Ознайомити учнів з ідеєю Дня миру; розповісти про символ миру; розвивати зв’язне мовлення, логічне та креативне мислення; формувати спільноту; виховувати дружелюбність.
Ранкова зустріч на тему «День миру»
Мета: ознайомити учнів з ідеєю Дня миру; розповісти про символ миру; розвивати зв’язне мовлення, логічне та креативне мислення; формувати спільноту; виховувати дружелюбність та пацифізм.
Матеріали: ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали, папір, ножиці, клей.
І. Вітання
Метод «Настрій птахів»
Мета: визначити емоційний настрій учнів, провести привітання у нетрадиційній формі; згуртувати дітей.
Обладнання: ілюстративний матеріал.
У нас на гілочці сидять три пташки. Уважно погляньте на них в кожної з них свій настрій. Визначить, який настрій у вас і покладіть яєчко в гніздо до тієї пташки.
ІІ. Обмін інформацією
ІІІ. Групове заняття
ІV. Щоденні новини
ІІ. Обмін інформацією
Розгадайте ребус
Мир.
Саме про мир ми сьогодні поговоримо.
Мир – це ставлення людей, їхні стосунки між собою.
У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…
Саме тому існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace).
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі із 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.
Перегляд відеоматеріалів
https://www.youtube.com/watch?v=6cKzTrk1m9I
https://www.youtube.com/watch?v=-kBC6i__T9Y
ІІІ. Групове заняття
Із давніх-давен символом миру вважався голуб.
У країнах Сходу цей птах – священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили кубло в шоломі бога війни Марса. У свою чергу, Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.
Давні слов’яни вірили, що в голуба перетворюється душа людини, яка померла.
Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа, що голуб приносить у дім щастя, лад і спокій. У кожній хаті обов’язковим був тотем – оберіг, вирізаний із деревини. Його вішали над обіднім столом, який стояв у передньому, червоному кутку горниці. Увечері, коли родина збиралася за столом біля самовару, птах починав крутитися навколо себе, зазираючи, таким чином, у всі кутки хати, перевіряючи чи всюди лад.
Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру – справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкова гілку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.
Давайте ми також виготовимо голубів.
Практична частина
Діти вирізають голубів з паперу і пишуть на них свої очікування від навчального дня.
ІV. Щоденні новини
Робота з календарем погоди та щоденною інформацією.
Мої вітання, любі діти!
Сьогодні понеділок, 23 вересня 2019 р.
Погода ______________
У нашому класі ___________ учнів
Сьогодні свій день народження святкує _________________ !
Список використаних джерел