«Просимо казку в гості до себе». Українські народні казки

Про матеріал
Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички дітей; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність
Перегляд файлу

Тема «Просимо казку в гості до себе». Українські народні казки

Мета: систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички дітей; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність

Тип уроку:

  1.           Організаційний момент

Пролунав дзвінок веселий,
Дружно всіх він кличе в клас.
Стали , дітки . всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Працювати почали
Цікаві вправи на уроці
Пропоную я для вас.

 

  1.       Мовленнєва розминка

1.Робота з таблицею Шульте

— За 30 с прочитайте числа в послідовності від 1 до  25, не переміщуючи зір за межі центральної клітинки.

9       1      18      13   4

22    15    10        5    7

6      24     2        14   25

16    19    23       17   11

12    8      21       20    3

 

2. Робота над скоромовкою

Я — малесенька Марина —

Посадила кущ калини.

Я росту і він росте —

Хто кого переросте?

3. Гра «Літеру вставляй — слово читай»

— У поданих словах замість рисок уявляйте букву о і читайте. Першого разу читайте повільно, другого — швидше, третього — дуже швидко.

Д-бр-                 г-л-д              м-з-к

с-р-м                  г-р-х             г-л-с

м-р-з                  к-л-               м-л-к-

к-мп-т                з-л-т-            б-л-т-

ж-вт-к               м-л-т-к          з-л-т-

к-л-с-к               б-р-шн-        п-в-р-т

л-т-                     п-т-п            в-л-кн-

п-р-ш-к              в-г-нь           с-р-к

 

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Дуель». Робота в групах

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми з вами вирушимо у невеличку подорож країною Казок, де згадаємо знайомі вам українські народні казки, які вчать нас бути слухняними, добрими, милосердними, привітними. Будемо виконувати різні завдання, для того, щоб розвивати свій мозок і бути розумними і кмітливими. А допомагати нам буде добрий і веселий герой казки, відомої вам з дитинства.

Я – клубочок не простий,

Я – клубочок чарівний,

Я – тобі допоможу,

Ти за мною тепер йди

І знання собі знайди. („Колобок”)

 

 

Офтальмологічна пауза

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.Актуалізація опорних знань

 

  • Пам’ятаєте казку «Колобок»?
  • Що зробив Колобок не слухаючись бабу та діда? (Втік)

Сказка колобок как нарисовать персонажей Учитесь рисовать

 

3.Виконання розвивально – корекційних завдань

- Перед нами карта подорожі Колобка

 

 

 

 

 

  • Тож спробуємо намалювати доріжку, по котрій котився Колобок.

Завдання1 «Цікава доріжка»

 

Колобок по своїй доріжці котився і на шляху потрапив на запашну квітку, спробуємо її скласти з паличок.

 

Завдання 2 «Ломиголова з паличками»

 

  • Прийшов час відпочити з Колобком

 

4.Фізхвилинка

 

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірята

Шикувались на зарядку.

 

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

 

Руки вгору, руки вниз,

Раз –присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

 

  • Покотився Колобок далі і потрапив на галявину Казок.
  • Яких саме, відгадайте, але будьте уважними!

Офтальмологічна пауза

D:\маски\очі\4.26.12.12.jpg

 

5.Ілюстративна вікторина «З якої казки?»

 

Що за хатка на узліссі? 
Вся ворушиться, дрижить. 
Де не взявсь кабан біжить. 
Тут і вовк іде, й ведмідь, 
Й кожен хоче в хатці жить. 
Так вже тісно їм усім- 
Ось-ось- ось порветься дім. 
Що за дім такий лежить, 
І ворушиться й дрижить?

Для дітей 7-10 років  ( „ Рукавичка”)

  • Порахуйте швиденько скільки тварин вмістилося в рукавичку?

Знайшов півник колосок, 
Змолов борошна мішок. 
Спік негайно у печі 
Пиріжки та калачі. 
Мишенят не пригощав, 
Бо жоден з них не помагав.

Сказки народов мира читать, слушать аудиосказки онлайн, иллюстрации oCKAзKE.ru ( „Колосок”)

  • Порахуйте, скільки мишенят було?

Тут один цапок сміливий

Нишком глянув через пліт.

Бачить – вовк страшений, жахливий

Причаївсь біля воріт.     

Волк и семеро козлят. О хитросплетениях зла.

  («Вовк і семеро козенят»)

 

  • З якої казки ці рядки

«Журавель стук, стук дзьобом — нічого не спіймав.

А Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж поки

сама всієї не з'їла.

Ролики из категории "Российские мультфильмы" - Мультляндия - видео для детей

(«Лисичка і Журавель»)

 

5. Робота в групі. Конкурс «Стара казка на новий лад»

— Створіть казку:

1-ша група — «Карлсон у підземеллі»;

2-га група — «Русалонька на сонці».

VІ. Підсумок уроку

Бесіда

Молодці!

Ви так багато казок знаєте!

Згадайте, чим закінчилася казка про Колобка?

За , що його з’їла Лисиця?

- Казка вчить нас бути слухняними?        (Так)
- Ми повинні бути такими, як Колобок?    (Ні)
- Потрібно з кожним, кого зустрінеш, починати розмову?   (Ні)
- Потрібно завжди вітатися з тим, кого зустрінеш?   (Так)

- Будьте слухняними, працелюбними, гостинними, чесними,  поважайте матусю і татка, один одного, не робіть так, як Колобок, не будьте хвалькуватими!

Читайте казки, вони багато чому доброму навчають.

Завдання «Колобок настрою»

У вас на столі є маленький Колобочок, давайте домалюємо йому обличчя.

 

I. Организационный момент урока, рефлексия - 1 мин На экране…

 

 

 

Якщо вам сподобалося наше заняття, у вас гарний настрій, добре себе

почуваєте, намалюйте радісне обличчя.

Якщо вам не все сподобалося, вам не зовсім цікаво, намалюйте похмуре обличчя.

Якщо вам не подобається заняття, вам було нудно і не весело, все байдуже, нічого не цікавить – намалюйте сердите обличчя.

Огляд намальованого. Аналіз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
979
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку