Прикметник як частина мови

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів із прикметником як частиною мови; вчити знаходити прикметники у реченнях та текстах; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Перегляд файлу

Прикметник як частина мови

 

Мета: ознайомити учнів із прикметником як частиною мови; вчити знаходити прикметники у реченнях та текстах; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання:  роздатковий матеріал, мультимедійний комплект.

Хід уроку

 

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Організаця класу

Дзвонить дзвоник, не стихає,

Школярів усіх скликає:

«Гей, до класу поспішайте,

На місця свої сідайте!»

2. Усний коментар до домашнього завдання.

 

3.Хвилинка каліграфії

Доберіть та запишіть синоніми до слова горизонт.

4. Словникові слова

5.

  1. Розгадай ребус. Яке слово заховалось?
  2. Запиши це слово.
  3. Виконай звуко-буквений аналіз.
  4. Склади з цим словом речення.
  5. Повідомлення теми та мети уроку

 - Сьогодні на уроці ми з вами познайомимось ще з однією частинкою мови

« Прикметник» . Прикметник – це самостійна частина мови, що називає ознаку предмета. Прикметники відповідають на питання який? яка? яке? які?

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Робота з підручником

Відкриваємо підручник на с. 6( робота над правилом).

С. 6 Вправа 1. ( Визнач і випиши прикметники)

С 6 Вправа 2. Порівняй зміст речень і малюнок. Чим вони відрізняються?

  1. Робота на картках

Знайди і випиши прикметники.

 Музика, плакати, спілий, щастя, садити, пісня, приторний, міста, сніжок, дивний, людина, жити, історична, радість, сонячний, писати, зошит, книжний, дерев’яний, голубка, учнівський, українське, дужий, дощ, струнка, червона, спілої, хліборобське, рожевих, праця

Перевір себе: з других букв виписаних прикметників склади початок прислів’я «………….., а при матері добре».

  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота з таблицею

С. 6-7 робота з таблицею.

      5. Самостійна робота

Розглянь графітний стрижень олівця. Опиши його, уживаючи прикметники чорний, тонкий, крихкий, твердий, м’який.

  1. Робота  у зошиті

Прочитай текст у робочому зошиті на сторінці 1. Спиши другий абзац тексту. Підкресли прикметники. Визнач число і рід. Запиши з пам'яті алгоритм приготування чорнила. Перевір себе.

  1. Робота в парах

Робочий зошит с. 2 вправа 2

Напиши ознаку, за якою прикметники об’єднані в пари. Доповни таблицю прикметниками із завдання 1 та своїми прикладами. Склади три речення.

ІІІ. Заключна частина

  1.               Домашнє завдання

          с.  7 вправа 5.       Пояснення домашнього завдання.

  1.               Підсумок.
  2.               Рефлексія.

Рефлексія. Створимо пірамідку нашого настрою.

 

docx
Додано
9 січня
Переглядів
142
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку