Перегляд файлу
Прості поради батькам, як розбудити в дитині бажання читати
Багатьом дітям читання дається нелегко. Деякі з них відчувають труднощі при з'єднанні букв і запам'ятовуванні відповідних їм звуків. А комусь ще тільки належить відкрити для себе особливе оповідання, яке пробудить уяву і здивує, наскільки цікавим і захоплюючим може бути читання.
Як би там не було, знання букв, відповідних їм звуків і слів є важливою основою навчання протягом усього життя. Читайте дітям, читайте разом з дітьми, до того ж якомога частіше.
Як би багато ви не розповідали дитині про користь книги, як би не запевняли її що читати дуже цікаво, все це не діятиме, якщо ви не мотивуєте її власним прикладом. Що частіше дитина бачитиме батьків, братів чи сестер із книжкою в руках, то більше інтересу вона в нього викликатиме.
Подбайте, щоби вдома було багато книжок і вони лежали в помітних для дитини місцях. Домашня бібліотека – це не обов’язково величезна книжкова шафа. Якщо книжки лежать скрізь і вплетені в домашнє життя – це чудово. Згідно з дослідженнями, які оцінюють ймовірність того, що дитина виросте хорошим читачем, найголовніше – кількість книжок удома. Діти стають читачами, коли мають можливість часто читати. Внесіть читання в розпорядок дня чи тижня.
Примушувати дитину до читання не варто — ця порада про інше. Багато психологів наголошують, що дітям важлива рутина, стабільність у тому, що вони роблять щодня, як-от прокидання чи обід в той самий час. А більшість батьків стежать за розкладом дитини.
На час спільного читання обовʼязково вимкніть телевізор, відкладіть телефон, щоб нічого не відволікало, — ваша дитина зможе зосередитись і зрозуміє, що книжки приносять задоволення.
Жваве обговорення книг, які зараз читає ваша дитина, за вечерею, на прогулянці, паралельно з грою — ще одна дієва складова залучення дітей до читання. Це також може бути чудовим способом акуратно оцінити їхнє розуміння прочитаного.
Метод одного з відомих психологів полягає в тому, щоб не просто читати книжки, а створювати їх самостійно!
Зробіть кілька фото вашої дитини та того, що вона любить, — вашого пса, улюблених іграшок, роздрукуйте зображення улюблених героїв з мультиків чи фільмів . Вклейте знімки в саморобну книжечку та напишіть під ними короткі історії пригод «персонажів». Спробуйте читати їх разом з дитиною.
І пам’ятайте, що запорука успіху не тільки в прищепленні любові до читання, а й у вихованні загалом — ваше терпіння. Не виявляйте агресії або роздратування, не підвищуйте на дитину голос, і з часом він відплатить вам щирою любов’ю до гарної літератури.