Розробка загальношкільного заходу, присвяченого тижню права. Захід спрямований показати учням, які саме права має людина; що крім прав, всі люди мають обов'язки; яким чином наша держава слідкує за дотриманням цих прав.
Мета: розкрити історію виникнення прав людини; з’ясувати, яким чином реалізується захист прав людини в нашій країні; розглянути права дітей; розвивати в учнях впевненість у захисті їхніх прав; виховувати правову свідомість та активну громадянську позицію.
Обладнання: ноутбук, ватмани
Хід уроку
Виступ учнів-ведучих
В рамках акції «Тиждень права», сьогоднішній захід присвячений висвітленню
питання реалізації захисту прав людини. В демократичному суспільстві гарантія реалізації прав і свобод одна з головних задач керівництва. Кожна людина потребує захисту та поваги незалежно від кольору шкіри, віросповідання, фізичного розвитку та інших будь-яких відмінностей.
За методом «Аукціон думок» учні відповідають на питання «Для чого потрібні права і чим вони важливі для суспільства?»
Учні розповідають про перші документи, які мають значення для розвитку прав людини
Велика хартия вольностей 1215 року (Англія)
Литовські статути ХV ст.
Білль про права 1889 року
Конституции Пилипа Орлика 1710 року
Декларація незалежності США 1776 р.
Декларация прав людини и громадянина 1789 (Франція)
Білль про права (Конституція США 1791 р)
Універсали УНР XX ст.
Тиждень права не даремно розпочинається 10 грудня. Саме в цей день у 1948 році було утворено Організацію Об’єднаних Націй, з метою захисту прав людей. Така необхідність виникла після жорстоких подій Першої та Другої світових війн: массове знищення населень держав, репрессіії, утворення конц.таборів, геноцид євреїв та ромів. Всі дії та зусилля членів ООН спрямовані на те, щоб не дозволити подіям минулого відтворитися знову.
Розгляд положень Декларації прав людини.
Вказати, яким чином реалізуються права людини в нашій країні.
Демонстрація нормативно-правових документів, кодексів
Гра «Знай свої права – виконуй обов’язки»
Ведучий читає права та обов’язки людини. Завдання учнів, відмітити на ватманах де зі сказаного права, а де обов’язки.
На жаль частіше всього від порушень прав страждають найменші жителі країн – діти. Через свою необізнаність, слабкість та беззахисність, вони стають жертвами жорстокого ставлення збоку однолітків, дорослих, власних батьків тощо. Саме тому, 20 листопада 1989 року була підписана Конвенція про права дитини. В Україні набула чинності 27 вересня 1991 року. Це один з перших ратифікованих документів незалежної держави, що засвідчує повагу керівництва до своїх громадян та демократичну спрямованість країни.
Пісня про права дітей на мотив пісні «Вчать у школі» у виконнані учнів молодших класів.
Завершення заходу!