Набір ручок вийшов досить привабливим, зручним та не складним у виготовленні. Під час роботи виникло декілька ідей по розширенню набора, які обов’язково реалізую у подальшій роботі.
Виконавець: Учень 9-го класу ліцею «Голосіївський» №241 м. Києва Симак Михайло Керівник: Єременко В.В.
Номер слайду 2
Вибір теми проекту обумовлений завданням районної олімпіади з трудового навчання – виготовити ручку для письма. Вирішив застосувати свої знання та здібності і спробувати зробити набір ексклюзивних оригінальних письмових ручок. З цією метою склав план роботи.
Номер слайду 3
Обрати тему проекту. Обговорити з батьками необхідності такого виробу та можливі матеріальні витрати. Проконсультуватись у вчителя з приводу можливості виконання роботи. Зібрати історичні відомості з використанням людства письмових знарядь Знайти проаналізувати моделі аналоги. Розробити свій спосіб виготовлення письмового набору. Дібрати і придбати матеріли необхідні для виготовлення набору. Виготовити письмовий набір. Розробити необхідну документації для виготовлення виробу. Оформити пояснювальну записку. Захистити проект.
Номер слайду 4
Історія виникнення письменності налічує багато тисяч років – від примітивних малюнків до винаходу літер. Матеріали, на яких робилися написи, прийнято ділити на дві групи: тверді – камінь, кістка, кераміка, деревина та м’які – папірус, пальмове листя, шовк, пергамент. Різні матеріали для письма вимагали і різних знарядь, за допомогою яких наносилися знаки. Для письма на твердих матеріалах використовувалися різець та молоток. На дошках з воском писали стилем – металевою або кістковою палицею, по шовку – пензликом для письма, на папірусі використовували калан – загострену палицю з очерету, на пергаменті писали пером, яке загострювалося спеціальними ножами. Звичайний для нас олівець теж давній винахід. Він представляв собою свинцеві або срібні штифти, що вставлялись у металевий затискач. Пір'я лебедів, індиків, гусей використовувалися з 600 до 1800 н.е. Їм на міну прийшла ручка з металевим пером. У середині ХІХ ст. з’являється авторучка. 1940 р. – винахід сучасної кулькової ручки.
Номер слайду 5
Кулькові ручки бувають одноразовими та зі змінними стрижнями, тобто нерозбірними. Розбірні ручки мають різні точки розкручування – або посередині, або на кінцях. Кулькові ручки випускаються з механізмом подачі стрижня або фіксовано без нього.
Номер слайду 6
У деяких моделей ручок використовуються кілька стрижнів з почерговою механічною подачею. Для зберігання та переносу ручок використовуються скоби-затискачі, а ручки без механічної подачі мають ковпачки зі скобами. Ручки, що використовуються на письмових столах з підставками для них, як правило, не мають механізму подачі стрижня.
Номер слайду 7
Розміри ручок міняються в залежності від виду стрижня або кількості стрижнів. Стандартні кулькові ручки мають довжину приблизно 140 мм та діаметр від 8 до 15 мм. Розміри обумовлені ергономічними показниками середньостатистичної людини. Більшість ручок має циліндричну форму, що переходить у конус біля робочої частини. Зустрічаються ручки многокутні, плоскі, ці зміною циліндричності у місці затискування пальцями, насічкою, з гумовими насадками.
Номер слайду 8
Матеріал, з якого виготовляється корпус кулькових ручок самий різноманітний: метал, пластмас, деревина, кістка, папір, кераміка, дріт, нитка, тканина. Способи оздоблення ручок – випалювання, різьба, розфарбування, гравіювання, інкрустація, розпис, лакування.
Номер слайду 9
Зібравши та проаналізувавши достатню кількість матеріалу з обраної теми, оцінивши свої можливості та наявність матеріалів та інструментів, я прийшов до висновку, що кулькову ручку треба виготовляти з твердої деревини, з можливістю зміни стрижня, у якості упора для стрижня використати наконечники зі зламаних ручок. Фіксацію стрижня забезпечити гвинтом необхідного діаметра. Основу для набору ручок виготовити з деревини.
Номер слайду 10
Виріб представлено на фотографії та складальному кресленні.
Номер слайду 11
Виріб представлено на фотографії та складальному кресленні.
Номер слайду 12
Виріб представлено на фотографії та складальному кресленні.
Номер слайду 13
Спосіб виготовлення ручки показано у технологічної карті №1.
Номер слайду 14
Ручки представляють собою просвердлені циліндри з горіха, яблуні, груші, що переходять у конус біля робочої частини. Для упора стрижня використано кінцівки зламаних ручок. Фіксація стрижня забезпечена меблевим гвинтом, що рухається по різьбі.
Номер слайду 15
Підставка складається з основи та диска, насвердленого під ручки, виготовлених на токарному верстаті, з’єднаних шурупом та клеєм (технологічні карти №2, 3).
Номер слайду 16
Підставка складається з основи та диска, насвердленого під ручки, виготовлених на токарному верстаті, з’єднаних шурупом та клеєм (технологічні карти №2, 3).
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Розрахунок матеріальних витрат
Номер слайду 19
Отже собівартість виробу дорівнює 33 грн 00коп. Враховуючи оригінальність набору, кольорову гаму та виразну текстуру деревини, зручність у використанні, даний виріб може бути легко реалізований у продажі за ціною вище собівартості.
Номер слайду 20
Деревина, що використана у виробі є екологічно безпечною і не може зашкодити людині.
Номер слайду 21
Своєю роботою задоволений. Набір ручок вийшов досить привабливим, зручним та не складним у виготовленні. Під час роботи виникло декілька ідей по розширенню набора, які обов’язково реалізую у подальшій роботі.