20 червня о 18:00Вебінар: Особливості організації навчальної діяльності учнів, що мають розлади аутистичного спектру

Проект "Культурні рослини"

Про матеріал

Проект призначений для учнів 2 класу. Метою пректу є розширити і поглибити знання дітей про культурні рослини, їх значення для життя і здоров'я людини; ознайомити учнів з технологією вирощування культурних рослинї; розвивати в учнів пам'ять , логічне мислення, зв'язне мовлення , вміння аналізувати, порівнювати, самостійно робити висновки і узагальнення; виховувати інтерес до процесу пізнання.

Перегляд файлу

 

ПРОЕКТ

«Чи знаєш ти, все про капусту?»

 

no-translate-detected_29190-187

 

Етапи роботи над проектом

І Підготовчий етап.

1Підготовка проблеми: «Яке значення має капуста  для здоров’я людини»

2Визначення завдань для учнів

Учень 1 підготує повідомлення «Історія походження капусти»

Учень 2 - «Харчова цінність капусти»

Учень3 – «Використання капусти в народній медицині»

Учень 4 – «Фармакологічні властивості капусти»

Учень 5 – «Використання капусти в косметології»

Учень 6 – «Літературна сторінка»

ІІ Реалізація проекту

1 Конкретизація завдань.

2 Рекомендації вчителя.

3 Визначення джерел інформації

ІІІ Обговорення та реалізація результатів проектної діяльності

 

 

Презентація проекту

Мета: розширити і поглибити знання дітей про капусту, її значення для життя і здоров,я людини; ознайомити учнів з технологією вирощування капусти білоголової; розвивати в учнів пам'ять , логічне мислення, зв'язне мовлення , вміння аналізувати, порівнювати,  самостійно робити висновки і узагальнення; виховувати інтерес до процесу пізнання.

 

Обладнання: ілюстративний матеріал, малюнки, картки, натуральні зразки капусти

Хід заняття

І Організація класу

ІІ Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні у нас  відповідальнн заняття, адже ви всі старанно готувалися до нього; залучали на допомогу своїх батьків, використовували додаткову літературу.

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми поговоримо про відому всім рослину – капусту, прослухаємо підготовлені вами звіти про цю рослину

 

І Основна частина. Презентація проекту.

Вступне слово вчителя

У своєму повсякденному житті ми часто використовуємо капусту в сирому, смаженому та квашеному вигляді. Капуста містить багато вітамінів та мінералів ,необхідних для життя.

А що цікаве ви дізналися про капусту?

Звіт учнів

Звіт учня1 «Історія походження капусти»

Без названия

Багато країн оскаржують один у одного право називатися батьківщиною капусти. Свідоцтва існування диких листових сортів капусти знайдені вченими на всіх континентах, окрім Антарктиди.

Культурний вид капусти городньої  виник в Середземномор'ї більше 4000 років тому. Спочатку стимулом для її вирощування були цілющі властивості. Піфагору приписують вислів: «Капуста являє собою овоч, який підтримує бадьорість і веселий, спокійний настрій». Втім, дуже скоро ліки стали їжею, яка увійшла в раціон європейців, як основа супів. У нашій батьківщині капустяна ера починається значно пізніше. Вважається, що слов'яни запозичили її у грецьких колоністів, які осіли в Північному Причорномор'ї.

Капуста, згідно давньоримським міфам, виросла з крапель поту, які впали з чола Юпітера. До неї і ставилися, як до дару божого [13].

 

Учень 2 - «Харчова цінність капусти»

yak-vibrati-vtamni_553

Відомо, що капуста містить майже весь набір вітамінів, необхідний для нормальної життєдіяльності людини: провітамін А, вітаміни С, В1, В2, В3, В6, К і противиразковий вітамін U, який попереджає появу виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Усі  салати зі свіжої капусти, так і квашеної, зберігають майже всі свої поживні та лікувальні властивості.

 

Учень3 – «Використання капусти в народній медицині»

 

В народній медицині, з давніх часів, була відома капуста городня .Капусту  завжди застосовували як нешкідливий і дуже ефективний засіб, що покращує імунітет організму і стійкість до багатьох захворювань. В нетрадиційній медицині сік капусти рекомендується при головному болі, безсонні, захворюваннях селезінки і жовтяниці.

Як відомо, квашена капуста чудово покращує апетит, підвищує секрецію шлункових залоз, нормалізує роботу кишечника, діє як послаблюючий та сечогінний засіб, а також є профілактичним засобом від диспепсії та цинги. При захворюваннях печінки, діабеті, розладах травлення, геморої, та у якості стимулятора виділення жовчі, лікарі рекомендують вживати квашену капусту.

Додавши до соку капусти трохи меду, таким засобом можна успішно лікувати бронхіт, ларингіт та цілий ряд інших захворювань дихальної системи.

Листя свіжої капусти городньої часто використовується і як зовнішній засіб.  Його прикладають до хворих суглобів та ділянок тіла ,допомагає при лікуванні подагри.

При опіках, виразках та гнійних ранах в народній медицині застосовується мелене листя капусти, яке потрібно змішати з сирим білком курячого яйця.

При ангіні або стоматиті значний лікувальний ефект можна отримати при полосканнях ротової порожнини і горла свіжим соком капусти, розбавленим 1:1 теплою водою. [13].

 

Учень 4 – «Фармакологічні властивості капусти» 

Органічні та хімічні елементи, що входять до складу капусти, забезпечує їй цілий ряд лікувальних властивостей.  Встановлено,що дуже високу ефективність має капустяний соку при лікуванні виразки шлунка, травної системи і дванадцятипалої кишки. При цьому найважливішою речовиною, що забезпечує лікувальний ефект, вважається вітамін U, якому властиві анти серотонінові та антигістамінні властивості. Ця речовина покращує ліпідний обмін, метаболізм слизової шлунку, обмін холіну і тіаміну, посилює стійкість слизової до уражень та прискорює загоєння виразок.

Фармацевтичною промисловістю випускається препарат «вітамін U», що представляє собою метилметіонінсульфонію хлорид – активовану форму метіоніну. Використання цього препарату рекомендоване при виразках дванадцятипалої кишки і шлунка, колітах і ентеритах, кардіосклерозі, алергічному васкуліті, екземі, нейродерміті, псоріазі.

Потрібно зазначити, що лікувальний ефект соку капусти є більш значний ніж результат застосування метилметіонінсульфонію хлориду, оскільки сік має також фітонцидні, фунгіцидні, бактерицидні, фунгістатичні та бактеріостатичні властивості. Під час численних експериментів було виявлено, що сік свіжої капусти здатен проявляти антибактеріальну дію навіть на бактерії туберкульозу і золотистий стафілокок. Слід ще зазначити, що капустяний сік має також відхаркувальні властивості.

У складі капусти відсутні порини-це забезпечує їй високу цінність як харчового дієтичного продукту, що використовується при жовчнокам’яній хворобі та подагрі. Різноманітні страви і салати з листя капусти дуже корисні при серцевих і ниркових захворюваннях, а також при атеросклерозі, оскільки пектини, які містяться в капусті, сприяють виведенню холестерину і токсинів.  Корисно вживати капусту і при ожирінні, бо тартронова кислота блокує утворення холестерину і жирів з вуглеводів.

 

Учень 5 – «Використання капусти в косметології»

Косметичні властивості капусти широко застосовуються у вигляді масок для обличчя. Маски з  капусти володіють відбілюючим ефектом. Крім цього маски чудово зволожують шкіру. Маска з білокачанної капусти накладається на добре вмитий шкіру, не зачіпаючи шкіру навколо очей. Найпростіша поживна маска - протерті в м'ясорубці капуста і моркву віджимаються. В отриману кашку додається мед і ложка йогурту. Отримана маска накладається на обличчя на десять хвилин. Потім змивається прохолодною водою. [13].

 

Учень 6 – «Літературна сторінка»

 

Вірші

І таке, ото, бува:

В мене — лише голова.

Сто хустиночок на ній,

Полічити їх зумій!

Хочеш їсти голубці?

Познімай хустинки ці

Я, капуста головата,

Дуже рада всіх вітати!

Навесні і в зиму злую

Вітаміни вам дарую.

Я про всіх, про всіх вас дбаю

-З святом всіх гостей вітаю!

 

Засмаглий помідор

Завів з капустою розмову:

–До чого ж ти біла.

Зовсім не засмагла! –

Як можу я засмагати.

Якщо суконь сорок п’ять!

Поки знімаю платтячка.

Сонечко закотиться!

Загадки про капусту

Хто хустиночку свою

Влітку покриває?

Загадки про капусту

img_56f68e708cec5

І по двадцять хустин

На голівці має?

 (Капуста)

 

У неї безліч одежинок,

У одежинок немає застібок.

Якщо хтось із одежинок

Приготує раптом салат,

Обов’язково знайде в ньому

Вітамінів цілий склад. (Капуста)

 

Була дитиною – не знала пелюшок,

А старою стала – сто пелюшок мала. (Капуста)

 

Листочок до листочку притулився

Черв’ячок щоб не забрався.

Мені потрібна завжди водиця,

Щоб силою зміцнитися.

І росту я густо, густо

Я зелена … (Капуста)

 

Сидить баба на грядках вся закутана в хустках. (Капуста)

 

Сидить баба серед літа,

 В сто сорочок одіта. (Капуста)

 

Сто одежинок і всі без застібок (Капуста)

 

Сидить на городі бабуся, А в неї сім кожухів на кожусі. (Капуста)

 

Сімдесят кожухів І всі не застібаються (Капуста)

 

Cидить баба на грядці,

В сто сорочок одяглася.

Ціле літо достигає,

До нас в борщик поспішає. (Капуста)

 

Часто літом надівала

По новій сорочці,

А на зиму поскидала

Й посолила в бочці. (Капуста)

 

Хто своє біленьке личко

Влітку закриває

І по двадцять хусточок

На голівці має? (Капуста)

 

З мене листя обдирають,

Мене квасять, в борщ кидають,

В пирогах мене печуть І в салат мене січуть! (Капуста)

 

V Підсумок проектної діяльності

 

 

docx
Додано
11 лютого
Переглядів
111
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку