Проект " Славетні Українки"

Про матеріал
Те, що українські жінки красуні, – сумнів ні у кого не викликає. Але варто пам`ятати, що ще вони дуже розумні і обдаровані. Своїм талантом жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, політику, науку, літературу та багато інших сфер життя рідної країни.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Почему украинки выбирают платья | HOCHU.UA

 

 

 

 

 

 

Українські дівчата найвродливіші! 10 фотодоказів (ФОТО) – Український  контент

 

 

 

 

 

 

Те, що українські жінки красуні, – сумнів ні у кого не викликає. Але варто пам`ятати, що ще вони дуже розумні і обдаровані. Своїм талантом жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, політику, науку, літературу та багато інших сфер життя рідної країни.

 

 

 

 

 

 

Княгиня Ольга

 Мудра, сильна, харизматична постать із золотих сторінок нашої багатовікової історії. Її походження залишається загадкою . Існує кілька версій, проте жодна з них не підтверджена науково на сто відсотків. Так само невідомий точний рік її народження .

https://myukraine.org.ua/wp-content/uploads/2018/06/olga-3-e1527870272778.jpgОльга була дружиною князя Ігоря, який правив тоді Київськими землями. Після загибелі князя Ольга залишилася з малолітнім сином Святославом. Правління державою перейшло до її рук.

Першою її справою стала жорстока помста древлянам на загибель чоловіка.  957 року княгиня Ольга прийняла хрещення та намагалася зробити християнство державною релігією Русі.

Правила Русю княгиня Ольга до 962 року, до повноліття сина Святослава .

 

 

 

 

Українка Анна Ярославна – королева Франції! - То є Львів.Анна Ярославна

Анна Ярославна - донька Великого князя Київського Ярослава I Мудрого, яка стала королевою Франції. Вона була другою дружиною французького короля Генріха I Капета, матір’ю майбутнього короля Філіпа І та прабабцею майже 30 французьких королів! На той час, Анна могла похвалитись найкращою освітою, яку тільки можна було здобути в 11 столітті. 

 

 

Изображение Роксоланы (неизвестный автор, 1540—1550)Роксолана

Видатна постать історичної доби ХІV століття. Ця легендарна жінка з рабині перетворилася на велику Роксолану, що в перекладі з турецької означає «жінка з Русі» і запам’яталась в історії як найяскравіша правителька Османської імперії, яка змогла повернути хід історії так, як потрібно було їй.

 

 

 

 

 

https://www.kf-ks.info/wp-content/uploads/2023/01/galshkaostrozkamediumlarge2x1463008857-960x644.jpgЄлизавета (Гальшка) Острозька

Княгиня походила з давньоукраїнського князівського роду Острозьких. У своєму заповіті Гальшка Острозька заповіла 6 тисяч кіл литовських грошей на розвиток шпиталю й православної академії, що планував відкрити в Острозі її дядько. Таким чином, Острозька академія, звявилася з волі й за кошти Гальшки. Крім того вона протягом життя жертвувала гроші на розвиток культури.

 

 

 

https://ukrainky.com.ua/wp-content/uploads/2022/11/mariya-mazepa-maty-ivan-mazepa.jpgМарія Магдалина Мазепа

Марія Магдалина Мазепа – не просто матір одного з найвидатніших гетьманів України. Вона – одна з найавторитетніших жінок свого часу, «сірий кардинал» Івана Мазепи, його довірена особа й розслідувачка його найпотаємніших справ.

Ігуменя Києво- Печерського Вознесенського і Глухівського Успенського дівочих монастирів. Основоположниця прикладного мистецтва – гаптування сухозліткою церковного одягу.

 

Ганна Хмельницька (Золотаренко)

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-mail_big_%D0%93%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0.jpgТретя дружина гетьмана Богдана Хмельницького - мудра і прозорлива. Коли чоловік був у походах - видавала власні універсали, які підписувала “гетьманова Богданова Хмельницького Анна”, негласно завідувала скарбницею, управляла резиденцією в Суботові.

 

nullПелагея Литвинова (1833 – 1904)

Видатна знавчиня українських старожитностей, громадська діячка, етнографка, фольклористка. Завдяки їй вся Європа знає про нашу культуру,  народні звичаї та традиції. Практично немає такої галузі народної культури, яку б оминула увагою у своїх численних краєзнавчих дослідженнях Литвинова: матеріали  з народного ткацтва, рибальства, кулінарії, народних вірувань, традицій, побуту, господарства тощо вона вивчала, систематизувала і представляла світові.

 

Олена Пчілка (1849 – 1930)

Поетеса, прозаїк і драматург, перекладач та публіцист, педагог і науковець, фольклорист і етнограф, видавець і активна громадська діячка, мудра матір шістьох дітей, зокрема геніальної Лесі Українки. Вона була серед перших українських жінок-видавців та засновників української дитячої літератури. Її вірші та казки, оповідання і п’єси досі навчають найкращих моральних чеснот, людяності, добра і любові до України.

 Славна Леся Українка від матері пройнялася любов’ю до літератури, історії, знанням іноземних мов, успадкувала від неї мужній вольовий характер, ненависть до царизму і національного гноблення, глибокий патріотизм. Олена Пчілка була найпершим читачем, критиком і редактором Лесиних творів.

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-pchilka.jpg

 

 

 

 

 

Софія Русова (1856 – 1940)

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D1%96%D1%8F_%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpgУкраїнська педагогиня, письменниця, літературознавиця та громадська діячка, одна з перших борчинь за права жінок в Україні. Вона започаткувала акцію допомоги голодуючим в Україні.

Засновниця Національної ради українських жінок у Празі. Брала участь у роботі чергового Міжнародного жіночого Конгресу Ліги миру та свободи.

А серед ключових принципів її педагогічної концепції  - гуманізм, демократизм, народність, природовідповідність, людяність і добро.

 

 

Стенд "портрет Лесі Українки"Леся Українка

Видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка і культурна діячка. Її твори -  визнані шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у дев’ять років, останній - у 40 років. Всього Леся Українка написала біля 270 віршів, а ще поеми і віршовані драматичні твори. 

Співзасновниця літературного гуртка "Плеяда".  

Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному та жіночому русі. А крім того - це просто наша Леся, наша Мавка, наша українська душа!

 

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-1542383639-199.jpgСоломія Крушельницька

Легенда оперної сцени, Вагнерівська примадонна XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Федір Шаляпін і інші оперні зірки першої величини. У 1904 році на запрошення Дж. Пуччіні виконала партію Батерфляй в його оновленій опері “Чіо-Чіо-сан” в театрі “Гранде” в Північній Італії. Після її прекрасного виконання ця опера здобула всесвітнє визнання, а зворушений і вдячний Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом: “Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй”.  

 

 

 

Марія Заньковецька

Актриса і театральна діячка, провідна зірка українського театру кінця ХІХ і початку ХХ століть. Вона увійшла в історію театру як видатна українська трагедійна актриса, що у створюваних сценічних образах уособлювала символ української жінки.                   

 

 

 

 

 

 

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-astronom_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%87%D0%B0%D0%BA_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0.jpgОлена Казимирчак-Полонська (1902 – 1992)

Українська астрономиня. Викладала математику й астрономію, була доценткою кафедри вищої математики. Стала членкинею Міжнародного астрономічного союзу.

Брала активну участь в організації та проведенні всесоюзних і міжнародних астрономічних семінарів та симпозіумів, у виданні праць з вищої математики та програмування шрифтом Брайля. Почесна членкиня Всесоюзного товариства сліпих.

 

 

 

 

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-image-2%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpgНаталія Полонська-Василенко

 

Одна з провідних представниць державницької школи в українській історіографії, авторка майже 200 наукових праць у царині історії Запоріжжя та Південної України. Її археографічні студії стали одним із джерел розвитку української історичної науки. Дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, академік Української Вільної Академії наук та Міжнародної Академії наук у Парижі, професор Українського вільного університету у Празі та Мюнхені.

 

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-image-6_%D0%91%D1%96%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80.jpgКатерина Білокур

Українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця "наївного мистецтва". Талановита українка, яка дивовижною силою своєї фантазії передавала на полотні незвичайну красу, розмаїття квітів рідної землі.  “Якби у Франції була така жінка, ми б змусили весь світ говорити про неї”, - сказав про нашу мисткиню якось Пабло Пікассо. 

Не маючи коштів на фарби, готувала їх сама, не маючи художньої освіти, навчалася у природи. Зображені на її полотнах квіти, овочі, предмети побуту осяяні незвичайним чуттям кольору й сприймаються як величальний гімн природі і людині. Творчість української художниці з села Богданівка належить до найкращих надбань світової культури. 

 

Олена Теліга

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-79933.jpg"Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя", - говорила вона, наша поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН. І довела, що коли треба буде для здобуття перемоги, жінка стане поряд з чоловіком і піде з ним до кінця.
22 лютого Телігу було розстріляно в Бабиному Яру. В камері, де вона перебувала перед розстрілом, знайшли напис, зроблений її рукою: "Тут сиділа і звідти йде на розстріл Олена Теліга". Зверху було викарбувано стилізований під меч тризуб.

 

 

 

Євгенія Мірошниченко

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-%D0%9C%D1%96%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpgНаша оперна слава! Відома українська оперна співачка, педагог, професор. Талановита українка з лірико-колоратурним сопрано була солісткою Київського театру опери та балету, виступала на багатьох світових сценах. Євгенія Семенівна за своє життя здобула всесвітнє визнаня і отримала багато нагород.

 

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-kvitka-kvitoslava-orysya-tsisyk.jpgКвітка (Квітослава-Орися) Цісик

Американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинглів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня "Ти осяюєш моє життя" ( You Light Up My Life ), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року "Оскар" і "Золотий глобус" у категорії "Найкраща пісня до фільму",.

https://static.espreso.tv/uploads/article/2724381/images/im-images%20(5).jpgСоломія Павличко (1958 -1999)

Українська феміністська теоретикиня, письменниця, літературознавиця, перекладачка, публіцистка. Заснувала видавництво перекладної наукової літератури “Основи”.

Була докторкою філологічних наук, доценткою та професоркою Києво-Могилянської академії, членкинею Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

 

 

 

Марія Приймаченко

Українська народна художниця , представниця « наївного мистецтва»; лауреат  Національної премії України імені Т.Шевченка. Заслужений діяч мистецтв України з 1970, 2009 рік – за рішенням ЮНЕСКО – визнано роком Марії Приймаченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ліна Костенко

Костенко Ліна Василівна — ВікіпедіяВидатна українська письменниця, поетеса, почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Ліна Костенко - лауреатка Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки, Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги, вона нагороджена Почесною відзнакою президента України і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Її твори перекладено багатьма європейськими мовами. "Невпіймана королева" - так назвав свою статтю про Ліну Костенко Юрій Андрухович.

Наш талант, наша сила, мудрість і гордість, наша Ліна, - так кажемо про неї ми, її сучасники!

Донька Ліни Костенко - відома письменниця і знана в Європі дослідниця літератури Оксана Пахльовська завідує новоствореною кафедрою україністики Римського університету.

 

 

 

 

 

 

Ада Роговцева

Наша відома акторка театру та кіно, народна артистка України, професор Національного університету культури, Герой України. Ада Миколаївна лауреат численних премій, володар багатьох звань, орденів і нагород. Вона зіграла дуже багато визначних ролей у театрі і кіно, її внесок в українську культуру величезний. І досі  продовжує нас дивувати своїм талантом, акторка часто з’являється на телеекранах у сучасних кінострічках та різноманітних проектах.

 

Ніна Матвієнко

Ніна Митрофанівна Матвієнко – відома українська співачка , голосом якої співає  й плаче Україна. Вона народилася в багатодітній родині. Любов до пісні отримала від матері,яка мала чудовий голос.

Українська співачка, Народна артистка України, лауреат Державної премії імені Шевченка, Герой України. Член Спілки кінематографістів України.

 

https://f.cultura.city/photo/9818/erVSO.jpg

Українські жінки і сьогодні продовжують дивувати світ своїми талантами і свою красою.

 

docx
Додано
3 березня 2023
Переглядів
385
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку