Математика 3 клас І семестр
Тема: Переставний закон множення. Задачі на кратне порівняння добутків.
Мета: повторити переставний закон множення, вчити застосовувати його для зручного обчислення значення виразів; формувати вміння розв’язувати задачі на кратне порівняння добутків; зацікавити учнів роботою на уроці математики, вчити уважно слухати вчителя, виконувати завдання свідомо, вчасно і старанно; формувати зв’язне мовлення, навички каліграфічного і грамотного письма; виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп’ютер, презентація, фізкультхвилинка, таблиця множення на 6 і 7 (відео)
Хід уроку
І.Організація класу
1. Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
2. Створення позитивного настрою «Самоналаштування»
- Покладіть руки на парту, заплющте очі та промовляйте :
∙ Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
∙ Я-особистість творча.
∙ Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань .
1. Каліграфічна хвилинка
а) Відгадування загадок
- Ця цифра рівна
І до стовпчика подібна.
Всі рахунки , всі таблички
Починають з … (одинички).
- Дуже легко нам усім
Упізнати цифру …(сім).
В неї лиш одна нога,
І сама, мов кочерга.
- Повторимо написання цифр 1 1 1 7 7 7 17 17 17
б) 111, 777, 171, 771, 117, 717, 177, 711
1) Хлопчики – записати дані числа в порядку зростання: від найменшого до найбільшого.
Дівчатка – записати дані числа в порядку спадання: від найбільшого до найменшого.
2) Перевірка самостійної роботи.
3) Записати число 717
- Яке це число?
- Скільки одиниць в даному числі? Скільки десятків? Скільки сотень?
- Скільки всього одиниць? Скільки всього десятків?
2.Усна лічба.
а) Гра «День і ніч»
Учитель каже: «Ніч». Учні заплющують очі. Потім диктує завдання:
150 - 50 + 90 -1 =
Після цього вчитель каже : «День» . Учні розплющують очі і підносять руки.
Далі знову настає « Ніч»
999 – 1 – 20 + 10 =
2 х 5 : 2 х 9 : 9 =
б) Повторення таблиці множення на 6 і 7 (Відео «Таблиця множення 6, 7 без відповідей )
3. Самостійна робота
а) Робота біля дошки з картками (2 учні).
Картка №1
1.Обчислити письмово.
809 – 359
417 + 235
347 + 265
2. Додаткові питання.
- Як називаються компоненти при дії додаванні ?
- Як знайти невідомий доданок?
-Як знайти периметр квадрата?
Картка №2
1.Обчислити письмово.
889 – 267
600 – 358
464 + 148
2. Додаткові питання.
- Як називаються компоненти при дії множенні ?
- Як знайти невідомий множник?
-Як знайти периметр прямокутника?
б) Самостійна робота в зошитах
І-варіант ІІ-варіант
446 + 374 602 - 384
347 + 254 459 + 179
933 – 429 712 + 199
в) Перевірка самостійної роботи.
3.Фізкультхвилинка (відео)
ІІІ. Повідомлення теми уроку
-Сьогодні на уроці ми повторимо переставний закон множення, будемо розв’язувати задачі на кратне порівняння добутків.
ІV. Робота над темою уроку
1.Вправа «Асоціативний кущ»
переставний закон множник добуток
МНОЖЕННЯ
множник
сума однакових доданків а х в = в х а
2.Робота за малюнком ст.83 №517
Висновок: Від перестановки множників добуток не змінюється.
а х в = в х а
3. №518 (усно)
4. Первинне закріплення. Робота в парах. №519 (за варіантами)
V. Розвиток математичних знань.
1.Робота в групах.
А) Гра «Віконечка» (ст.83 №520)
-Устав замість зірочок такі цифри, щоб рівності стали істинними.
Б) Робота над задачами
№521(усно)
2.Задача №522(письмово, колективно)
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія(з використанням прийому «Мікрофон»
-Яку властивість дії множення повторили на уроці? Наведіть приклади.
-Яке завдання викликало у вас зацікавленість? Чому?
-Які виникли труднощі?
-Кому ви хочете подякувати за роботу на уроці?
VІІ. Домашнє завдання.
Ст.84, №523 обчислити зручним способом, №524-розв’язати задачу.