29 липня о 18:00Вебінар: Формування та розвиток лідерських якостей сучасних учнів

Ранкова зустріч на тему «День миру»

Про матеріал
Ознайомити учнів з ідеєю Дня миру; розповісти про символ миру; розвивати зв’язне мовлення, логічне та креативне мислення; формувати спільноту; виховувати дружелюбність.
Перегляд файлу

Ранкова зустріч на тему «День миру»

Мета:  ознайомити учнів з ідеєю Дня миру; розповісти про символ миру; розвивати зв’язне мовлення, логічне та креативне мислення; формувати спільноту; виховувати дружелюбність та пацифізм.

Матеріали: ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали, папір, ножиці, клей.

 

І. Вітання

Метод «Настрій птахів»

Мета: визначити емоційний настрій учнів, провести привітання у нетрадиційній формі; згуртувати дітей.

Обладнання: ілюстративний матеріал.

 

У нас на гілочці сидять три пташки. Уважно погляньте на них в кожної з них свій настрій. Визначить, який настрій у вас і покладіть яєчко в гніздо до тієї пташки.

Картинки по запросу птички рисунокКартинки по запросу птички рисунок 

 

 

 

 

 

 

G:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\nest_PNG5.pngG:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\nest_PNG5.png

Картинки по запросу птички рисунок 

 

 

 

 

 

 

G:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\nest_PNG5.png 

ІІ. Обмін інформацією

 

ІІІ. Групове заняття

 

ІV. Щоденні новини

 

 

G:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\korichnevoe_yajco.pngG:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\korichnevoe_yajco.pngG:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\korichnevoe_yajco.pngG:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\korichnevoe_yajco.png

 

ІІ. Обмін інформацією

Розгадайте ребус

G:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\img5.jpg

Мир.

Саме про мир ми сьогодні поговоримо.

G:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\773___1.jpgG:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\069-2.jpg

Мир – це ставлення людей, їхні стосунки між собою.

У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже  нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…

Саме тому  існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace). 

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі із 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.

До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.

Перегляд відеоматеріалів

https://www.youtube.com/watch?v=6cKzTrk1m9I

https://www.youtube.com/watch?v=-kBC6i__T9Y

 

ІІІ. Групове заняття

Із давніх-давен символом миру вважався голуб.

У країнах Сходу цей птах – священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили кубло в шоломі бога війни Марса. У свою чергу, Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.

Давні слов’яни вірили, що в голуба перетворюється душа людини, яка померла.

Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа, що голуб приносить у дім щастя, лад і спокій. У кожній хаті обов’язковим був тотем  оберіг, вирізаний із деревини. Його вішали над обіднім столом, який стояв у передньому, червоному кутку горниці. Увечері, коли родина збиралася за столом біля самовару, птах починав крутитися навколо себе, зазираючи, таким чином, у всі кутки хати, перевіряючи чи всюди лад.

Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру – справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкова гілку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.

Давайте ми також виготовимо голубів.

Практична частина

Діти вирізають голубів з паперу і пишуть на них свої очікування від навчального дня.

G:\Закази\Матеріали НУШ\Ранкові зустрічі\День миру\Почему-голубь-символ-мира.jpg

 

ІV. Щоденні новини

Робота з календарем погоди та щоденною інформацією.

Мої вітання, любі діти!

Сьогодні  понеділок, 23 вересня 2019 р.

Погода ______________

У нашому класі ___________ учнів

Сьогодні свій день народження святкує _________________ !

 

Список використаних джерел

  1. https://uk.wikipedia.org/wiki/Символи_миру
  2. https://pon.org.ua/novyny/5082-21-veresnya-mzhnarodniy-den-miru.html

 

docx
Додано
9 жовтня 2019
Переглядів
269
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку