Презентаційний матеріал "Інфекційний ларинготрахеїт птиці" призначений для наочного використання на заняттях з дисципліни "Епізоотологія з мікробіологією" та для полегшення самостійного вивчення матеріалу.
Презентація на тему:Інфекційний ларинготрахеїт птиціРоботу виконала: Пташник Ганна Олексіївна
Номер слайду 2
Інфекційний ларинготрахеїт птахів(Laryngotracheitis infectiosa avium), контагіозна вірусна хвороба, що характеризується геморагічним запаленням глотки і трахеї. Хвороба поширена в США, Канаді, Австралії, ФРН, НДР, Італії, Індії та ін. країнах; Летальність в середньому 15%.
Номер слайду 3
Збудник - вірус сімейства Herpesviridae. Віріони величиною 180-250 нм, сферичної форми. Сонячне світло вбиває вірус через 7 год, на поверхні яєць він інактивується при t 60° C за 2 хв, в трахеї трупів зберігається при t 4-10° C протягом 30-60 діб, при t 8° С, -10° С - більше 370 діб, у висушеному стані під вакуумом - до 2 років. 1% -ний розчин лугу, 3% -ний розчин крезолу інактивують вірус за 30 сек.
Номер слайду 4
Найбільш сприйнятливі до ІЛП кури (у віці 5 міс - 1 року) і фазани. Індички, качки, голуби хворіють рідко. Джерело збудника інфекції - хворі і перехворіли птиці, довгий час залишаються вірусоносіями.
Номер слайду 5
Фактори передачі - корм і вода, інвентар. Вірус може переносити обслуговуючий персонал. Шляхами проникнення вірусу є головним чином носові ходи, кон'юнктива і трахея. Виникненню ІЛП сприяють вологість приміщень, скупченість птиці і неповноцінна годівля. Перехворілі птиці набувають стійкого імунітету, який передається потомству через яйця.
Номер слайду 6
Інкубаційний період - 6-15 діб. Розрізняють гострий, підгострий і хронічний перебіг хвороби.
Номер слайду 7
При гострому перебігу (ларінготрахеальная форма) птиці пригноблені, відмовляються від корму, сидять «з закритими очима». Дихання утруднене, дзьоб відкритий, птахи видають своєрідні каркаючі звуки. В гортані видно фібринозні накладення, які можуть викликати асфіксію. Спостерігаються також сльозотеча і витікання з носових отворів.
Номер слайду 8
Підгострий перебіг характеризується також ураженнями респіраторних органів в більш слабкому ступені.
Номер слайду 9
При хронічному перебігу спостерігають кон'юнктивіт, а також набряк повік, сльозотеча, світлобоязнь, геморагії на третьому повіці, скупчення казеозной маси в кон'юнктивальний мішку, кератит, панофтальміт. ІЛП часто ускладнюється мікоплазмозом та ін. хворобами.
Номер слайду 10
Характерний катаральний або фібринозно-геморрагіч. трахеїт (рис.). Іноді виявляють крововиливи в слизовій оболонці носових ходів і синусів, катарально-геморрагіч. ентерит, клоаціт, синусит, бронхіт, бронхопневмонію. При гістол. дослідженні виявляють клітинну інфільтрацію і десквамацію клітин слизової оболонки трахеї.
Номер слайду 11
Діагноз ставлять на підставі епізоотичних і клінічних даних, патологоанатомічних змін і лабораторних досліджень (виявлення інтрануклеарних включень в епітелії трахеї, вірусу там же за допомогою флуоресціюючих антитіл, РДП, РН та ін.). ІЛП диференціюють від ньюкаслської хвороби, інфекційного бронхіту, мікоплазмозу, віспи, інфекційного нежиті і А-авітамінозу.
Номер слайду 12
Лікування проводят симптоматичними засобами і антибіотиками. Для специфічної профілактики використовують вакцину шляхом аплікації на кон'юнктиву, втирання в клоаку і в пір'яні фолікули, інтраназально, аерозол'но. Після вакцинації у птахів можуть бути ускладнення, особливо при утриманні їх в холодних приміщеннях. Вакциновану птицю рекомендується утримувати ізольовано.