Презентаця "Рослинний світАвстралії"

Про матеріал

Презентацію призначено для уроків географія у 8 класі для дітей з інтелектуальними порушеннями

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рослинний світ АвстраліїГеографія 8 клас

Номер слайду 2

На карті природних зон більшу частину Австралії займають пустелі. На північ і схід від них розташувалися савани. Північно-східне й південно-західне узбережжя покриті тропічними лісами.

Номер слайду 3

Рослинність Австралії дуже своєрідна. Тут трапляються види, яких немає більше ніде на земній кулі. Різноманітність рослинного світу цілком залежить від кількості вологи. На сході Австралії вузькою смугою ростуть вологі тропічні ліси з різних видів пальм, фікусів та інших високих і могутніх дерев, перевитих ліанами.

Номер слайду 4

Австралійським рослинним символом є евкаліпт. Це найпоширеніші дерева в Австралії. Вони ростуть у найрізноманітніших умовах: і в тропічних лісах, і в саванах, і навіть у пустелях. На материку налічуються сотні видів евкаліптів — від чагарників до велетнів заввишки 150 м. Ці дерева добре пристосувались як до жаркого клімату, так і до посушливого. Коріння у них іде глибоко в землю і забирає багато вологи. Листки на гілках майже завжди розташовані ребром до сонячного світла, що допомагає дереву зберегти вологу. Крона дерев майже не дає тіні, тому в евкаліптових лісах завжди світло. Ростуть евкаліпти дуже швидко.

Номер слайду 5

Евкаліпти використовують і в господарстві, і медицині. Нерідко їх висаджують для осушення боліт. Деревина евкаліпта міцна, тому є цінною як будівельний матеріал. Із листя дерева виробляють ефірну олію, що має цілющі властивості, тому її використовують для виготовлення ліків.

Номер слайду 6

Між евкаліптами підіймаються деревоподібні папороті. Серед цих дерев є вічнозелені буки, обвиті великими папоротями. У водоймах північної частини материка ростуть гігантські лілії, а низовини узбережжя покриті мангровою рослинністю.

Номер слайду 7

У східній Австралії росте хлібне дерево, дуже багато видів орхідей. Згідно за однією з версій, хлібне дерево назвали так не за вигляд чи смак, а за ситність та доступність для небагатого населення колоній.

Номер слайду 8

В австралійських саванах опадів менше, і рослинність змінюється. Навесні савани покриваються всілякими квітучими травами, а влітку швидко вигорають, місцями заростають колючою травою. Савани використовують як пасовища або поля. Крім евкаліптів, у саванах ростуть рослини, що пристосовані до виживання в умовах посухи. Серед густих трав трапляються своєрідні пляшкові дерева з товстим біля основи стовбуром, що звужується доверху. У стовбурі дерево накопичує вологу, яку витрачає в посушливу пору року. В Австралії можна зустріти незвичайні дерева — казуарини , які нагадують ялини. Замість листя у них тонкі довгі пагони, схожі на голки хвойних дерев.

Номер слайду 9

Лише в Австралії росте рідкісна рослина — трав’яне дерево. Це — невисоке дерево з темним стовбуром і пучком трави нагорі. Здалеку воно схоже на кудлатого хлопчика, тому місцеві жителі називають рослину «чорний хлопчик».

Номер слайду 10

Пристосувалися до життя в умовах посухи австралійські акації. Коренева система дерев проникає глибоко в землю, а замість листя збереглися лише листкові черешки.

Номер слайду 11

У центрі Австралії розташовані пустелі. Тут ростуть низькорослі евкаліпти й акації, укриті гострими колючками. Зарості сухих колючих чагарників, густо переплетених гілками, називають скребом. Тягнуться вони на сотні кілометрів. Місцями утворюють хащі, крізь які пройти майже неможливо, і скреб доводиться обходити.

Номер слайду 12

Цікаво дізнатися. Для охорони дикої природи в Австралії створено багато природоохоронних територій. Найбільша з них — Національний парк «Косцюшко». Тут збережено великі природні території — від евкаліптових лісів до альпійських луків. На території парку є чимало рідкісних рослин і тварин, які потребують охорони.

Номер слайду 13

Дякую за увагу !

pptx
Пов’язані теми
Географія, Презентації
Інкл
Додано
27 серпня
Переглядів
52
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку