19 січня о 18:00Вебінар: Психологічна допомога дітям і дорослим у кризових станах

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КЕРІВНИЦТВО ІГРАМИ ЕКОНОМІЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ

Про матеріал

Пропоную рекомендації педагогам щодо організації та керівництво іграми економічної спрямованості за програмою "Афлатот" Вихователям необхідно пам'ятати, що процес економічного виховання повинен гармонійно вписуватись у загальний навчально-виховний процес.

Перегляд файлу

 

 

 

 

3ae3f38a2d6d831f2f1f429bd9b5e753 

 

 

 

 

рекомендації  для

педагогів

організація та керівництво іграми економічної спрямованості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1.               Ігри економічної спрямованості повинні бути тим полігоном, на якому діти відпрацьовують елементарну економічну діяльність, розвивають власні морально-економічні якості, збагачують первинний економічний досвід.
 2.               Необхідно дотримуватись поетапності впровадження ігор економічної спрямованості до освітнього процесу: на першому етапі впровадження дидактичних ігор, спрямованих на формування елементарних економічних понять, на другому – ситуативних, орієнтованих на засвоєннянайтиповіших способів соціально-економічної поведінки, на третьому – сюжетно-рольових, зокрема ігор-стратегій, для збагачення досвіду дій у різноманітних соціально-економічних ситуаціях.
 3.               Необхідно пам’ятати, що для проведення гри економічної спрямованості необхідна термінологічна підтримка. Отже, ключові економічні поняття гри повинні бути засвоєні дітьми.
 4.               У процесі ігор важливою є робота, спрямована на формування й закріплення знань з економічної сфери, але особливої значущості набуває процес формування якостей, ставлень, цінностей. Це обумовлено тим, що сформований ціннісно-мотиваційний компонент є призмою, через яку дитина стане розглядати, оцінювати  соціально-економічну сферу життя та на цій основі набувати економічного досвіду.
 5.               Сюжети гри повинні бути максимально наближені до інтересів дітей. В основу мають бути покладені реальні ситуації, з якими діти стикаються кожного дня в повсякденному житті.
 6.               Ігри повинні надавати дітям можливість виконати різні соціально-економічні ролі та оцінити одну й ту саму ситуацію з різних позицій (покупець − продавець, касир − клієнт банку тощо).
 7.               Вихователеві не треба брати на себе провідну роль у процесі ігор-стратегій. Необхідно надати можливість дітям робити помилки, знаходити їх, виправляти та, як результат, збагачувати власний досвід.
 8.               У процесі гри-стратегії важливо не мінімізувати проблеми. Розглянуті суперечливі та конфліктні соціально-моральні ситуації сприятимуть формуванню морально-економічних якостей дитини.
 9.               Необхідно пам’ятати, що морально-економічні якості формуються не лише в штучно створених ігрових ситуаціях. Вихователь повинен використовувати з цією метою й природні соціально-економічні ситуації, які можуть з’являтися щодня (відмова дитини прибрати за собою речі, псування книг, конфлікт через іграшку тощо).
 10.          Для формування економічної досвідченості можна використовувати запропоновані нами ігри економічної спрямованості та створювати власні.
 11.          Вихователеві необхідно пам’ятати, що процес економічного виховання повинен гармонійно вписуватись у загальний навчально-виховний процес.

Розуміючи, що саме ігрова діяльність сприяє закріп­ленню та поповненню знань дітей, педагоги надавали дітям можливість не лише отримати нові знання, а й використати вже сформовані знання в процесі власної діяльності. Ось чому найважливішою умовою формування первинного економічного досвіду дитини, яке поставили перед собою педагоги було  розроблення дидактичних ігор економічної спрямованості.

Дидактичні ігри ми проводили, як самостійну форму організації освітньої діяльності, так і як частину заняття під час ігрової апробації матеріалу

Пропонуємо серію дидактичних ігор економічної спрямованості для дітей старшого дошкільного віку.

 

 

 

doc
Додано
24 жовтня 2018
Переглядів
491
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку