ЧИТАННЯ
2 клас
За програмою О.Савченко
ТЕМА: Діагностична робота №2. Аудіювання.
Дзвінка Польова «Беретик на гілочці»
МЕТА: Формувати в учнів ключові компетентності, а саме:
- вміння вчитися – самоорганізуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; вчитися контролювати свої дії;
- загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлювати свою думку;
Формувати в учнів предметні компетентності:
- вміння учнів слухати незнайомий текст та розуміти його (сприйняття й розуміння змісту, основної думки, образних висловів тощо); розвивати мовлення; виховувати спостережливість, допитливість.
ОБЛАДНАННЯ: індивідуальні картки з текстом діагностичної роботи; листи самоаналізу.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми послухаємо цікаве оповідання і ви будете виконувати завдання, щоб перевірити, як ви його зрозуміли.
ІІІ. Діагностичне аудіювання
Беретик на гілочці
Білий Беретик любила Чемна Дівчинка. Ранньої весни і восени він зігрівав і прикрашав її голівку та вважав себе найважливішим предметом убрання.
Одного осіннього ранку, коли Дівчинка йшла до школи, насунулися важкі хмари й здійнявся страшний вітер. Лютий вітрище зірвав з голівки Дівчинки Беретика й жбурляючи його, поніс аж на інший кінець міста. Там вітер почепив бідаку на гілочку липи.
Беретик був брудний і відчував якусь дірочку в боку. Він сумував за Чемною Дівчинкою…
Уранці пішов сніг і прикрив брудні боки Беретика білими мережаними серветочками. Та за якийсь час вікно, що виблискувало на сонці й сонячними зайчиками засліплювало бідолашного мандрівника, прочинилося й тепла рука торкнулася беретика.
Випраний і висушений Беретик того ж вечора перетворився у вправних Бабусиних руках на Білого Ведмедика. Удень він грався з Маленькою Дівчинкою, а вночі, лежачи на подушці, охороняв її сон. (152 слова) За Дзвінкою Польовою
Діагностична робота №2
Аудіювання
Дзвінка Польова «Беретик на гілочці»
___________________ __________________________________
1. Познач, що було важливим для Беретика.
А) бути найпривабливішим предметом убрання
Б) бути корисним своїм господарям
В) бути завжди Білим Беретиком
2. Закресли зайве в змалюванні погіршення погоди.
Насунулися важкі хмари, здійнявся страшний вітер
І полив холодний дощ.
3. Запиши, у яку пору року вітер зірвав Білого Беретика з голівки Чемної Дівчинки.______________________________
4. Пронумеруй порядок подій в оповіданні Д.Польової «Беретик на гілочці»
Удень Беретик грався з Маленькою Дівчинкою.
Беретик перетворився на Білого Ведмедика..
Одного осіннього ранку вітер зірвав з голівки Чемної Дівчинки Беретика
Білий Беретик любила Чемна Дівчинка
5. Намалюй, як змінився вигляд Беретика
6. Домалюй смайлики так, як змінювався настрій Беретика впродовж усього твору. Скористайся довідкою.
Самоаналіз |
Познач V : (Як тобі було виконувати завдання?) |
Мені було дуже легко |
Мені була потрібна допомога вчителя чи однокласників |
Мені було дуже важко |
|
|
|
|
|
|
||||
Вчитель
|
V V має значні успіхи |
V демонструє помітний прогрес |
? досягає результату з допомогою вчителя |
! потребує значної уваги і допомоги |
|
|
|
|
|
ІV. Підведення підсумків уроку. Рефлексія
— Чи вдалось впоратись з усіма завданнями?
— Які завдання були найскладнішими? Які найпростішими?