Проект розроблений з урахуванням державного стандарту початкової загальної освіти, освітньої галузі "Мистецька" метою якої є формування і розвиток в учнів культурної компетентності у процесі опанування художніх цінностей та способів художньої діяльності шляхом здобуття власного естетичного досвіду.
Проект «Петриківський розпис очима дітей»
Мета: навчати учнів планувати, формувати навички збору та обробки інформації, матеріалів; формувати вміння аналізувати, вміння презентувати свою роботу; розвивати естетично-предметну, соціальну, комунікативну, компетенції учнів; виховувати любов до рідного краю, традицій свого народу, шанобливе ставлення до його історії та культури.
Задачі: обговорити алгоритм виконання проекту, ознайомити дітей з літературними, художніми та музичними творами з даної теми, фотографіями та репродукціями, провести цикл уроків присвячених петриківському розпису.
Програмний зміст: з урахуванням державного стандарту початкової загальної освіти, освітньої галузі "Мистецька" метою є формування і розвиток в учнів культурної компетентності у процесі опанування художніх цінностей та способів художньої діяльності шляхом здобуття власного естетичного досвіду.
Для досягнення зазначеної мети передбачається виконання таких завдань:
Актуальність проекту: З розвитком суспільства людство поступово почало забувати про традиції набуті нашим народом. З часом зникла потреба розмальовувати печі, хати, вікна, горщики. Дедалі люди почали менше використовувати петриківський розпис у побуті. Це призвело до занепаду народного мистецтва. Поданий проект саме орієнтований на сприяння формування загальнолюдських цінностей, ставлення до історії, культури, мистецтва.
Термін реалізації проекту: довгостроковий, розрахований на 5 місяців
Тип проекту: інформаційно-творчий
Учасники проекту: учні 4-Б класу, батьки, класний керівник
Результат роботи: альбом «Петриківський розпис очима дітей», буклет «Петриківка», розписані стільчики учнів, відео
Планування реалізації проекту «Петриківський розпис очима дітей»
|
Що потрібно зробити протягом проекту? |
Хто це зробить або допоможе зробити? |
Коли це слід зробити? |
|
Організаційний етап |
|
|
|
Визначення теми, мети, завдань, типу, терміну реалізації, кількості учасників, кінцевого результату проекту |
Вчитель |
До грудня |
|
Етап планування |
|
|
|
Об’єднання у групи та вибір теми учнями (за бажанням) |
Учні класу |
1 грудня |
|
Мотиваційна бесіда, розгляд алгоритму виконання проекту |
Вчитель., учні класу
|
1 грудня |
|
Отримання завдань за групами: 1 група: «Історія Петриківського розпису»; 2 група: «Оздоблення хати Петриківським розписом» 3 група: «Посуд у Петриківському розписі» 4 група: «Символіка Петриківського розпису» 5 група: «Легенди Петриківського розпису» 6 група: Елементи Петриківського розпису» |
Вчитель, учні класу |
1 грудня |
|
Етап реалізації проекту |
|
|
|
Майстер-клас із художницею |
Вчитель |
4 грудня |
|
Збирання матеріалу, оформлення робіт |
Учні, батьки |
До 11 січня
|
|
Віртуальна екскурсія до Петриківки |
Вчитель, учні класу |
13 січня |
|
Перегляд фото та репродукцій картин |
Вчитель, учні класу |
20 січня |
|
Перегляд відео майстер-класів |
Вчитель, учні класу |
січень |
|
Перегляд мультфільму «Моя країна – Україна. Петриківка», прослуховування «Пісні про Петриківку» |
Вчитель, учні класу |
лютий |
|
Постановка танцю «Петриківка» |
Хореограф, учні класу |
Лютий, березень |
|
Екскурсія до Петриківки |
Вчитель, учні класу, батьки |
травень |
|
Підсумковий етап |
|
|
|
Захист проектів учнями |
Учні класу |
Протягом лютого |
|
Розписування стільчиків |
Учні класу |
Січень, лютий |
|
Створення буклету «Петриківка» |
Вчитель |
До 1 квітня |
|
Захист проекту класу танець «Петриківка» |
Вчитель, учні |
12 квітня |
|
Що потрібно зробити по завершенні проекту? |
Хто це зробить або допоможе зробити? |
Коли це слід зробити? |
|
Проаналізувати результати роботи, захист проекту |
Вчитель |
В день захисту |
|
Проаналізувати активність учнів у створенні проекту |
Вчитель |
Протягом місяця |
|
Подумати про наступний проект, в якому можна залучити всіх учнів класу |
Вчитель |
Протягом року |
Використані джерела інтернету:
https://cs634006.vk.me/u8224191/videos/6122621758.480.mp4
http://petdnepr.at.ua/load/pisni_ta_fonogrami/pisnja_pro_petrikivku/19-1-0-481
http://glas.org.ua/projects/teleexcursions/petrikivka.html
http://storinka-m.kiev.ua/article.php?id=120.
http://teacher.at.ua/publ/integrovanij_urok_quot_petrikivskij_rozpis_quot/21-1-0-7420
http://petrykivkapaint.livejournal.com/
http://klasnaocinka.com.ua/uk/article/konspekt-zanyattya-z-ditmi-starshoyi-grupi-chari-p.html
https://www.youtube.com/watch?v=IRzU6Hzc0lw
https://www.youtube.com/watch?v=NXkWV_l7Pzk
http://petrikovka.dnepredu.com/uk/site/istoriya-selishcha.html
http://petrikovka.dnepredu.com/uk/site/legendi-i-perekazi.html
http://petrikovka.dnepredu.com/uk/site/uroki.html