вежі, розташовувалися високо над землею. Коли їх розбивали, то доводилося вести боротьбу за кожний поверх. По приставних драбинах треба було пробиратися через люки, що закривалися важкими кам'яними плитами. У товщі стіни були виткі сходи. По них господар замку разом із сім'єю і воїнами міг спуститися до підземного ходу, що вів до річки або лісу. Замок Лідс, англія (сучасне фото

Номер слайду 7

Рицарські традиціїЖиття рицаря було пов'язане з військовою справою. Важливою рицарською традицією було проведення рицарських турнірів. Ці змагання влаштовували королі та знатні феодали. Знать, судді та дами (знатні жінки) сиділи на трибунах. Прості люди товпилися за дерев'яним бар'єром навколо арени.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Спеціальні оповісники — герольди — оголошували імена рицарів, що ставали до бою. Учасники турніру, одягнені в бойове спорядження, роз'їжджалися в протилежні боки арени. За сигналом судді вони мчали на конях назустріч один одному. Тупим турнірним списом рицар намагався вибити противника із сідла. Змагання іноді закінчувалися каліцтвами і навіть загибеллю когось із учасників.

Номер слайду 10

Переможець одержував у нагороду коня і спорядження супротивника. Наприкінці турніру влаштовувалися змагання двох рицарських загонів. Турніри поширили моду на використання рицарями свого родового знака — герба, на якому розташовувався короткий вислів — девіз. Їх зображали на щитах, плащах, шоломах, знаменах і навіть на попонах (покривалах) для коней. Так рицарі засвідчували свою приналежність до знатного роду. Герб Жоффруа Плантагенета, графа Анжуйського. Перший герб у Європі, що засвідчений документально, 1127р.

Номер слайду 11

У Середньовіччі були вироблені особливі правила рицарської честі: шукати подвигів, боротися з ворогами християнської віри, захищати слабих і скривджених, особливо вдів і сиріт. Склався своєрідний жанр творчості —рицарська література. Озброєння лицаря. Метрополітен-музей, Нью-Йорк

Номер слайду 12

У сказаннях про рицарів славили молодецтво, сміливість, зневагу до смерті. Лірична поезія рицарства оспівувала служіння «дамі серця», заради якої рицар був готовий на будь-які подвиги. Одним із видатних поетів був Вальтер фон дер Фогельвейде. Героїнею багатьох його пісень була проста дівчина з її щирими почуттями. Водночас поета засмучували міжусобиці та чвари. Лицарські обладунки 15 ст.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Життя селян. На основі опрацювання історичного документа і тексту укладіть перелік «10 відмінностей між життям середньовічних селян і рицарів».

Номер слайду 15

Селянські будинки були здебільшого дерев'яними, а дахи — солом'яними. Траплялися хати з дерев'яних каркасів, наповнених та обмазаних глиною. На півдні Європи селянські житла будували з каменю. Найбідніші селяни тулилися в землянках. У селянській хаті було дві кімнати й горище, де іноді облаштовували сіновал.

Номер слайду 16

Двері йшли в єдину житлову кімнату, а інша — використовувалася як комора. У домівках селян не було вікон, тому в них завжди панувала темрява. Більшість хатин були курними й обігрівалися за допомогою відкритого багаття і диму. Часто під одним дахом з людьми зимувала й худоба.

Номер слайду 17

Дякую за увагу. Презентацію підготувала Гірна У. Є. Список використаних джерел та літератури. Всесвітня історія : підруч. для 7 кл. закладів загальної середньої освіти /І. Я. Щупак, О. В. Бурлака,І. О. Піскарьова. — Київ : УОВЦ «Оріон», 20202. Матеріали з загальнодоступної вільної багатомовної онлайн-енциклопедії-Вікіпедії.3. Фото,карти, матеріали з всесвітної системи сполучених комп'ютерних мереж інтернет, що заходяться у вільному доступі.

pptx
Додано
9 листопада 2021
Переглядів
3727
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку