РЕПРОДУКЦІЯ ЯК МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ ІСНУВАННЯ ВИДІВ

Про матеріал
Здатність до розмноження – створення нащадків, що успадковують генетичний матеріал батьків, відтворення собі подібних, що є основою безперервності існування виду. Здатність розмножуватись притаманна всім живим організмам, і реалізується ця універсальна властивість живого на кожному з рівнів організації.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

РЕПРОДУКЦІЯ ЯК МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ ІСНУВАННЯ ВИДІВВчитель хімії та біології вищої категорії, вчитель-методист. Марина Гінтер. Приватний ліцей“Бейт Менахем Любавич”

Номер слайду 2

Здатність до розмноження – створення нащадків, що успадковують генетичний матеріал батьків, відтворення собі подібних, що є основою безперервності існування виду. Здатність розмножуватись притаманнавсім живим організмам, і реалізується ця універсальна властивість живого накожному з рівнів організації. Для виду сенс розмноження полягає у заміщенні особин, які гинуть, що забезпечує безперервність існування виду. Також за сприятливих умов розмноження допомагає збільшити чисельність виду

Номер слайду 3

Функції розмноження. Підтримання і збільшення чисельності популяцій. У результаті статевого розмноження утворюються нащадки з новими комбінаціями алелей

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Амеба ділиться навпіл нестатевим шляхом чи вегетативно?Два типи розмноження статеве і нестатеве. Куди віднести вегетативне розмноження – до нестатевого чи до окремого типу?Тварини, які розмножуються частинами тіла (гідра) розмножуються вегетативно чи вегетативно можуть розмножуватись лише рослини?

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Вегетативне розмноження дає змогу виростити новий організм із частини материнського. Вегетативне розмноження – це такий тип розмноження, коли дочірній організм можна виростити зі шматочка батьківського тіла. Варто зазначити, що одноклітинні організми розмножуються шляхом поділу материнської клітини на дві дочірні. Оскільки це фактично поділ «тіла», то цей тип розмноження можна розглядати і як вегетативний*

Номер слайду 8

Нестатеве розмноження відбувається за допомогою спор. Спори – спеціалізовані клітини, які дають початок новому гаплоїдному організму. Зооспори – рухомі спори, які мають джгутики.

Номер слайду 9

Переваги нестатевого розмноження• потрібна лише одна батьківська особина (за статевого — дві);не потрібні спеціальні механізми на кшталт запилення, за якого марно гине багато гамет; не потрібно витрачати час та енергію на пошуки партнера;• утворюються генетично ідентичні нащадки; якщо вид добре пристосований до свого середовища, то генетична ідентичність нащадків є перевагою, оскільки зберігаються вдалі комбінації генів;• сприяє розселенню та поширенню виду (гриби — спорами, рослини — повзучими кореневищами тощо);• швидке розмноження (бактерії здатні до поділу кожні 20 хвилин; множинний поділ малярійного плазмодію; нестатеве розмноження стьожкових червів та печінкового сисуна)

Номер слайду 10

Недоліки нестатевого розмноження• відсутність генетичної мінливості серед нащадків;• марна втрата енергії та речовин за розмноження спорами, велика частина з яких не потрапляють у сприятливе місце для проростання;• загроза перенаселення та виснаження поживних речовин в одному місці існування.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Статеве розмноження генетичного різноманіття. Статеве розмноження – особливий шлях формування генетичного різноманіття. Гамети – спеціалізовані клітини, які можуть зливатися одна з одною, поєднуючи свої геномиу процесі формування зиготи – такий процес називається – запліднення.

Номер слайду 13

організми, що одночасно мають і чоловічу і жіночу статеві системи. Герматофродити

Номер слайду 14

Андрогенез – процес коли сперматозоїд запліднює без’ядерну яйцеклітину. Партеногенез – спосіб статевого розмноження, коли запліднення не відбувається, хоча й утворюються гамети

Номер слайду 15

Переваги статевого розмноження• нащадки отримують комбінацію ознак батьків; за сприятливої комбінації підвищується життєздатність та покращується пристосованість нащадків до умов середовища, що змінюється;• внаслідок комбінативної мінливості надає більше матеріалу для еволюції

Номер слайду 16

Недоліки статевого розмноження• необхідність пошуку партнера;• частина видів потребує спеціальних механізмів запліднення (запилення рослин птахами, комахами, вітром);• частина нащадків за невдалої комбінації ознак виявляються менш життєздатними, ніж батьківські особини;• менша кількість нащадків, ніж за нестатевого розмноження;• менша швидкість розмноження, ніж за нестатевого.

Номер слайду 17

pptx
Пов’язані теми
Хімія, Презентації
Додано
26 березня
Переглядів
57
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку