Принципи безпечної життєдіяльностіУникати, запобігати, діяти – закон для кожного, хто хоче навчитися безпечної поведінки
Номер слайду 2
Передбачати – це:вміти розпізнавати небезпечні ситуації;передбачити наслідки своїх дій;оцінювати ризики.
Номер слайду 3
Запобігати – це:діяти так, щоб не потрапляти у небезпечні ситуації;Самому не створювати небезпечні ситуації;Вживати запобіжних засобів.
Номер слайду 4
Діяти – це:не розгубитися, бути фізично і психологічно підготовленим діяти у небезпечній ситуації;знати що і як робити в таких випадках;уміти зв’язуватись і взаємодіяти з рятувальними службами, правильно використовувати рятувальне спорядження;Не втрачати надій боротися, зробити все можливе, щоб урятуватися самому та допомогти іншим.
Номер слайду 5
Безпека – це стан захищеності життєво важливих інтересів особистості, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх загроз. Безпека життєдіяльності – це створення умов безпечного існування людини в навколишньому середовищі.
Номер слайду 6
Аналіз ситуацій – вміння критично оцінюватиризики і небезпеки. Види ризику(можлива небезпека)фізичнийпсихологічнийсоціальний
Номер слайду 7
Фізичний – пов’язаний із життям і здоров’ям людини. Психологічний – пов’язаний із упевненістю, гідністю, самоповагою. Соціальний – пов’язаний з авторитетом, повагою, успіхом.
Номер слайду 8
Ризик Виправданий Не виправданийзавідомо створював загрозу для життя інших людей або загрозу екологічної катастрофи чи інших надзвичайних подій.допустимий ризик, обґрунтовано розрахований, що вжиті нею заходи є достатніми для відвернення шкоди.
Номер слайду 9
Домашнє завдання. Напишіть приклади виправданих і не виправданих ризиків