Мета роботи полягає в тому, щоб довести вплив неправильно підібраного взуття на виникнення багатьох випадків плоскостопості, що призводить до різних патологій жіночого організму. Предмет дослідження: плоскостопість, патології хребта жіночого організму, викликані використанням різних моделей взуття. Об`єкт дослідження: учениці 7-11 класів та дорослі жінки віком 35-50 років, котрі використовують у повсякденному житті «неправильне» взуття.
Номер слайду 3
Об’єкт дослідження: учениці 7-11 класів гімназії, дорослі жінки віком 35-50 років котрі використовують у повсякденному житті неправильне взуття
Номер слайду 4
Плоскостопість — викривлення стопи, що полягає в опущенні її склепінь, через що вона стає плоскою. Дорсопатія - це ціла група захворювань,що характеризується патологічними процесами в хребті та оточуючих його тканинах.
Номер слайду 5
Перевантаження переднього відділу стопи Патобіомеханічні процеси адаптації та дезадаптації до взуття на високих підборах
Номер слайду 6
Рентгенографія поперекового відділу хребта дозволяє виявити вертебральну патологію. Навізуалізується зниження висоти міжхребцевих дисків на рівнях L3-L4, L4-L5 і L5-S1 з клиноподібним звуженням щілини в сегменті L5-S1.
Номер слайду 7
Виявлення плоскостопості у дівчат, які віддають перевагу взуттю на високих підборах методом отримання плантограм
Номер слайду 8
Виявлення плоскостопості у обстежуваних підлітків, які надають перевагу взуттю на плоскій підошві
Номер слайду 9
Обстеження плантограм дорослих жінок, які більшу частину життя використовують у повсякденному житті взуття на високих підборах Через деформацію стопи і плесно-фалангових суглобів дві з трьох жінок не можуть носити невисокий каблук, так як при стиканні плесно-фалангової області ступні з взуттям виникає сильний біль. В результаті їм доводиться носити взуття на високих підборах, тому що в цьому випадку опора припадає на пальці. Крім того, 64% жінок мають болісні натоптиші, 38% - прояви спинного остеохондрозу, 74% - поперечної плоскостопості.
Номер слайду 10
1.Наявна залежність: чим більша вага тіла й чим менша площа опори взуття, тим більша сила тиску, що припадає на підошву стопи. Тиск на носову частину стопи зростає зі збільшенням висоти каблука. 2. Встановлено: наявність каблука та його висота впливають на розподіл навантаження на різні відділи стопи, її стан, в тому числі й на висоту склепіння. При відсутності каблука навантаження на склепіння збільшується. Зовсім плоска підошва здатна завдати не меншої шкоди хребту, ніж підбори. Тому постійне носіння балеток призводить до багатьох захворювань ніг, першими симптомами яких є болі в області суглобів і спини. 3. Взуття на високих підборах провокує виникнення плоскостопості, внаслідок чого відбувається викривлення пальців стоп, формування натоптишів. 4. Різкий перехід від високого підбора до плоскої підошви теж шкідливий, тому що в процесі такого чергування м'язи ніг отримують значний стрес через необхідність швидко перебудуватися на інше навантаження, в результаті чого вони не можуть повною мірою виконувати функцію пом'якшення тиску ваги тіла на стопу.
Номер слайду 11
З медичної точки зору в повсякденному взутті оптимальна висота підбору повинна бути в межах 2-4 см. Рекомендується носити високі та середні підбори протягом дня не більше 2-3 годин, протягом дня давати відпочинок своїм стопам, змінювати своє взуття, виконувати масаж і гімнастику, які стимулюють кровообіг.