Зразок проєкту «Вироби для власних потреб»

Про матеріал
Зразок проєкту «Вироби для власних потреб» допоможе учням, швидше зорієнтуватися у створені власного проєкту..
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Проєкт «Вироби для власних потреб» Роботу виконала: ПІ учениця 9 класу Керівник: ПІП 2024

Номер слайду 2

ЗмістІ. Організаційно-підготовчий етап.1.1 Тема, мета 1.2 Обґрунтування теми обраного проєкту1.3 Історичні відомості про об'єкт проєктування1.4 Добір моделей-аналогів 1.5 Аналіз моделей-аналогівІІ. Етап конструювання.2.1 Створення ескізу.2.2 Опис зовнішнього вигляду2.3 Підбір матеріалів, інструментів та обладнання для виготовлення виробу.2.4 Економічне та екологічне обґрунтування. ІІІ. Технологічний етап3.1. Розробка технологічної картки.3.2. Виконання технологічних операцій.3.3. Самоконтроль діяльності. ІV. Заключний етап4.1 Корегування виконаного виробу в порівнянні із запланованим виробом.4.2 Самооцінка, висновок4.3 Реклама4.4 Захист проєкту4.5. Список використаних джерел

Номер слайду 3

І. Організаційно-підготовчий етап.1.1. Тема: «Прихватки для кухні» Мета проєкту: Моя бабуся любить куховарити, я їй подарую прихватки, виготовлені власноруч).

Номер слайду 4

1.2. Обґрунтування теми обраного проєкту На уроці технологій нам було запропоновано розпочати роботу над проєктом «Вироби для власних потреб». Мені цей проєкт дуже сподобався, бо це є нині модним та актуальним. Це економить кошти, та зменшує обсяги сміттєзвалищ. Це дозволяє виготовити речі, які є унікальними. Обравши тему проєкту «Виготовлення прихватки», розумію, що робота над ним не потребуватиме (зовсім або майже) додаткових матеріальних затрат. Все необхідне знайдеться у кожному домі: клаптики тканини чи непотрібний одяг, стрічки, нитки, голка. Для чого вона потрібна? Пересунути на плиті розігріту каструлю, схопити її кришку - іноді немає часу, щоб шукати рушник, діяти потрібно блискавично. Ось у цей момент і знадобляться маленькі прихватки, що висять на петельках в межах витягнутої руки. Для виконання проєкту я склала план роботи.

Номер слайду 5

1.3.  Історичні відомості про об’єкт проєктування:Історія виникнення. Це необхідна річ з’явилася поруч з першими осередками в печерах наших предків, коли вогонь міцно зайняв своє священне місце в житті первісних людей. Звичайно, перші прихватки не були такими зручними і витонченими, як сучасні кухонні атрибути. Швидше за все – це були великі аркуші з довколишніх дерев, чагарників або шматки шкіри вбитих на полюванні тварин. Але стародавні господині швидко оцінили їх незамінність, з віками вдосконалюючи форму і матеріал для виконання.

Номер слайду 6

1.4. Добір моделей-аналогів. Модель № 1 Модель № 2 Модель № 3 Модель № 4

Номер слайду 7

№з/п. Критерії Модель№ 1 Модель№ 2 Модель№ 3 Модель№ 41 Оригінальність та естетичність++++2 Простота виготовлення---+3 Зручний у використанні++++4 Корисність виробу++++5 Екологічна безпечність виробу++++ Усього балів44454 Проаналізувавши всі варіанти, я обрала варіант 4. Цей виріб досить оригінальний, не потребує багато часу для виконання, економічний, оскільки для її виготовлення знадобиться небагато матеріалів. 1.5. Аналіз моделей-аналогів

Номер слайду 8

ІІ. Етап конструювання.2.1. Створення ескізу.

Номер слайду 9

2.2. Опис зовнішнього вигляду. Прихватки – та сама дрібниця на кухні, без якої важко обійтися справжнім господиням. Сьогодні у продажу можна знайти будь-прихватки – силіконові, текстильні, в’язані. Але те, що зроблено своїми руками, виграє навіть у самого привабливого товару. Особливою популярністю користуються прихватки в стилі печворк, клаптиковій техніці, яка асоціюється з домашнім затишком. Щоб пошити такий виріб потрібно зовсім небагато матеріалів та часу. Складність: середня. Матеріали:  джинсова, бавовняна чи лляна тканина, тасьма, бавовняний ватин.

Номер слайду 10

2.3. Підбір матеріалів, інструментів та обладнання для виготовлення виробу Отже, для створення прихватки нам знадобиться:- 2 відрізу бавовни або льону – квадрати 24 на 24 см;- 24 смуги тканини різних кольорів (довжина – 24 см, ширина – 2, 5 см);- 2 відрізу бавовняного ватину 24 на 24 см;- кайма – 250 см;- праска, ножиці, нитки, голки, (швейна машинка)

Номер слайду 11

Матеріали,інструменти. Ціна (за м, шт.) (грн.)Витрати матеріалів (м, шт.)Вартість витрат (грн.)Нитки білі24 грн ≈ 5 м2 грн. Тканина бавовна130 грн -1м/1.5≈ 0.25 м/0.25м2відріза40 грн. Всього 42 грн Усі інші матеріали: ножиці, голку, ватин, тасьму я знайшла вдома. У зв’язку з цим собівартість виробу склалася мінімальною.

Номер слайду 12

2.4. Економічне та екологічне обґрунтування.*Економічне обґрунтування: Було витрачено на всі матеріали та інструменти – 42 грн ( собівартість виробу - СВ). Ціна виробу (ЦВ) в магазині – 100 грн. Прибуток виробу: ЦВ 100 грн – СВ 42 грн = 58 грн * Екологічне обґрунтування: Під час виготовлення виробу використовувала екологічно чисті матеріали. Тому навколишнє середовище та люди не зазнаватимуть шкідливих впливів.

Номер слайду 13

ІІІ. Технологічний етап3.1. Розробка технологічної картки Технологічна картка1. На картоні малюю квадрат потрібно розміру та вирізаю шаблон.2. За шаблоном на тканині вирізую два квадрати.3. Зі старого пальта або куртки вирізаю підкладку.4. Зшиваю на виворітній стороні вручну, залишаючи одну сторону не зашитою.5. Далі вивертаю виріб на лицьову сторону і прошиваю, підігнувши краї всередину, що залишився.6. Потім пришиваю петельку з тасьми або стрічки. Прилаштовую ґудзик до ниток, які видно.

Номер слайду 14

3.2 Виконання технологічних операцій. На технологічному етапі я здійснювала безпосереднє виготовлення виробу, тобто виконувала певні технологічні операції відповідно до технологічної картки.3.3 Самоконтроль діяльності. Під час виконання робіт я правильно організувала робоче місце. У процесі роботи дотримувалася правил безпечної праці, виконувала вимоги інструкцій з безпеки життєдіяльності та санітарно-гігієнічні вимоги.

Номер слайду 15

ІV. Заключний етап4.1 Корегування виконаного виробу в порівнянні із запланованим виробом. Виконаний проєкт співпав із запланованим.4.2 Самооцінка, висновок. Виготовлений мною виріб має привабливий естетичний вигляд. У результаті розробки та виконання проєкту я знайшла цікаву інформації про свій майбутній виріб. Дізналася багато корисного, ознайомилася з виробами-аналогами та на основі них створила власний чудовий виріб. Я задоволена своєю роботою, адже результат виправдав усі мої сподівання. У результаті отримала цілком оригінальний виріб. Займатися виготовленням цього проєкту було цікаво та приємно, думаю, що це далеко не останній мій оригінальний виріб!

Номер слайду 16

Самооцінювання теоретичної частини проєкту № з/п  Етапи проєкту. Максимальна кількість балів. Самооці-нювання 1 Організаційно-підготовчий3 3 2 Конструкторський3 33 Технологічний3 34 Заключний 3 3 Всього 12

Номер слайду 17

4.3. Реклама. Прихватка – незамінний предмет на будь-якій кухні.4.4. Захист проєкту4.5. Список використаних джерел https://mykitchen.net.ua/pryhvatky-dlya-kuhni-svoyimy-rukamy-top-200-najkrashhyh-foto-novynok-z-tsikavym-dyzajnom/

pptx
Пов’язані теми
Технології, 9 клас, Презентації
Додано
24 жовтня
Переглядів
459
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку