Тема: «Лисичка йде до бібліотеки»
Мета: дати дітям поняття авторські казки; вчити аналізувати зміст твору; давати характеристику героям; розвивати техніку читання; виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї
Обладнання: ілюстрації до народних казок «Рукавичка», «Колобок», «Солом’яний бичок», «Колосок», казкові герої лисичка і мишка.
Хід уроку
Нумо, діти, всі сідаймо тихо,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці не дрімати,
Знання нові здобувати.
Тож, гаразд, часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
ІІ. Мовленнєва розминка
1.Зарядка для язичка
Де ж наш пустун-язичок?
Ліг на бочок і мовчок.
А ми зараз його розбудимо.
2. Прочитайте з різним настроєм лічилку (веселим, сумним).
Один, два, три, чотири –
Кицю грамоти учили:
Не читати, не писати,
А за мишками ганяти.
- Який настрій вам до вподоби?
ІІІ. Перевірка творчого завдання.
Діти демонструють намальовані роботи «Моя професія в майбутньому»
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
- А зараз відгадайте з якої казки уривок.
1. Що за хатка на узліссі?
Вся ворушиться, дрижить
Де не взявсь кабан біжить
Тут і вовк іде й ведмідь
Ще й кожен хоче в хатці жить.
Так вже тісно їм усім - Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить
І ворушиться й дрижить?
Не всиділо на вікні,
А зустрілось з зайченятком
Й ну співать йому пісні?
Із соломи дід зробив Бік смолою засмолив.
І від рання до смеркання Працювати він любив Ще жили з ним мишенята,
Круть і Верть їх звали Цілий день ледачі
У полі стрибали До роботи не охочі,
А як їсти тут як тут.
Пригадайте, милі діти!
Як цю казочку зовуть?
- А з якою авторською казкою ми вже ознайомилися? (Знайомий сніговик)
1. Прогнозування подій у казці.
- Хто вже знає цю казку? -Хто тут дійові особи?
2. Довідкове бюро
3. Читання казки вчителем
4. Перегляд на мультимедійній дошці мультфільму "Лисичка йде до бібліотеки" з Інтернет –ресурсів.
- Які ваші, діти, враження?
5. Словникова робота:
озирнулася |
бібліотека |
аудіокнижка |
енциклопедія |
довідник |
фермер |
магічний трюк |
шлунок |
Енциклопедія (грец. enkyklios paideia — навчання за всім колом знань) — наукове або науково-популярне довідкове видання, яке містить найбільш істотну інформацію за всіма (універсальна Е.) або окремими (галузеві Е.) напрямками знань або практичної діяльності.
Довідник видання, що містить короткі відомості наукового, виробничого або прикладного характеру, розташовані в певному порядку (алфавітному, систематичному, хронологічному і так далі ), зручному для їх швидкого відшукання. Багато С. забезпечуються допоміжними покажчиками (алфавітним, наочним, іменним і ін.).
VI. Фізхвилинка
Все у Лиски вже в порядку
Вийшла Лиска на зарядку.
Лапки - вгору, лапки - вниз
Й роззиралася геть скрізь
І на місці поскакала,
І присіла і вставала.
Головою покрутила
Вітрячка вона зробила,
Потім лапки опустила
і взялась собі за діло
VІI.Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
Подія 1.(читання в особах)
Подія 2. (читання самостійно)
Подія 3,4,5. (вибіркове читання)
-Чи вміла читати лисичка?
- Яку пораду отримала лисичка від мишки?
- Через скільки днів повернулася до бібліотеки лисичка? І з ким?
- Яку книгу порадила мишка?
- Хто зайшов до бібліотеки?
- Яке зауваження зробила мишка лисиці та курочці?
Правила поведінки в бібліотеці
VIІІ. Закріплення та усвідомлення нового матеріалу.
Перекажи казку користуючись лінією часу
ІХ. Підсумок уроку.
Читати та переказувати казку. За бажанням намалювати малюнок.
а) на прогулянку; б) до театру; в) у гості.
а) насипала у казанок; б) склала у глечик; в) розмазала
по тарілці.
а) з'їв Журавель;б) з'їла Лисичка; в) з'їли удвох.
подав свою страву:
А) у тарілці; б) у глечику; в) у казанку.